Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

BIONECT PLUS krém na rany s rizikom infekcie 25ml

Výrobca: Bionect

Bionect Plus je krém  s obsahom 0,2% kyseliny hyalurónovej a 1% sulfadiazínu strieborného určený na akútne aj chronické rany s rizikom infekcie.

Zobraziť viac

BIONECT PLUS krém na rany s rizikom infekcie 25ml

Bezplatné vrátenie tovaru do 14 dní

Číslo položky

4D643BF6-D071-40DB-A424-AAF2D345C080

BIONECT PLUS krém na rany s rizikom infekcie 25ml

 

Obsah Bionect Plus

25 g krém

Charakteristika Bionect Plus

Krém s obsahom 0,2% kyseliny hyalurónovej, 1% sulfadiazínu strieborného

Bionect® Plus krém je prípravok na lokálne použitie, ktorého hlavnou zložkou je sodná soľ kyseliny hyalurónovej. Kyselina hyalurónová je biologický polysacharid (glykozaminoglykán) distribuovaný v extracelulárnej matrici väčšiny tkanív. Niekoľko štúdií zdokumentovalo, že sa môže podieľať na procesoch obnovy mnohých rozmanitých tkanív, ktoré podporujú hojenie a opätovnú epitelizáciu. Vďaka svojim hydrofilným vlastnostiam poskytuje vlhké prostredie v ranách, potrebné pre prirodzený proces hojenia.

Sulfadiazín strieborný je známe antimikrobiálne činidlo, ktoré inhibuje rast takmer všetkých patogénnych baktérií a húb in vitro. Prítomnosť sulfadiazínu strieborného má významnú úlohu pri prevencii mikrobiálnej kontaminácie, a tým zlepšuje schopnosť kyseliny hyalurónovej podporovať hojenie rán. Tieto vlastnosti umožňujú meniť obväz iba raz denne, čo predstavuje pre pacienta minimálne nepohodlie a minimálne vystavenie lézie vzduchu, čím sa znižuje možnosť kontaminácie rany.

Akútne a chronické rany s vysokým rizikom infekcie (popáleniny I. a II. stupňa, vredy vaskulárneho a metabolického pôvodu, preležaniny)

  • Minimalizácia rizika infekcie
  • Podpora tvorby zdravého granulačného tkaniva
  • Stimulácia epitelizácie
  • Manažment exsudátu 

Sulfadiazín strieborný: široké spektrum antimikrobiálnej aktivity a zlatý štandard pri lokálnej liečbe popálenín

Použitie Bionect Plus

Naniesť tenkú vrstvu krému na vyčistenú a vydezinfikovanú ranu raz alebo dvakrát denne. Ošetrovaná plocha by mala byť prekrytá sterilnou gázou a sterilným obväzom.

Nepodávajte pacientom s nadobudnutou individuálnou precitlivenosťou na zložky produktu. Nepoužívajte, ak je obal poškodený. Nepoužívajte po dátume exspirácie uvedenom na obale.

Nepoužívajte súčasne s dezinfekčnými prostriedkami obsahujúcimi kvartérne amóniové soli, pretože kyselina hyalurónová sa môže v ich prítomnosti zrážať. Pri súbežnej lokálnej liečbe rán s antibiotikami alebo inými látkami pre lokálne použitie sa nikdy nepozorovali interakcie alebo inkompatibility s krémom BIONECT.

Viac na adc.sk

Špecifikácia

  • Forma
    Krém