Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Postieľky

Dieťa strávi počas prvého roka pomerne veľkú časť života práve spánkom 😴 Preto je dôležité vybrať kvalitnú, bezpečnú a praktickú postieľku, ktorá bude spĺňať všetky vaše požiadavky. V našej ponuke nájdete drevené, ale aj cestovné postieľky s rôznymi parametrami – na čo všetko sa viete pri výbere postieľky zamerať?

Typy postieľky

DREVENÉ POSTIEĽKY – sú pre dieťa najbezpečnejšie. Tyčky by mali byť od seba vzdialené približne 7 centimetrov. Drevený materiál ľahko a pekne doplní ostatný nábytok v izbe. V ponuke nájdete klasické obdĺžnikové, ale aj oválne drevené postieľky.

CESTOVNÉ POSTIEĽKY – sú praktickým pomocníkom na cestách. Jednoduché skladanie, kompaktná veľkosť, pohodlné spanie dieťaťa – to všetko určite oceníte na akomkoľvek výlete mimo domov. Postieľky majú zväčša hliníkovú konštrukciu a látkové steny, vďaka čomu majú nižšiu váhu a sú ľahko prenosné. Pri výbere prihliadajte na maximálnu povolenú hmotnosť, aby vám vydržala čo najdlhšie.

Variabilita postieľky

📍posuvná/ odnímateľná bočnica – vďaka tomuto si viete postieľku prisunúť k svojej posteli a mať bábätko úplne na dosah. Dieťa aj vy máte počas spánku svoj priestor pre bezpečný spánok, avšak tíšenie či vyberanie z postieľky na nakŕmenie je veľmi praktické.

📍vyberateľné tyčky – túto funkciu oceníte ak už dieťa samostatne chodí, zväčša po 1.roku života. Odnímateľné tyčky uľahčujú vstup a výstup dieťaťa dnu a von z postieľky, čo podporuje jeho samostatnosť. 

📍polohovateľné lôžko – hlavne rodičia, ktorých detičky trpia refluxom ocenia polohovateľnú postieľku, ako je napríklad Chicco Next2me, kde môžete samostatne nastavovať výšku prednej a zadnej nohy a tak zabezpečiť potrebný sklon.

📍viacúrovňové nastavenie matracu – mnoho hlavne drevených postieľok ponúka viac úrovní nastavenia výšky matracu. Prvá je určená pre novorodencov, ktorý ležia a dokážu sa pretáčať. Akonáhle sa dieťa skúša dávať na štyri je potrebné znížiť matrac na druhú úroveň. Posledná, tretia úroveň slúži už stojacim deťom, pričom predošlé dve úrovne už pre nich predstavujú riziko prepadnutia cez bočnicu postieľky.

📍možnosť presúvania – sú postieľky, ktoré disponujú 2 až 4 koliečkami na nohách, pričom je možnosť ich úplneho odňatia. Koliečka slúžia na pohodlný a jednoduchý presun postieľky po dome tak, aby bolo bábätko vždy poblízku a mali ste ho na očiach. 

 

Filter
-

Zobrazených 24 z 42 produktov

Filter