Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Rektálne čapíky pri horúčke

Rektálne čapíky pri horúčkeZvýšená teplota je prirodzená reakcia organizmu na ochorenie. Podľa lekárov nie je nutné podávať lieky alebo čapíky proti teplote, ktorá nepresiahla 38°C. Vždy však treba posúdiť individuálny stav dieťaťa, teda či nie je mimoriadne plačlivé alebo sa necíti veľmi zle. Ak sa vám stav dieťaťa nepozdáva, pokojne použite lieky alebo čapíky pre deti na teplotu už skôr.

Keď teplota stúpa

Detský organizmus je mimoriadne citlivý. Samozrejme, pri zvýšenej teplote nie je vhodné dieťaťu podávať lieky, určené pre dospelých. Vhodné je tiež zvážiť formu lieku, ktorý svojmu dieťaťu podáte.

Deťom je mimoriadne náročné, ale v mnohých prípadoch aj nebezpečné, podávať klasické tablety. Dostupné sú preto detské sirupy pri teplote, čípky na horúčku pre deti, ale aj čípky na teplotu pre bábätká, ktoré môžete podať už tým najmenším deťom.

Kedy a prečo podávať čípky na teplotu?

Zvýšená teplota je u detí pomerne bežná. Či už z dôvodu prerezávania prvých zúbkov, pri bakteriálnych alebo vírusových infekciách alebo jednoducho pri prehriatí organizmu, napríklad ak dieťa dlho behalo po vonku alebo bolo dlhšie vystavené slnku. Čípky podávajte vtedy, ak telesná teplota presiahne 38°C. Ak je dieťa plačlivé, prípadne sa staršie dieťa sťažuje aj na bolesti tela a hlavy, môžete čapíky podať aj skôr. K najbežnejšie užívaným čapíkom pre deti, ktoré rodičia preferujú, patria napríklad čapíky Nurofen, Paralen alebo Panadol.

Aké majú čapíky na horúčku výhody?

Čípky od teploty pre deti sú zrejme najvhodnejšie. A to hneď z viacerých dôvodov:

  1. Rýchly nástup účinkov. Liečivo sa veľmi rýchlo vstrebáva cez sliznicu. Preto aj čapíky na teplotu účinku naozaj rýchlo.
  2. Jednoduché podávanie. Je takmer nemožné, aby malé dieťa prehltlo liečivo vo forme tabliet. Vynikajúcou alternatívou sú práve rektálne čapíky, ktoré zavediete naozaj ľahko.
  3. Vhodné aj pri zvracaní. Ak dieťa pri chorobe navyše zvracia, čapíky proti teplote sú asi jedinou možnosťou podania lieku. V takom prípade by totiž dieťa mohlo vyvrátiť aj detský sirup. Navyše, orálne podávanie liekov sa pri zvracaní ani neodporúča. Rodič nedokáže posúdiť, či dieťa liek vyvrátilo, a teda či mu má (alebo či mu môže) podať ďalšiu dávku liečiva.
  4. Rýchle podanie. Dieťatko si často ani nevšimne, že ste mu čapík aplikovali.

V našej ponuke nájdete dokonca aj homeopatické čapíky pre deti už od narodenia.

Sprievodca chrípkou a nachladením

Horúčka u detí - ako ju čo najefektívnejšie znížiť?

Fyzikálne metódy chladenia pri horúčke deti

 

Filter
-

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 7 z 7 produktov

Filter