Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Zdieľať

Dokonalá ochrana pleti v zime

Dokonalá ochrana pleti v zime

Vietor, dážď, sneh, mráz, suchý vzduch v miestnosti ústredné kúrenie, prechod z tepla do zimy a naopak – to všetko dáva našej pleti v zimnom období zabrať. Tá má sklon k dehydratácii, začervenaniu, tvorbe rozšírených žiliek či lišajov. Ako tomu zabrániť?

Čo pomôže zimou namáhanej pokožke?

Každé ročné obdobie má svoje špecifiká a v každom sa treba o pleť starať iným spôsobom. V zime by ste mali dbať najmä o ochranu a hydratáciu pokožky. Čo teda robiť, aby sa pokožka v zime nadmerne nevysušovala?

1. Hydratácia. Avšak aj hydratácia vyzerá inak v zime ako v lete. Na pokožku určite nenanášajte krémy, ktoré obsahujú vodu. V zime si vyberajte husté a mastnejšie krémy. Krémy s obsahom vody sú vhodnejšie skôr na leto a v zime by pleť ešte viac vysušovali a dráždili.

2. Ochranný krycí krém. Na vrstvu hydratačného alebo výživného krému (podľa typu pleti) sa aplikuje tzv. ochranný krycí krém.

Náš tip:

V našej ponuke nájdete široké portfólio krémov na pleť. 

Prezrite si našu ponuku.

Výhody používania krycích ochranných krémov:

  • ochraňujú pleť pred škodlivými účinkami mrazu a vetra
  • chránia pred pôsobením smogu
  • sú prevenciou pred vznikom rozšírených žiliek
  • zabraňujú vysušovaniu pleti v suchom prostredí
  • vďaka pôsobeniu zinku, santalu a ďalších byliniek podporujú hojenie prípadných vyrážok a jazvičiek
  • vďaka obsahu ílu zmatňujú pleť
  • na horách chráni vďaka obsahu zinku a ílu pred silným ultrafialovým žiarením
  • poskytujú ochranu pred UV pri hyperpigmentácii

Najprv nanesieme malé množstvo podkladovej krému a potom slabú vrstvu krycieho ochranného krému. Krémy sa najlepšie nanášajú tak, že sa malé množstvo krému rozotrie na končeky ukazovákov a prostredníka a potom sa ľahkými pohybmi nanáša na tvár. Krycieho krému môžeme naniesť väčšie množstvo na prípadné problematické zóny (T-zóna alebo jazvičky).

3. Pozor na slnečné lúče. Možno by ste tomu neverili, no aj zimné slnko vie pleti ublížiť, ak nie je dostatočne chránená. Preto, zvlášť ak sa chystáte na hory, používajte krémy s UV faktorom. Samozrejme, nepotrebujete taký vysoký UV faktor, ako v lete pri mori. No určite pleť chráňte aj v zime.

4. Dostatok vitamínov. V zime nám chýbajú vitamíny. Aj tie, ktoré v lete prijímame vďaka ovociu a zelenine, ale aj tie, ktoré získavame zo slnka, teda vitamín D. A to sa určite prejaví aj na zdraví a kvalite pokožky. Preto sa aj v zime snažte zdravo stravovať a byť aspoň určitý čas na slnku a čerstvom vzduchu. Ak to nie je možné, podporte zdravie pleti vitamínmi a výživovými doplnkami vo forme tabliet.

5. Svoju pleť rozmaznávajte. Omnoho častejšie ako v letnom období by ste si v zime mali dopriať výživné pleťové masky. Tie nabijú pleť potrebnými vitamínmi a minerálmi, ktoré jej v zime chýbajú. Vynikajúcou alternatívou týchto masiek sú aj rastlinné oleje, ktoré sú bohaté na výživné zložky.

Pravdaže, zabúdať by ste nemali ani na svoje pery, ktoré bývajú v zime veľmi vysušené, až popraskané. Aj niekoľkokrát denne na ne nanášajte vrstvu balzamu na pery, ideálne s obsahom panthenolu. To isté platí aj o rukách, respektíve všetkých častiach tela, ktoré sú v zime odhalené a vystavené nepriazni počasia.

 

Nech sa páči par tipov Najlekren.eu na kozmetiku pre ochranu pleti v zime:

Kristína Maricáková

Kristína Maricáková
Volám sa Kristína a vyštudovala som farmáciu na Univerzite Komenského v Bratislave a venujem témam o zdraví a liekoch. Veľmi rada čítam, cestujem, fotografujem, pečiem a spievam. Rada skúšam nové veci, hlavne čo sa týka kozmetiky.
Viac o mne ➡