Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

PARANIT Radikálny proti všiam a hnidám, sprej 100ml + hrebeň

Výrobca: Paranit

Sprej na ošetrenie a ochranu proti vši detskej v balení spolu s hrebeňom na vyčesávanie.

Zobraziť viac

PARANIT Radikálny proti všiam a hnidám, sprej 100ml + hrebeň

Číslo položky

C31AA36E-BD4F-4324-AE0C-A162405B3757

PARANIT Radikálny proti všiam a hnidám, sprej 100ml + hrebeň

Obsah PARANIT Radikálny proti všiam a hnidám

sprej 100 ml + hrebeň, 1x1 set

Charakteristika PARANIT Radikálny proti všiam a hnidám

Prípravok v spreji pre ošetrenie a ochranu s klinicky preukázaným 100 %-ým účinkom proti vši detskej v priebehu 10 minút.* Svojím zložením s dvojitým účinkom vši a hnidy nielen udusí, ale tiež dehydruje.

 • Obsahuje minerálny olej a dimetikón.
 • Rýchly účinok.
 • Jednoduchá aplikácia.
 • Žiadna rezistencia - bez insekticídov.
 • Množstvo až na 4 aplikácie, v závislosti od dĺžky vlasov.
 • Hustý hrebeň na vyčesávanie v balení.

*In vitro a ex vivo štúdie preukázali účinnosť prípravku proti všiam a hnidám po 10 minútovej aplikácii. Prípravok bol tiež klinicky testovaný po 15 minútovej aplikácii.

Použitie PARANIT Radikálny proti všiam a hnidám

 Návod na použitie:

 1. Sprej sa drží vo vzdialenosti asi 10 cm od vlasov a na suché vlasy sa pozorne a rovnomerne nastrieka dostatočné množstvo roztoku. Prípravok sa nanesie na celý povrch hlavy a na všetky vlasy. Dobre sa vmasíruje smerom od korienkov ku končekom, pričom zvláštna pozornosť sa venuje oblasti krku a za ušami.
 2. Nechá sa pôsobiť 10 minút.
 3. Bez toho, aby sa vlasy namočili, sa priamo na vlasy nanesie šampón po ošetrení alebo bežný šampón a rozotrie sa po celých vlasoch. Potom sa pridá trocha vody a šampón sa dôkladne napení. Prípravok v spreji sa z vlasov vypláchne teplou vodou (nepoužíva´t studenú vodu). Ak bol použitý bežný šampón, postup umytia vlasov sa zopakuje.
 4. Mokré vlasy sa prečešú hustým hrebeňom proti všiam (pribalený). Vlasy sa rozdelia na 4 časti: od čela po zátylok a potom od jedného ucha k druhému. Ak sú vlasy dlhé, môže sa každá časť zapliesť do vrkoča. Každá časť sa ošetrí tak, že sa oddeľujú malé pramene vlasov, pričom je viditeľná pokožka hlavy. Každý prameň vlasov sa vyčeše tak, že sa začne čo najtesnejšie pri hlave. Pomocou hrebeňa sa odstráni každá voš alebo hnida. Pramene vlasov, z ktorých sa odstránili hnidy, sa ukladajú na jednu stranu. Aby sa zabránilo opätovnému zaneseniu vší, hrebeň sa po vyčesaní každého prameňa očistí vatovým tampónom alebo kúskom vaty a pri česaní vždy sa postupuje od vrchu hlavy nadol.

Upozornenie

Len na vonkajšie použitie. Tento výrobok sa nesmie používať u ľudí s alergiou na niektorú z jeho zložiek a u detí mladších ako 6 mesiacov. Pred použitím akéhokoľvek výrobku u tehotných alebo dojčiacich žien sa však vždy odporúča poradiť sa s lekárom alebo lekárnikom. Neprehĺtajte. Pri náhodnom požití sa poraďte so svojím lekárom alebo protidrogovým centrom. Zabráňte kontaktu s očami a sliznicami (ústa, nos). V prípade kontaktu s očami dôkladne opláchnite čistou vodou. Ak podráždenie pretrváva, vyhľadajte lekársku pomoc. V prípade podráždenia alebo alergickej reakcie prestaňte prípravok používať a vlasy umyte bežným šampónom. Nezabudnite vydezinfikovať okolie. Šaty, posteľné obliečky, uteráky a iné veci (kefy, hrebene, atď.), ktoré boli v priamom kontakte s hlavou, vydezinfukujte tak, že ich vyperiete alebo umyjete vodou s teplotou 60°C. Dôkladne povysávajte byt aj auto a sáčok z vysávača vyhoďte. Všetky uvedené veci môžete tiež nechať uzavreté v sáčku počas 2 až 3 dní, pretože vši neprežijú bez potravy. Uchovávajte mimo horľavého zdroja. Nefajčite. Uchovávajte v suchu pri izbovej teplote. Nepoužívajte po dátume exspirácie vyznačenom na fľaštičke. Uchovávajte mimo dosah detí.

Príbalový leták PARANIT Radikálny proti všiam a hnidám

Špecifikácia

 • Forma
  Sprej