Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Detské matrace

Zdravé dieťa prespí obvykle vyše 50 % času počas svojho prvého roka života, po roku je to stále približne 40 %. V spánku sa telo regeneruje a rastie a práve preto je dôležité zvoliť správny matrac na pokojný, bezpečný a zdravý spánok vášho dieťatka. Nepodceňte výber kvalitného matraca, nezabudnite, že tým investujete do zdravia svojho dieťaťa. Nesprávne zvolený matrac vie mať totiž negatívny vplyv na zdravý vývoj detskej chrbtice. Ako nevhodné sa pre bábätka javia najmä matrace z pamäťovej peny.

Aké parametre zohľadňovať pri výbere matraca

✔️ TVRDOSŤ – do postieľky zvoľte skôr tvrdý matrac, ktorý podporuje nielen zdravý vývoj chrbtice, ale aj bezpečný spánok – pri mäkšom matraci by mohlo dôjsť k zaboreniu hlavičky a skomplikovaniu dýchania.

✔️ HRÚBKA – z hľadiska bezpečného spánku by detský matrac nemal byť tenší ako 7 cm a hrubší ako 12 cm. Aj v tomto prípade platí "zlatá stredná cesta" a tak kúpou matraca s hrúbkou 10 cm určite nič nepokazíte.

✔️ REGULÁCIA TEPLA – vďaka teplotnej regulácii sa vaše dieťatko nebude zbytočne prehrievať a potiť počas spánku.

✔️ PRIEDUŠNOSŤ – je dôležitou vlastnosťou detských matracov. Matrace, ktoré sú dostatočne priedušné, dokážu odvádzať vlhkosť, čím sa zabraňuje vzniku nebezpečných plesní.

Materiál matraca vie byť rozhodujúci

Vyššie sme vám spomenuli dôležité parametre, ktoré je potrebné zohľadňovať pri kúpe matraca. Dôležítý aspekt však tvorí aj samotný materiál, z ktorého je matrac vyrobený. S týmito druhmi výplne sa môžete stretnúť:

🧽 PUR pena – aj v našej ponuke nájdete mnohé matrace z PUR peny. Sú pevné a ľahké a vďaka dobrej vzdušnosti nimi dostatočne cirkuluje vzduch. Optimálnu podporu pre chrbtové svalstvo bábätka zaisťuje tvrdé jadro.

🧽 Kokosové vlákno – sú priedušné a nadštandardne vetrajú. Sú známe svojou dostatočnou tvrdosťou a obľúbené sú aj pre svoje ortopedické vlastnosti. Čo viac, sú ekologické a označované ako hypoalergénne.

🧽 Studená pena (HR pena) – matrace z tejto peny sú považované za pružné, vzdušné a s optimálnou podporou chrbtice pre správny rast počas spánku. Majú dlhú životnosť, využijete ich aj pri viacerých deťoch.

Filter
-

Zobrazených 18 z 18 produktov

Filter