M
Zápal kĺbov
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či sa odporúča brať nejaké kolagénové prípravky, prípadne niečo čo by pomohlo zrýchliť liečenie ak mám reaktívnu artritídu po prekonaní campylobacter jejuni? Chorobu som prekonal pred cca 3 týždňami, bral som vtedy doxyhexal 200mg, príznaky choroby pomynuli po cca 4 dňoch a následne sa objavil zápal v kĺboch chodidiel. Momentálne mám stále zapálené kĺby a mierny opuch na chodidlách, niekedy aj na prstoch rúk, každý deň sa to mení. Momentálne som na PN, beriem probiotiká, dodržiavam odporúčané stravovanie, na odporúčanie obvodného lekára pijem protizápalové čaje (žihlava, túžobník brestový, praslička rolná, zázvor), natieram si to krémom (voltaren, ibalgin krém), niekedy kúpeľ vo vlažnej vode s magneziovou soľou, ak bolesť zosilnie tak si dám aj ibalgin 400 pred spaním a čakám na termín k reumatologovi, ktorý mám o týždeň. Tak som rozmýšlal čím by som ešte mohol pomôcť k zlepšeniu...
Vopred ďakujem za odpoveď.
Dobrý deň,
všetko robíte správne, no obávam sa, že si už neviete prida nič iné čo by Vám hneď pomohlo. Skúste pokračovať v nastavenom režíme a počkať na reumatológa.