Horúčka


Horúčka


Čo je nádcha

Nádcha je veľmi rozšírené ochorenie populácie, ktoré sa prejavují hlavne znížením kvality, ale dokonca až upchatiu a tým pádom nemožnosti dýchania cez nos. Ako choroba má nádcha má viacero príčin vzniku. Nákaza sa prenáša kvapôčkovou infekciou.

Delenie nádchy

Nádchu delíme podľa spôsobu jej vzniku na alergickú, na nádchu nealergickú a na stavy, ktoré sa nádche iba podobajú.

Nealergické nádchy

Rinitída, čo je akútna nádcha, sa prejaví ako zhoršenie dýchania, zvýšeným výtokom, pocitom svrbenia, šteklenia a kýchania z nosa, ale napríklad aj až stratou čuchu. Prípadne sa u niektorých jedincov prejaví aj zápal očných spojiviek.

Príčina akútnej nádchy

Takmer na 100% ide o vírusovú infekciu. Spôsobujú ju najmä rinovírusy, ale aj iné typy vírusov (adeno-, reo-, entero-, coronavírusy, atď.). Inkubačná doba pri infekcii rinovírusmi je 1-3 dni.

Chronická nádch a bolesti hrdla

Tento termín - chronická nádcha používame ako súhrnný názov pre také dráždivé alebo až zápalové zmeny v oblasti nosovej sliznice, v dôsledku ktorých dôjde k jej nevratnému poškodeniu.

Najčastejšie poznanie nádchy

Vazomotorická nádcha, nádcha a domáca liečba, nádcha liečba, nádcha inkubačná doba - to sú najčastejšie otázky, ktoré dostávame v poradni. Najčastejšie sa vyskytuje nádcha u detí. Vtedy mnohí siahame na lieky proti nádche. Je však dôležité, aby lieky na nádchu zohľadňovali príznaky.

Lieky proti nádche a bolesti nosa a bolesti hrdla

Riešenie na jednoduché príznaky ponúkajú lieky proti nádche bez receptu. Lieky pre deti hlavne ak ide o lieky na nádchu si môžete jednoducho vybrať u nás. Rovnako aj kvapky proti nadche, respektíve lieky proti prechladnutiu, keď k samotnej nádche ešte nedôjde.To najlepšie proti nádche nájdete v tejto kategórii. Radi vám pomôžeme, keď budete mať akúkoľvek otázku.

Vernostný programKaždým nákupom získavate body a môžete uplatniť zľavy
Doprava zadarmoPri objednávke nad 20 € máte poštovné zadarmo
Najnižšie ceny Naše ceny sú zostavené tak, aby vyhovovali každému
Odborná online poradňaNaši kvalifikovaní odborníci sú vám k dispozícii