Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Soledum 200 mg na vykašliavanie 20 kapsúl

Výrobca: Soledum

Registrovaný liek s účinnou látkou cineolum na liečbu príznakov zápalu priedušiek (bronchitídy) a bežného nachladnutia.

Zobraziť viac

Soledum 200 mg na vykašliavanie 20 kapsúl
Soledum 200 mg na vykašliavanie 20 kapsúl
  • -17 %

Zvoľte variant

Bezplatné vrátenie tovaru do 14 dní

Číslo položky

8337185A-836C-41E6-AA91-F3A34F9782C8

Soledum 200 mg na vykašliavanie 20 kapsúl

Obsah Soledum 200 mg 

Soledum 200 mg na vykašliavanie 20 kapsúl

Charakteristika Soledum 200 mg

Liek na liečbu príznakov zápalu priedušiek (bronchitídy) a bežného nachladnutia. Na prídavnú liečbu chronických a zápalových ochorení dýchacích ciest, ako je sínusitída (zápal prínosových dutín), chronická bronchitída (chronický zápal priedušiek), CHOCHP (chronická obštrukčná choroba pľúc) a bronchiálna astma (chronické zápalové ochorenie dolných dýchacích ciest).

Dávkovanie Soledum 200 mg

Dospelí a dospievajúci vo veku od 12 rokov majú užívať 1 kapsulu 3x denne. Najmä v prípadoch pretrvávajúceho ochorenia sa môže dávka zvýšiť na 1 kapsulu 4x denne. Na pokračujúcu alebo dlhodobú liečbu zvyčajne postačuje dávka 1 kapsula 2 x denne.

Dĺžka liečby má zodpovedať charakteru, závažnosti a priebehu ochorenia. Ak príznaky pretrvávajú alebo sa zhoršujú aj po 1 týždni liečby, v prípade respiračnej tiesne, horúčky alebo expektorácie hnisu alebo krvi, je potrebná konzultácia s lekárom.

Použitie Soledum 200 mg

Kapsuly sa majú prehĺtať vcelku a majú sa zapiť väčším množstvom vlažnej tekutiny (najlepšie jeden pohár pitnej vody 200 ml) približne 30 minút pred jedlom. Osobám s citlivým žalúdkom sa odporúča užívať kapsuly počas jedla.

Upozornenie

Liek sa má predpisovať tehotným ženám len po dôkladnom zvážení pomeru rizika/prínosu. Pred začiatkom užívania lieku v období dojčenia je potrebné poradiť sa s lekárom. Liek sa nesmie používať u detí vo veku do 12 rokov.

U pacientov s bronchiálnou astmou sa má liečba vykonávať len pod lekárskym dohľadom. Liek sa nesmie používať v prípadoch čierneho kašľa a laryngitídy. Liek obsahuje sorbitol. Ak sa do 7 dní nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, musíte sa obrátiť na lekára.

Príbalový leták Soledum 200 mg

Špecifikácia

  • Forma
    Kapsuly
  • Typ produktu
    Na vykašliavanie