Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Zdieľať

Recenzia probiotického séra Vichy

Recenzia probiotického séra Vichy

Koža, alebo skôr kožná bariéra, je niečo ako prvá línia v boji proti vonkajšiemu prostrediu. Ako prvá sa stretáva s rôznymi mikróbmi, žiareniami a inými vplyvmi vonkajšieho prostredia. Nie nadarmo je dôležité príkladne sa o ňu starať.

Všetko s mierou

Všetko ale s mierou. Veľmi ľahko sa stáva, že pleť sa preexfoliuje. Vtedy stráca hydratáciu a začne vylučovať veľa mazu, tvorí sa akné a po nich často hyperpigmentácie. Takýto stav pleti si mnoho ľudí vysvetlí zle a správa sa k nej ako k mastnej. To je práve tá chyba.

VICHY MINÉRAL 89 Probiotic fractions sérum 30ml

Produktami na mastnú pleť si kožnú bariéru ešte viac ničíte a týmto sa mnoho ľudí dostáva do bludného kruhu. Preto je v prvom rade najdôležitejšia hydratácia.

Stačí kvalitné sérum s kyselinou hyalurónovou, alebo len hydratačný krém, proste hocičo čo vám bude vyhovovať. Postupne si k tomu viete pridať iné produkty a rozšíriť rutinu.

 


 

VICHY MINÉRAL 89 Probiotic fractions sérum 30ml

VICHY MINÉRAL 89 Probiotic fractions

Regeneračné a obnovujúce sérum. Hypoalergénna formula s probiotickými frakciami, Vichy posilňujúcou Termálnou vodou vulkanického pôvodu a vitamínmi pre antioxidačné účinky...

29,20€

objaviť 〉

 

VICHY Liftactiv Supreme H.A. Epidermic Filler sérum 30ml

VICHY Liftactiv Supreme H.A. Epidermic

Inovatívne sérum proti starnutiu s kyselinou hyaluronovou. Zameriava sa na všetky typy vrások a stratu plnosti ako pleti, tak kontúr okolo očí. Každodenné vyhladenie vrások...

38€

objaviť 〉

 

VICHY Aqualia Thermal hydratačný krém bez parfumácie 50ml

VICHY Aqualia Thermal hydratačný krém

Hydratačný krém bez parfumácie dokonalé zloženie založené na kombinácií Termálnej vody Vichy vulkanického pôvodu, kyseliny hyalurónovej a glycerínu navracia pleti jej stratenú plno...

23€

objaviť 〉

 

VICHY Mineral 89 booster 30ml

VICHY Mineral 89 booster 30ml

Posilňujúci a vypĺňajúci hyaluron booster. Kombinácia mineralizujúcej termálnej vody Vichy s obsahom 89% a kyseliny hyalurónovej. Jeho jedinečné zloženie obsahuje patentovanú ...

16,40€

objaviť 〉

 

 


 

Ja som nedávno natrafila na probiotické sérum značky Vichy – 89 probiotic. Priznám sa, že som veľký fanúšik probiotík ako taký, a tak ma sérum veľmi zaujalo.

Probiotiká a mikrobióm pleti

Probiotiká sú pre našu pleť rovnako dôležité ako pre našu tráviacu sústavu. Sú to spravidla mikroorganizmy, niekedy aj živé (tie sa zvyčajne uchovávajú v chladničke), ktoré chránia našu pleť pred nepriaznivými vplyvmi. Práve používanie probiotík v kozmetike je jeden z najnovších objavov. Zistilo sa, že probiotiká vyrovnávajú ph pleti a tak udržiavajú mikrobióm v norme. Pomáhajú udržiavať textúru pleti, bojujú proti dehydratácii, znižujú produkciu mazu a tým aj tvorbu akné.

VICHY MINÉRAL 89 Probiotic fractions sérum 30ml

Keďže hlavne teraz v lete je všetko to slnečné žiarenie a sucho pre našu pleť záťaž, rozhodla som sa sérum vyskúšať hneď teraz. Používam ho večer po odlíčení a nanesení tonera a séra s kys. hyalurónovou. Na neho si už dávam len hydratačný krém. Ak ho používam ráno, tak samozrejme nezabúdam na SPF.

Aké je probiotické sérum Vichy?

Jeho textúra je jemná, krásna biela a vôbec nelepí. Ľahko sa rozotiera a rýchlo sa vstrebáva. Mnoho ľudí som počula hovoriť o tom, že trochu smrdí a cítiť tam probiotiká. Neviem, ale ja tam naozaj nič necítim a sérum mi práveže tak neutrálne vonia. Okrem probiotík obsahuje samozrejme termálnu vodu Vichy a niacínamid, ktorý má protizápalové účinky.

VICHY MINÉRAL 89 Probiotic fractions sérum 30ml

Po pár týždňoch používania hodnotím to sérum naozaj veľmi pozitívne. Pleť sa mi naozaj zlepšila a toto sérum bola moja záchrana počas 7 dní na dovolenke, kedy bola tvár vystavovaná slnku celé dni. Určite ho budem používať aj naďalej a myslím si, že to nebolo moje prvé a posledné balenie.

VICHY MINÉRAL 89 Probiotic fractions sérum 30ml kúpiť tu

Kristína Maricáková

Kristína Maricáková
Volám sa Kristína a vyštudovala som farmáciu na Univerzite Komenského v Bratislave a venujem témam o zdraví a liekoch. Veľmi rada čítam, cestujem, fotografujem, pečiem a spievam. Rada skúšam nové veci, hlavne čo sa týka kozmetiky.
Viac o mne ➡