Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Zdieľať

Citlivé očné okolie. Čo s tým?

Citlivé očné okolie. Čo s tým?

Pokožka v okolí očí je veľmi tenká a jemná. Aj preto býva často podráždená. A problém vzniká najmä vtedy, ak máte celkovo citlivú pleť. Citlivé očné okolie sa prejavuje v podobe začervenania, tmavých kruhov pod očami a nadmernou tvorbou vrások. Ako s tým bojovať?

Čo robiť, ak máte citlivé očné okolie

Základom je dôsledná starostlivosť o citlivú pokožku očného okolia. Veľmi dôležitá je pravidelná hĺbková hydratácia tejto oblasti pokožky. Dbať by ste mali aj na dokonalé odlíčenie a vyčistenie pleti. Pozor však na to, aké prípravky použijete. Na citlivú pleť v okolí očí určite nesmiete použiť kozmetiku s obsahom alkoholu a rôznych iných dráždivých zložiek. Odporúčame siahnuť po niektorom z týchto produktov:

Medik8

Bakuchiol peptides

Bakuchiol Peptides zjemňujú, upokojujú a obnovujú pleti jej ochrannú bariéru. Pleť je vďaka tomu chránená, bez podráždenia či začervenania a zároveň pružná a spevnená. Aktívna látka bakuchiol napomáha k vyhladeniu vrások a jemných rýh, ďalšie aktívne látky pleť rozjasňujú a zosvetľujú tmavé škvrny na koži. Sérum je navyše vhodné pre všetky typy pleti, teda aj také, ktoré typicky vitamín A (retinol) netolerujú. Viac o produkte tu.

 

Ultimate Recovery Intense

Tento hydratačný a regeneračný krém pomáha obnoviť funkciu kožnej bariéry a výrazne zlepšiť vzhľad kože. Obsiahnutý alantoín podporuje syntézu kolagénu v pokožke, redukuje podráždenie a svrbenie pokožky. Betaglukán urýchľuje hojenie pokožky a súčasne ju hydratuje, vitamín E napomáha regenerácii kože a jej ochrane proti UV žiareniu. Viac o produkte tu.

medik8 citlive očne okolie

Náš tip:

V našej ponuke nájdete širokú ponuku značky Medik8.

Prezrite si našu ponuku.

Calmwise discovery kit

Rad Calmwise je obohatený o najlepšie upokojujúce aktívne látky, ktoré cielia na všetkých 6 príčin začervenania tým, že viditeľne znižujú zápal aj opuchy v pleti, zatiaľ čo ju zjemňujú a upokojujú. Výsledkom je upokojenie podráždenia pokožky, úľava od pocitov horúčavy a pnutia pleti a redukcia jej začervenania. Viac o produkte tu.

Produkty z tohto setu sa dajú kúpiť aj samostatne:

Calmwise sérum

Pokožka so sklonmi k začervenaniu často pne, páli, štípe a je nadmerne citlivá na negatívne vplyvy okolia. Calmwise Serum poskytuje od všetkých týchto prejavov intenzívnu úľavu. Okrem toho tiež redukuje prejavy starnutia pleti. Viac o produkte tu.

Calmwise colour correct

Tento hydratačný prípravok redukuje začervenanie prejavujúce sa u citlivej pokožky, spôsobené rosaceou, v dôsledku hormonálnych zmien, poškodenia kapilár aj vzniku nitkovitých žiliek. Súčasne znižuje pocit pálenia a precitlivenosti pokožky, ktorej vzhľad je tak výrazne prirodzenejší a rozjasnený. Vyvážené zloženie poskytuje okamžitý krycí efekt, ktorý opticky redukuje začervenanie pleti. Funguje ako pri akútnych, tak aj chronických prejavoch. Viac o produkte tu.

medik8 calmwise diskovery kit na citlive očne okolie

 

Monoderma Vitamín E

Pôsobí účinne na stresovanú pleť, na pleť s erytémom, suchú až veľmi suchú pleť. Súčasné štúdie taktiež preukázali, že vitamín E je veľmi účinný pri redukcii zápalu, podráždenia pokožky a taktiež zmierňuje proces starnutia pokožky. Viac o produkte tu.

monoderma-vitamin-e-na-citlive-ocne-okolie

 

BIODERMA

Atoderm intensive eye

Na citlivé očné okolie, upokojuje pokožku, rieši zápal - zlatý stafylokok, obsahuje rastlinné a minerálne oleje. Viac o produkte tu

Netreba zabúdať, že každý má iný typ pokožky a niekedy i napriek popisu, ktorý by mal vyriešiť problémy pokožky, nemusí na pleti vhodne zareagovať. Zároveň je veľmi dôležité, aby pleť bola dostatočne hydratovaná.

Okrem toho vám odporúčame používať jemnú antialergickú dekoratívnu kozmetiku. Zároveň však platí, že ak máte s pokožkou v okolí očí vážnejšie problémy a trpíte napríklad rosaceou, či ekzémami v okolí očí, pred použitím akejkoľvek kozmetiky by ste sa mali poradiť so svojim dermatológom.

bioderma-atoderm-na-citlive-ocne-okolie

 

Autor: Mgr. Ondrej Ferenčík