Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Sada konopných kozmetických tampónov - EatGreen - 10 ks

Výrobca: Eatgreen

Sada prateľných kozmetických tampónov z konopnej látky, zamatu a bavlny s bambusovými vláknami spolu s bavlneným vrecúškom. Vo vrecúšku nájdete 10 ks tampónov s rozmerom 8,5 cm. Hlavnou výhodou prateľných kozmetických tampónov je fakt, že šetríte životné prostredie a zároveň šetríte aj svoju peňaženku. Po použití ich jednoducho vložíte do priloženého vrecúška, a vyperiete spolu s prádlom.

Zobraziť viac

Sada konopných kozmetických tampónov - EatGreen - 10 ks

Číslo položky

4057

Sada konopných kozmetických tampónov - EatGreen - 10 ks

Sada konopných kozmetických tampónov - EatGreen - 10 ks

Pratelné odličovacie tampóny sú zero waste a sú kompletne ekologické. Používaním prateľných kozmetických tampónikov šetríte nie len našu planétu ale aj svoju peňaženku. Na výrobu tampónov bola použitá látka z konope, zamat a bavlna s bambusovými vláknami. Bambus je nenáročný na pestovani, rýchlo rastie a má širokú škálu využitia.  

Kopnopné odlličovacie tamóny sú vďaka svojej veľmi jemnej štruktúre a mäkkému materiálu sú ideálne pre každodenné odstraňovanie make-upu alebo čistenie pleti. Vhodné pre všetky typy pleti a najmä pre citlivú pokožku.

Jedna strana tampónu je zamatová a druhá konopná. Vďaka hustote zamatu vyčistí starostlivo Vašu pleť a dovolí jej znova dýchať. Vďaka konopnej látke odstránite odumreté bunky pokožky, pretože konopná strana je mierne drsnejšia ako zamatová.

Tampóny majú vysokú savosť, ktorú zaisťuje ich trojvrstvová štruktúra. Majú väčší povrch než klasické kozmetické tampóniky (priemer 8,5 cm), takže vám môže vystačiť aj jeden tampón na celé odlíčenie.

 
O bavlne a konope

Bavlna ktorá je používaná pri výrobe tampónov je pestovaná na ekofarmách, ktoré sa zameriavajú na pestovanie potravín a bavlny podľa jasne stanovených pravidiel.Na týchto ekofarmách je zakázané používanie toxických chemických pesticídov, insekticídov a hnojív a geneticky modifikovaných organizmov.
Konopná látka sa vyrába z konopy siatej, ktorá sa považuje za jednu z najekologickejších plodín na svete. Je o niečo drsnejšia ako bavlna a preto je vhodná aj ako peeling
 

Návod na pranie

Ak sa na tampóne vyskytne škvrna, ošetríme ju pred praním Žlčovým mydlom alebo Olivovým mydlom s citrónovým extraktom.
Prírodné materiály ocenia pranie v Mydlových orechoch - zostávajú mäkké a priedušné. K praniu môžeme použiť aj Prací gél z mydlových orechov. Mydlový sliz odporúčame iba v prípade mäkkej vody.
Odporúčame prať na 40 - 60 ºC so svetlým prádlom.
Na prírodné materiály zásadne nepoužívame aviváž - usadzuje sa na vláknach a znižuje savosť vlákien.
Pre záverečné plákanie použijeme Plákadlo bielizne, ktoré vypláchne z materiálu zvyšky pracieho prostriedku a udržiava tak bielizeň mäkkú a priedušnú (nie je nutné, ak perieme v mydlových orechoch).
 

Ďalšie informácie:

Priemer: 8,5 cm
Materiál: 30% zamat, 35% bavlna s bambusovými vláknami, 35% konopná látka
Krajina pôvodu: Čína
 

Špecifikácia

  • Materiál
    konope, bavlna, bambus