Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Probiotiká

Probiotiká sú živé mikroorganizmy, ktoré sú schopné osídliť črevnú mikroflóru. Ich význam sa pripisuje k prispievaniu k lepšej imunite a lepšiemu tráveniu, chránia sliznicu tráviaceho traktu, pomáhajú liečiť zápalové ochorenia tráviaceho systému, zároveň čistia črevá a zabraňujú zápche. Pokiaľ dojčíte, je preukázané, že zdravé plne kojené deti nepotrebujú doplnkové podávanie probiotík pokiaľ lekár neurčí inak.

V našej ponuke nájdete probiotiká v rôznych formách – kvapky, prášok či vysypávacie vrecká, ktoré sú vďaka svojej forme častokrát vhodné už pre deti od narodenia.

– pri liečbe akútnych infekčných hnačkových ochorení možno použiť probiotiká s preukázaným účinkom, ako napr. Lactobacillus rhamnosus GG (napr. v Probio-fix Imun Baby) a Saccharomyces boulardii (napr. v Nekadex, Enterol).

– ako prevencia hnačkových ochorení pri liečbe antibiotikami sa javia probiotiká tiež ako účinné. Najčastejšie boli použité kmene Lactobacillus rhamnosus GG, Saccharomyces boulardii, Bifidobacterium lactis, Streptococcus thermopilus.

– lactobacilus reuteri (napr. v BioGaia ProTectis) zas môže mať pozitívny vplyv pri dojčenských kolikách.

Filter
-

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 9 z 9 produktov

Filter