Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

SKINTEGRA Nectar hydratačná esencia 150ml

Výrobca: Skintegra

Hydratačná esencia určená na intenzívne oživenie unavenej a dehydrovanej pokožky, s prvými prejavmi starnutia.

Zobraziť viac

SKINTEGRA Nectar hydratačná esencia 150ml

Číslo položky

ean-code-3859893301094

SKINTEGRA Nectar hydratačná esencia 150ml

Obsah SKINTEGRA Nectar hydratačná esencia

150ml

Charakteristika SKINTEGRA Nectar hydratačná esencia 

Nectar je hydratačná esencia určená na intenzívne oživenie unavenej a dehydrovanej pokožky. Každá pokožka, dokonca aj mastná, potrebuje doplniť a obnoviť vlhkosť, ktorá sa čistením pleti stráca. Najlepším spôsobom, ako zachovať zdravú kožnú bariéru, je jemný, dobre vyvážený produkt s úrovňou pH podobným hydratovanej pokožke. V prípade keď kožná bariéra optimálne nefunguje, tak je pokožka náchylnejšia na zápaly, podráždenie a upchávanie pórov.

Zdravá pokožka je pružná, na dotyk mierne vlhká a slúži ako odolný štít pred vplyvmi vonkajšieho prostredia, dráždivými látkami a alergénmi. Dehydrovanej pokožke, na rozdiel od tej zdravej, chýba vlhkosť, a býva sprevádzaná pocitom suchosti, napätia a šúpania. Takáto pokožka sa veľmi často mylne považuje za typ suchej pokožky. Koža, ktorá je suchá (v hlbších vrstvách) a dehydrovaná (na povrchovej vrstve), však nie je to isté. Suchá pokožka je typ pokožky, dehydratácia je dočasný stav pokožky, ktorý je možné ľahko napraviť pomocou humektantov (prírodných zvlhčujúcich látok) nachádzajúcich sa aj v esencii Nectar.

Nectar je druhým krokom v starostlivosti o pleť potrebný pre všetky typy pokožky, keďže rýchlo obnovuje stratenú povrchovú vlhkosť a spomaľuje jej odparovanie z pokožky, čím posilňuje funkciu kožnej bariéry. Komplex zložený zo štrnástich účinných zvlhčovadiel rôznych molekulárnych veľkostí je skombinovaný s upokojujúcimi účinkami prírodného pôvodu ako sú extrakty z aloe vera, ženšenu, uhorky a olivových listov, urea, kyselina hyalurónová a mliečna a aminokyseliny. Úroveň pH Nectar-u je šetrná k pokožke, mierne kyslá a optimálne formulovaná tak, aby obnovila potrebnú rovnováhu pokožky po vyčistení.

Dôležitou funkciou Nectar-u je boj proti negatívnym vplyvom tvrdej vody, ktorá sa bežne vyskytuje v mestách. Okrem rehydratácie hornej vrstvy pokožky (stratum corneum), čo má za následok zjemnenie pokožky, hrá Nectar obzvlášť dôležitú úlohu v tom, že viaže ióny nachádzajúce sa v tvrdej vode. Ióny reagujú s mastnými kyselinami v kožnom tuku a spoločne vytvárajú nerozpustnú vrstvu na povrchu pokožky. Nectar zabraňuje tvorbe týchto nerozpustných komplexov a pokožka je vďaka tomu rozjasnenejšia a hladšia.

Ďalšou špeciálnou vlastnosťou prípravku Nectar je, že obsahuje jedinečný konzervačný systém, vďaka čomu neobsahuje klasické konzervačné látky a robí výrobok veľmi znášanlivým aj pre najcitlivejšiu pokožku. Rovnako ako všetky ostatné výrobky Skintegra, aj Nectar je formulovaný bez pridania parabénov, parfumov, alkoholu, umelých farbív a iných potenciálne dráždivých látok. Je balený v kompaktnej fľaši s jemným rozprašovačom.

Aktívne látky 

  • Hydratačné: Betaine, Glycerin, Sodium PCA, Arginine, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Glucose, Fructose, Glutamic Acid, Alanine, Dextrin, Sucrose, Urea, Lactic Acid
  • Protizápalové: Betaine, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Olea Europaea Leaf Extract, Panax Ginseng Extract, Cucumis Sativus Fruit Extract
  • Spomalenie prejavov starnutia pokožky: Sodium Hyaluronate, Arginine, Panax Ginseng Extract, Aspartic Acid

 

Použitie

Aplikujte na vyčistenú pokožku pred nanesením krému alebo séra.

Zloženie

Aqua, Pentylene Glycol, Betaine, Butylene Glycol, Glycerin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Sodium Pca, Sodium Phytate, Disodium Edta, Sodium Hyaluronate, Arginine, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Glucose, Fructose, Glutamic Acid, Alanine, Olea Europaea Leaf Extract, Panax Ginseng Extract, Cucumis Sativus Fruit Extract, Citric Acid, Dextrin, Sucrose, Urea, Aspartic Acid, Hexyl Nicotinate, Lactic Acid, Sodium Benzoate, Hexylene Glycol, Potassium Sorbate. pH 5.5

Špecifikácia

  • Forma
    Esencia
  • Riešený problém
    Hydratácia