Infekcie ústnej dutiny


Infekcie ústnej dutiny


Bielenie zubov

Bieliť zuby znamená dosiahnuť dlhodobo ich svetlejšieho odtieňa. Už od chvíle prerezania zuba do dutiny ústnej začína jeho pôvodný odtieň tmavnúť. Príčinou sú farebné pigmenty prijímané v potravinách a nápojoch. Čierne čaje, káva, Coca-Cola a červené víno ​​sú najčastejšie pôvodcami zafarbenie. Fajčenie, ako aj žuvanie tabaku, sa tiež intenzívne podieľa na stmavnutie zubov.

Umelý chrup

Nie je pravda, že umelý chrup už nevyžaduje žiadnu starostlivosť. Naopak - len dôkladné vyčistenie zaručí, že budete so svojím \\\"tretím\\\" chrupom spokojní a bude vám dobre slúžiť. Fixačné krémy spoľahlivo upevní zubnú náhradu a stabilizujú ju. Zároveň chráni ďasná pred mechanickým trením spôsobeným náhradou. Vybrať si môžete zo značiek Corega, Blent-a-dent, Lacalut a ďalších.

Ústne vody

Čistením zubov jednoduchým kefkou neodstránite všetky baktérie, preto sú tu ústne vody. Tie sa ľahko dostanú do ťažko prístupných miest v ústach, ničia baktérie v medzizubnom priestore, znižujú zubný povlak, sú vhodné pre precitlivené zuby, odstraňujú zápach z úst. Najobľúbenejšou značkou u nás je Listerine.

Zubné kefky

Zubné kefky so stredne tvrdými štetinami sú vhodné pre každodennú starostlivosť o Vaše zuby, spoľahlivo odstraňujú plak a navyše vďaka tomu, že ich štetiny nie sú príliš tvrdé, šetrne masírujú ďasná a nevyvíjajú na ne zbytočne veľký tlak.

Zubné, dentálne nite

Dokonalá každodenná starostlivosť o zuby sa nezaobíde bez kvalitnej zubnej nite. Tá zabezpečí, aby v medzizubných priestoroch nezostávali nečistoty a zubný plak, alebo aby sa netvoril zubný kameň.

Zubné pasty

Zubnú pastu už si dávno nevyberáme len podľa chuti - zvoliť by sme si ju mali aj podľa toho, čo okrem čistenia ponúkne. Niektoré zuby vybieli, iné zníži ich citlivosť, ochráni proti odhaľovaniu krčku, zníži krvácavosť ďasien.

Dezinfekcia ústnej dutiny a prostriedky pre zdravé zuby, ďasná a iné

Nachádzate sa v skupine prípravkov určených na dezinfekciu ústnej dutiny, odstraňujúcich zápach úst a zubný plak či kameň. Sú to predovšetkým ústna voda, zubná kefka,medzizubná kefka zubná pasta, kloktadlá ale aj dentálne nite.

Vernostný programKaždým nákupom získavate body a môžete uplatniť zľavy
Doprava zadarmoPri objednávke nad 20 € máte poštovné zadarmo
Najnižšie ceny Naše ceny sú zostavené tak, aby vyhovovali každému
Odborná online poradňaNaši kvalifikovaní odborníci sú vám k dispozícii