Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Kolagén ZEEN COLLAGEN vrecúška s príchuťou citrónu 30x7,2 g

Výrobca: Zeen

Dajte svojmu telu najvyššiu kvalitu kolagénu. Už žiadne vrásky a navyše pevné vlasy, nechty a pružná pokožka. ZEEN COLLAGEN elixír života bez kompromisov.

Zobraziť viac

Kolagén ZEEN COLLAGEN vrecúška s príchuťou citrónu 30x7,2 g
Kolagén ZEEN COLLAGEN vrecúška s príchuťou citrónu 30x7,2 g
Kolagén ZEEN COLLAGEN vrecúška s príchuťou citrónu 30x7,2 g
Kolagén ZEEN COLLAGEN vrecúška s príchuťou citrónu 30x7,2 g

Číslo položky

4C4588E0-8F9D-47B3-8706-7D28A6073284

Kolagén ZEEN COLLAGEN vrecúška s príchuťou citrónu 30x7,2 g

Zeen kolagén čistý morský bio-aktívny kolagén

PREČO JE ZEEN KOLAGÉN DÔLEŽITÝ:

Zeen collagén je kolagén, pri ktorom nemusíte riešiť či sa budete sústrediť na svoju krásu, alebo na svoje zdravie. Keďže zeen kolagén obsahuje tri najdôležitejšie kolagény, tak budete mať oboje - tak zdravie ako aj krásu. Kolagén prvého a tretieho typu dá vašej pokožke pružnosť a hydratáciu a nechtom a vlasom pevnosť. Kolagén druhého typu je prospešný pri regenerácii celého pohybového aparátu, teda pri kostiach, kĺboch, chrupavkách či svaloch. 

Kolagén je najdôležitejšou bielkovinou v ľudskom organizme, tvorí 30% proteínov  v našom tele, nachádza sa v kostiach, väzoch, šľachách, chrupavkách a kĺboch, ale aj v koži, vlasoch, nechtoch a zuboch. Pokiaľ  ho máme nedostatok, môže sa to prejaviť  hlavne problémami s pohybovým aparátom, lámavými vlasmi, nechtami, či problémami s pokožkou. Kolagén má v našom tele nezastupiteľnú úlohu- spája bunky, tkanivá a vytvára z nich štruktúru, tým zabezpečuje neustálu regeneráciu.  Samotná molekula kolagénu je zložená z 3 prepletených reťazcov proteínov, ktoré vytvárajú štruktúru trojitého helixu, ktorý reštartuje produkciu vlastného kolagénu. Molekuly kolagénu sa spájajú do extracelulárnej matrice, ktorá je zodpovedná za pevnosť a odolnosť tkanív a chrupaviek.

                             

 

                

 

 

Obsah:

vrecúška s príchuťou citrónu 30x7,2 g (216 g)

Zloženie:

Čistý morský kolagén sa skladá z množstva aminokyselín, z ktorých najdôležitejšie sú:

Hydroxyprolín

Najdôležitejšia zložka pre produkciu kolagénu v bunkách

Alanín

Dodáva energiu do svalových tkanív, mozgu a centrálneho nervového systému a posilňuje imunitný systém

Arginín

Pomáha stimulovať imunitný systém a proces hojenia rán

Glycín

Spúšťa uvoľňovanie kyslíka potrebného pre proces tvorby buniek

ZEEN KOLÁGEN OBSAHUJE TRI TYPY KOLAGÉNOV:

Najdôležitejšie pre výživu kĺbov a pohybového aparátu, ale aj pleti, vlasov a nechtov sú kolagén typu I, II, III.

Kolagén typ I. Je v ľudských tkanivách najrozšírenejší, vyskytuje sa predovšetkým v koži a v kostiach. Predstavuje približne 90 % všetkých kolagénov v ľudskom tele, ktoré formujú naše telo, pokožku, orgány alebo kosti. Dodáva našej koži elasticitu a spája naše tkanivá.
Kolagén typ II. Je najhojnejšie zastúpený v chrupavkových tkanivách, kde zabezpečuje ich pružnosť, elasticitu, a prispieva k ich obnove, preto je dôležité ho dopĺňať.
Kolagén typ III. Vyskytuje sa najmä v kostiach a svaloch, taktiež tvorí spojivové tkanivo v pečeni, slezine, kostnej dreni a podporuje ich regeneráciu.

 

NEDOSTATOK KOLAGÉNU:

Po 25. roku života obsah kolagénu v tele každoročne klesá a po 35. roku sa kolagén netvorí už takmer vôbec. Nedostatok kolagénu sa prejavuje najmä vznikom vrások, štiepením vlasov a nechtov, zhoršením stavu kostí, oslabením svalstva, štruktúry tkanív a mnohými ďalšími nežiaducimi zmenami.

PREČO HYDROLIZOVANÝ KOLAGÉN V PRÁŠKU?

Molekula kolagénu v prirodzenej (natívnej) forme je príliš veľká na to aby ju dokázalo telo vstrebať. Pri procese enzymatickej hydrolýzy sa táto molekula štiepi na krátke reťazce, ktoré dokáže telo priamo využiť na vytvorenie vlastného spojivového tkaniva. Vnútorné užívanie kolagénu sa považuje za najúčinnejšiu formu práve vďaka vynikajúcej vstrebateľnosti a biologickej dostupnosti hydrolyzovaného kolagénu, ktorý si telo dokáže nasmerovať  tam, kde to najviac potrebuje. Najnovšie štúdie tvrdia, že prijímanie hydrolyzovaného kolagénu vo forme výživových doplnkov dokáže zvýšiť syntézu kolagénu  v tenkom čreve o 66%.

PREČO POUŽÍVAŤ PRÁVE ZEEN KOLAGÉN:

- obsahuje až 6000 mg francúzskeho prémiového morského kolagénu v dennej dávke 

- vďaka obsahu trojzložkového kolagénu typu I,II,III je dobre využiteľný na regeneráciu pohybového aparátu ako aj pleti, vlasov a nechtov 

- bio-aktívny - podporuje prirodzenú produkciu kolagénu v tele 

- vynikajúco sa vstrebáva a zachováva si biologickú hodnotu 

- bez rybieho zápachu a pachuti

- má vynikajúcu rozpustnosť, ľahko sa mieša s nápojmi

- praktická denná dávka je balená v elegantnom vrecúšku 

- čistý - neobsahuje žiadne chemické prísady

- obsahuje :

-1000 mg vitamínu C pre lepšie vstrebávanie kolagénu 

- kyselinu hyalurónovú 50mg, vypĺňa štruktúru kolagénových vlákien, tým dodáva pleti hydratáciu a pružnosť

- zinok 15mg, je nevyhnutným predpokladom pre zdravú pleť, vlasy a nechty

ZEEN HYDROLIZOVANÝ NAPOMÁHA VÁŠMU ZDRAVIU:

Kĺby a chrupavky dlhodobo vystavované námahe sú náchylné na opotrebovanie a poškodenie, ktoré sa môže prejaviť nedostatočnou hybnosťou, bolesťou kĺbov, rednutím kostí, slabšou alebo zníženou chrupavkou.

V takomto prípade sú nápomocné výživové doplnky s obsahom hydrolyzovaného kolagénu, ktoré stimulujú syntézu chrupavkovej masy. ZEEN KOLAGÉN  je navyše obohatený o ďalšie zložky, ktoré ešte viac podporujú pozitívne účinky kolagénu na ľudský organizmus. Vitamín C podporuje syntézu kolagénu a prispieva k správnej funkcii kostí a chrupaviek. Zinok je v organizme súčasťou viac ako 300 rôznych enzýmov a pre syntézu bielkovín je nepostrádateľný, okrem iného prispieva k hojeniu rán a jaziev.

Keďže hydrolyzovaný kolagén je výživový doplnok a nie liek, je možné ho užívať spolu s liekmi, pretože nehrozí riziko kontraindikácií alebo nežiaducich účinkov.

ZEEN HYDROLIZOVANÝ PROSPIEVA VAŠEJ KRÁSE:

Kolagén je stavebnou zložkou pokožky, vlasov a nechtov, ktorá zabezpečuje hydratáciu a pružnosť. Prirodzená schopnosť produkcie kolagénu vekom klesá a časom sa úplne stráca. Štúdie dokazujú, že pravidelné užívanie hydrolyzovaného kolagénu (kolagénových peptidov) môže spomaliť niektoré prejavy starnutia ako je strata hydratácie a pružnosti pokožky a tvorba vrások. Doplnením kolagénu môžete zároveň zabrániť alebo zmierniť lámavosť vlasov, ako aj štiepenie nechtov. ZEEN KOLAGÉN  je navyše obohatený o ďalšie zložky, ktoré ešte viac podporujú pozitívne účinky kolagénu: Vitamín C – je nevyhnutný pre správne vstrebávanie kolagénu. Kyselina hyalurónová ideálne dopĺňa kolagén vyživovaním a hydratovaním. Zinok zabezpečuje správnu funkciu imunitného systému, považuje sa za silný antioxidant, ktorý okrem iného prispieva k udržaniu zdravých vlasov, nechtov a pokožky. 

Klinické štúdie potvrdili pozitívny účinok hydrolyzovaného kolagénu na zdravie kĺbov, pri osteoartritíde, osteoartróze, osteoporóze, liečbe (napr. redukcia bolesti, obmedzenie používania liekov na bolesť, zlepšenie fyzických funkcií). Okrem zlepšenia pohybu kĺbov, pacienti hlásili zlepšenie kvality vlasov (zlepšenie hustoty, hrúbky a urýchlenie rastu vlasov), pokožky (zvýšenou schopnosťou viazať vodu, čo vedie k vyhladeniu pokožky) a nechtov (podpora rastu nechtov, menšia lámavosť).

Príbalový leták Zeen Collagen s príchuťou citrónu

Špecifikácia

  • Forma
    Prášok vo vrecúškach
  • Druh
    Kolagén