Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Fytofontana VIROSTOP ústny sprej proti chrípke 30 ml

Výrobca: Fytofontana

Ústný sprej VIROSTOP je účinným pomocníkom v boji proti COVID-19, chrípke a prechladnutiu.

Zobraziť viac

Fytofontana VIROSTOP ústny sprej proti chrípke 30 ml

Číslo položky

169C2ED8-F862-4283-A856-A3CA969FDD92

Fytofontana VIROSTOP ústny sprej proti chrípke 30 ml

Obsah fytofontana VIROSTOP ústny sprej

Fytofontana VIROSTOP ústny sprej proti chrípke 30 ml

Charakteristika fytofontana VIROSTOP ústny sprej

Ústny sprej obsahuje kombináciu prírodných zložiek, ktorých vlastnosti ho robia účinným v predchádzaní aj v ochrane pred vírusmi a baktériami. Špeciálny výťažok získavaný z cistusu krétskeho obsahuje v koncentrovanej forme polyfenoly, ktoré vytvárajú ochranný film na sliznici, týmto bráni prieniku baktérií a vírusov do organizmu. Ďalšie obsiahnuté zložky - citrusové bioflavonoidy, echinacea purpurová, šalvia lekárska a barbadoská čerešňa posilňujú protivírusový neutralizačný účinok. 

Vedecká štúdia potvrdila inhibičný účinok fytofontana VIROSTOP ústneho spreju proti infekcii koronavírusom SARS-CoV-2, ako aj ďalších respiračných vírusov chrípky A, B.

Popis a určenie:
- fytofontana VIROSTOP ústny sprej je určený na prevenciu, ochranu a zmiernenie príznakov chrípky a prechladnutia
- hlavný mechanizmus účinku zdravotníckej pomôcky fytofontana spočíva v tom, že pokrýva sliznice dutiny ústnej ochranným filmom, tým bráni prieniku baktérií a vírusov do organizmu.

S používaním fytofontana VIROSTOP ústneho spreju sa odporúča začať ihneď pri prvých príznakoch prechladnutia /škrabanie v hrdle, kýchanie/, skôr než sa ochorenie vyvinie. Taktiež sa odporúča ho použiť, ak ste vystavený riziku nákazy. Sprejová forma umožňuje jednoduchú a rovnomernú aplikáciu na sliznici.

Použitie fytofontana VIROSTOP ústny sprej

Preventívne: Aplikujte 2x denne 5 vstrekov do úst, deťom starším ako 3 roky sa podáva 2x 2 vstreky denne. Vhodné aj na dlhodobé preventívne používanie. V prípade ak ste vystavení vyššiemu riziku nákazy, môžete aplikovať sprej aj viackrát denne.

V prípade akútneho stavu: Aplikujte 3x denne 5 vstrekov do úst, deťom starším ako 3 roky sa podáva 3x 2 vstreky denne. Pre dosiahnutie lepšieho efektu používajte ešte 3 dni po odznení príznakov.

Spôsob použitia spreju:
- pred použitím pretrepte
- odstráňte ochranný priesvitný kryt z aplikátora
- uchopte fľašu so sprejom a viackrát stlačte sprejovú hlavicu, až kým nevystrekne
- vsuňte nadstavec hlavice spreja do úst a aplikujte potrebné množstvo

Zdravotnícka pomôcka je určená pre dospelých a deti staršie ako 3 roky.

Upozornenie:

Nepoužívajte u detí mladších ako 3 roky. Tehotné a dojčiace ženy by mali prípravok používať po konzultácii s odborným lekárom. Staršie deti by mali prípravok používať len pod dohľadom dospelej osoby. Nepoužívajte prípravok v prípade alergií alebo precitlivenosti na niektorú z jeho zložiek. Prípravok neodporúčame používať naraz viacerým osobám – riziko prenosu infekcie.

Pri použití fytofontana VIROSTOP ústneho spreju môžete dočasne pociťovať mierne brnenie na jazyku. Tieto pocity sú dočasné a prirodzené. Prípadné jemné usadeniny sú zapríčinené rastlinnými zložkami, ktoré prípravok obsahuje a žiadnym spôsobom neovplyvňujú kvalitu výrobku. Pri manipulácii so sprejom je potrebné zabrániť priamemu vniknutiu prípravku do očí. Pri zasiahnutí očí vypláchnite tečúcou vodou.

Príbalový leták fytofontana VIROSTOP ústny sprej

Špecifikácia

  • Forma
    Sprej
  • Typ produktu
    Na chrípku