Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

VITAMIN STATION Tehotenský test BABYCHECK-1 WB, 1x1set

Samodiagnostický rýchlotest, vhodný na zistenie tehotenstva, ktorý detekuje prítomnosť hormónu hCG (ľudský choriový gonadotropín). 

Zobraziť viac

VITAMIN STATION Tehotenský test BABYCHECK-1 WB, 1x1set

Číslo položky

458148D2-8E90-480A-9253-33A442F5E5EE

VITAMIN STATION Tehotenský test BABYCHECK-1 WB, 1x1set

Obsah VITAMIN STATION Tehotenský test BABYCHECK-1 WB:

VITAMIN STATION Tehotenský test BABYCHECK-1 WB, 1x1set

Krabica obsahuje pomôcky potrebné na vykonanie testu, ako:

 • 1 ks zapečatené hliníkové vrecúško, v ňom:

 1. 1 ks testovacia kazeta

 2. 1 ks plastová pipeta

 3. 1 ks vysúšacie vrecko

 • 1 ks sterilná lanceta na odber krvi

 • 1 ks fľaštička s kvapkadlom, ktorá obsahuje 1 mlpufrového roztoku

 • 1 ks alkoholová utierka

 • 1 ks návod na použitie

POZOR: Hliníkové vrecúško otvorte iba vtedy, ak ste všetko pripravil na vykonanie testu! Vysúšacie vrecko nie je súčasťou testovacieho postupu

Charakteristika VITAMIN STATION Tehotenský test BABYCHECK-1 WB:

Kvalitatívny samodiagnostický tehotenský rýchlotest pre detekovanie hCG (ľudský choriový gonadotropín) z plnej krvi. Krvný test indikuje tehotenstvo už niekoľko dní po oplodnení. S jeho pomocou je možné zistiť koncentráciu hCG od 25IU/L za 5 minút.

Tehotenské krvné testy sú všeobecne presnejšie ako testy na báze moču. To je dôvodom, prečo je použitie krvných / sérových tehotenských testov rozšírené v nemocniciach / laboratóriách. Navyše množstvo spotrebovanej tekutiny môže ovplyvniť výsledky testov na báze moču (hCG sa zriedi vo väčších množstvách tekutiny), ale neovplyvňuje výsledky krvných testov. Presnosť testu je tiež veľmi dôležitá otázka, pretože tehotenstvo vyžaduje od matky určité opatrenia, zmeny životného štýlu, napr. prestať fajčiť, piť alkohol, alebo znížiť dávky niektorých liekov, potravín prípadne ich úplne vysadiť. BABYCHECK-1 WB je kvalitatívny rýchlotest pre detekovanie hCG z plnej krvi. 

Použitie VITAMIN STATION Tehotenský test BABYCHECK-1 WB:

Pred použitím testu je potrebné si pozorne prečítať pokyny uvedené v návode na použitie. Test poskytuje spoľahlivý výsledok iba vtedy, ak budú presne dodržané všetky pokyny.

Pre úspešné vykonanie testu je potrebné vhodné prostredie. Obsah krabice umiestnite na čistý, suchý a rovný povrch, napríklad na stôl, a postupujte podľa pokynov uvedených nižšie:

 • Umyte si ruky mydlom a opláchnite čistou vodou! Použite čistý uterák!

 • Roztrhnite ochranný obal (pri záreze) a vyberte z neho test a pipetu, potom vyhoďte hliníkové, ako aj a vysúšacie vrecko!

 • Pripravte lancetu: držte ju opatrne v rukách, aby ste ani náhodou nestlačil aktivačný gombík! Otočte vrchnákom lancety o štvrť otáčky tak, aby ste pocítil oddelenia vrchnáka od lancety. Potom pokračujte v krútení (2-3 otáčky), ale neťahajte, len otáčajte. Po odstránení vrchnák vyhoďte. (obrázok c.1-2)

 • Očistite niektoré bruško prsta alkoholovým tampónom. Prst ľahkým tlakom masírujte smerom k jeho brušku, aby sa prekrvil.

 • Silno pritlačte lancetu, spôsobom uvedeným na obrázku, k očistenému brušku prsta. (obrázok č.3) Stlačte aktivačné tlačítko. (obrázok č.3)

 • Špička lancety sa okamžite po pichnutí automaticky a bezpečne vráti do východiskovej polohy. Lancetu nepoužívajte opakovane!

 • Vytvorenie kvapki krvi podporte masírovaním bruška pichnutého prsta. (obrázok č.4)

 • Pridržte pipetu ku kvapki krvi, stlačte koniec pipety a pomalým uvolnením nasajte krv až po označenie/čiarku vo vnútri pipety. Nestláčajte medzitým znovu koniec pipety! Ak krv nedosiahne označenie, znovu pomasírujte bruško prsta, aby ste získal ešte málo vzorky. Snažte sa, ako sa len dá, zabrániť vzniku vzduchovej bublinky. (obrázok č.5)

 • Vzorku krvi naneste stlačením pipety do okrúhleho okienka testovacej kazety spôsobom, ako je uvedené na obrázku. (obrázok č.6)

 • Počkajte, až sa krv absorbuje z okienka. (30-40 sekúnd). Potom odstráňte modrý uzáver fľaše s obsahom pufrového roztoku (biely uzáver nechajte neporušený), držte ju vo zvislej polohe a pomaly v intervale 2-3 sekúnd nakvapkajte presne 4 kvapky pufrového roztoku do testovacieho okienka (obrázok č. 7). Testovaciu kazetu nechajte vo vodorovnej polohe, nepohybujte ňou.

 • Výsledok odčítajte v rozpätí 10 až 15 minút. Nevyhodnocujte test do 10 minút a po 15 minútach!

 

Vyhodnotenie výsledku

Farebná intenzita pásikov, ktoré sa objavia, neovplyvňuje výsledok!

 

1. Negatívny výsledok

Na kontrolnej ploche sa objaví iba jedna čiarka, pod označením C. Výsledok testu je negatívny, ukazuje to, že hladina hCG je pod 25 IU/L.

2. Pozitívny výsledok

Na kontrolnej ploche sa objavia dve čiarky: pod označeniami T a C (nezáleží na tom, ak nie sú rovnakej intenzity). Výsledok testu je pozitívny, ukazuje to, že hladina hCG je 25 IU/L alebo vyššia, takže ste tehotná.

3. Neplatný výsledok

Považuje sa za neplatný výsledok, ak na kontrolnej ploche sa neobjaví ani jedna čiarka, aleo ak je viditeľná farebná čiarka iba pod označením T. V tomto prípade nie je možné test vyhodnotiť, výsledok je neplatný, doporučuje sa opakovanie testu novým BABYCHECK-1 WB rýchlotestom.

Upozornenie:

 1. Dôsledne dodržujte určené množstvo krvi a pufrového roztoku, ako aj časy na odčítanie.

 2. Tento test sa považuje za in vitro používaný diagnostický nástroj. Neprehĺtajte žiadne z jeho komponentov!

 3. Test sa uchováva pri teplote od +4 C° do +30 C°. V žiadnom prípade nezmrazujte!

 4. Nepoužívajte výrobok, ak doba použiteľnosti, ktorá je uvedená na obale vypršala, alebo ak vnútorné ochranné balenie je poškodené.

 5. Test je vhodný na jednorázové použitie, opätovne ho nepoužívajte!

 6. Uchovávajte mimo dosahu detí!

 7. Po použití môžu byť všetky časti testu vyhodené medzi komunálny odpad.

Príbalový leták 

Špecifikácia

 • Určené pre
  Ženy
 • Druh
  Tehotenský test
 • Typ produktu
  Analýza moču