Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Inhalovanie

Inhalácia je aktívne vdychovanie plynov, pár alebo hmlovín s preventívnym a liečebným účelom, ale aj ako pomoc k urýchleniu rekonvalescencie po respiračných ochoreniach či ORL zákrokoch. Inhalátory zabezpečia, aby sa najmenšie čiastočky dostali až do alveol, t.j. koncových častí pľúc, čo sa bežným naparovaním či zvlhčovačmi vzduchu docieliť nedá.

Výhody inhalovania

  • - inhalované liečivo je transportované priamo do dýchacích ciest - nezaťažuje sa tak tráviaci systém a celý organizmus ako je tomu pri užívaní sirupov či tabliet

  • - zvlhčuje dýchacie cesty, napomáha vykašliavaniu a uvoľňuje hlieny

  • - požadovaný efekt je dosiahnutý rýchlo, bez nežiadúcich účinkov

  • - slúži na prevenciu, ale aj na liečbu respiračných ochorení, ako aj na rýchlejšiu a efektívnejšiu rekonvalscenciu po prekonaní týchto ochorení alebo po ORL zákroku, zároveň je vhodná pre alergikov, no aj ľudí závislých od nosných kvapiek a sprejov

  • - znižuje potrebu častého užívania antibiotík

  • - inhalovanie je veľmi jednoduché a nenávykové

  • - vhodné pre pacientov všetkých vekových kategórií

  • - vhodné aj pre tehotné a dojčiace ženy

Čo inhalovať

Na domáce použitie, bez nutnosti lekárskeho predpisu, môžete použiť viaceré druhy liečiv:

Fyziologický roztok chloridu sodného (NaCl 0,9%)

Dá sa inhalovať aj samostatne hlavne ako prevencia zápalových ochorení. Pri prebiehajúcom ochorení má inhalovanie NaCl 0.9% odhlieňovacie účinky.

Minerálne vody určené na inhaláciu – Vincentka

Inhalovanie Vincentky pomáha pri zahlienení, riedi a redukuje hlien a uľahčuje vykašliavanie. Pomáha tiež pri akútnych zápaloch aj ako prevencia pri chronických ochoreniach. Jej inhalovanie pôsobí priaznivo na celkovú imunitu organizmu.

Roztok s kyselinou hyalurónovou - Yabro

Kyselina hyalurónová je prirodzenou súčasťou nášho organizmu. Je vhodná pri najrôznejších ochoreniach dýchacích ciest s preventívnym aj liečebným účinkom. Pomôže však aj vo fáze rekonvalescencie, pri dlhodobých následkoch po prekonaní ochorenia.

Mukolytiká

Inhalujú sa v prípade zahlienenia sprevádzaného vlhkým produktívnym kašľom. Mukolytiká riedia hlieny, preto sa ľahšie vykašliavajú a nedráždia. Medzi voľne dostupné liečivá určené na inhalovanie patria Mucosolvan, Ambrobene, Ambroxol. Väčšina mukolytík sa pri inhalácii riedi fyziologickým roztokom NaCl.

Všetky ostatné liečivá, potrebné v prípade vážnejšej alebo neustupujúcej infekcie, sú na predpis lekára.

Filter
-

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 12 z 12 produktov

Filter