Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Ruža stolistá - kvet - Rosa centifolia - Flos rosae centifoliae tot

Výrobca: Bioruža

Poznáte ružu stolistú a jej zázračné účinky? Ak nie, je najvyšší čas to zmeniť. Ruža stolistá má najširšie zastúpenie v kozmetických prípravkoch ako sú kvetinové alebo upokojujúce pleťové vody. Ruža stolistá má silné antibakteriálne, antimykotické a antimikrobiálne účinky, vďaka ktorým dokáže hojiť kožné zápaly a akné ale taktiež zlepšiť krvný obeh v pleti, čím dokáže podporiť krásny a zdravý ... Zobraziť viac

Ruža stolistá - kvet - Rosa centifolia  - Flos rosae centifoliae tot

Číslo položky

P02865

Ruža stolistá - kvet - Rosa centifolia - Flos rosae centifoliae tot

Ruža stolistá - kvet - Rosa centifolia  - Flos rosae centifoliae tot

Ruža stolistá našla bohaté využitie pri výrobe kozmetiky. Pri vonkajšom použití sa osvedčila ako pleťová voda na upokojenie kože pri začervenaní, podráždení alebo ekzémoch. Môže sa potierať dvakrát denne odvarom z ruže.

Menej sú využívané jej účinky v oblasti psychiky: má upokojujúci účinok u slabých neuróz, nervozite a nespavosti

Účinné látky obsiahnuté v ružových kvetoch zlepšujú krvný obeh v pleti, čím podporujú jej výživu a pôsobia proti starnutiu, tiež posilňujú kapiláry a sťahujú póry. Hoja kožné zápaly i akné, ale prospievajú aj pleti suchej. Vzácnou ružovú silicu doma získať nemôžeme, ale je možné ružové okvetné lístky naložiť do za studena listovaného oleja (slnečnicového, mandľového, sezamového ...) alebo si vyrobiť osviežujúcu ružovú pleťovú vodu,  ktorá jemne čistí pokožku od nečistôt, potu a mazu.

Špecifikácia

  • Vôňa
    ruží