Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Zdieľať

Čo je kyselina hyalurónová a prečo vášmu telu nesmie chýbať?

Čo je kyselina hyalurónová a prečo vášmu telu nesmie chýbať?

Čim sme starší, tým jej máme v tele menej. Po štyridsiatke sa postupne prestáva tvoriť. A preto je potrebné ju dopĺňať. Stojí totiž za zdravím a krásou nášho tela. Čo je kyselina hyalurónová a prečo ju potrebujeme?

Úloha kyseliny hyalurónovej v ľudskom tele

Kyselina hyalurónová je zastúpená na viacerých miestach ľudského tela. Okrem toho, že je súčasťou bunkových stien, nachádza sa aj v očnej guli, slizniciach, či ďasnách. Vo veľkej miere je zastúpená v šľachách, kĺboch a spojivových tkanivách.

No najviac jej nájdeme v pokožke. Má za úlohu udržiavať pleť mladistvú a pružnú. Stimuluje tvorbu kolagénu, nadväzuje na seba vodu a tak udržiava dostatočnú hydratáciu. Zároveň zohráva úlohu pri tvorbe nových buniek a odstraňovaní bunkového odpadu.

V prípade kĺbov funguje ako určitý tlmič nárazov. To znamená, že vďaka dostatku kyseliny hyalurónovej sú pleť a pohybový aparát v dobrej kondícii.

Náš tip:

V našom eshope nájdete bohatý sortmient doplnkov výživy

 Prezrite si našu ponuku.

Pozitívne účinky kyseliny hyalurónovej

Účinky kyseliny hyalurónovej na organizmus by sme mohli rozdeliť na estetické a zdravotné.

  • Estetické účinky. Stará sa o dostatočnú hydratáciu a pružnosť vlasov a pokožky. Vďaka tomu dokáže zabojovať proti vráskam a predchádzať ich tvorbe. Je tiež prevenciou vzniku celulitídy a strií. Okrem toho zabezpečí zdravie a lesk pokožky, nechtov a vlasov.
  • Zdravotné účinky. Významne sa podieľa na dobrom stave pohybového aparátu. Zabezpečuje dostatočné premazanie kĺbov a tým predchádza ich opotrebovaniu a bolestiam. Keďže sa kyselina hyalurónová nachádza aj v slizniciach, jej dostatok má pozitívny vplyv pri liečení zápalov ďasien, pri liečbe suchého oka a slizníc nosa.

kyselina hyaluronova

 

Ako ju získať?

Keď sa kyselina hyalurónová prestane v tele prirodzene vytvárať, je potrebné ju dopĺňať. Akým spôsobom?

Ak teda badáte zhoršenú kvalitu pokožky, vlasov a nechtov, prípadne vás začínajú pobolievať kĺby, určite sa poobzerajte po vhodnom doplnku výživy, či kréme s kyselinou hyalurónovou.

  1. Strava. Vhodné sú potraviny živočíšneho pôvodu, a to najmä vývary z kostí a huspenina. Do jedálnička by ste mali zaradiť aj koreňovú zeleninu a ovocie. Bohužiaľ, takýto príjem často nestačí. Existujú však aj ďalšie možnosti.
  2. Kvalitné kozmetické produkty. Ak chcete dopriať dávku kyseliny hyalurónovej priamo vašej pokožke, vyberte si kvalitný krém s kyselinou hyalurónovou alebo sérum na ošetrenie pleti. Dostupné sú tiež rôzne gély, či telové mlieka s jej obsahom. Bojujú proti vráskam a zanechávajú pleť sviežu a hydratovanú.
  3. Doplnky výživy. Užívať ich môžete vo forme kvapiek, tabliet, či dokonca prášku. Pri problémoch s dýchacím aparátom môžete navyše použiť roztok s obsahom kyseliny hyalurónovej, určený na inhaláciu.
  4. Injekcie. Tie sa používajú v estetickej medicíne, kedy sa kyselina hyalurónová vpichuje do problematických miest, ale aj pri bolestiach pohybového aparátu (takzvané obstreky).

Kristína Maricáková

Kristína Maricáková
Volám sa Kristína a vyštudovala som farmáciu na Univerzite Komenského v Bratislave a venujem témam o zdraví a liekoch. Veľmi rada čítam, cestujem, fotografujem, pečiem a spievam. Rada skúšam nové veci, hlavne čo sa týka kozmetiky.
Viac o mne ➡