Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Probiotiká

ProbiotikáProbiotiká sú pre správne fungovanie organizmu nevyhnutné. Ak sú prijímané v správnom množstve, môžu pomôcť pri liečení mnohých problémov. Čo sú probiotiká, kedy jesť probiotiká a aké probiotiká si môžete kúpiť v našej lekárni?

Čo sú probiotiká

Pomenovanie probiotiká pochádza z gréckeho výrazu „pro biotic“, čo znamená „pre život“. Aj z tohto pomenovania je jasné, že probiotiká sú pre život naozaj dôležité. Ide o kultúry mikroskopických organizmov, ktoré sú prospešné pre organizmus. Pozitívne vplývajú na imunitu, pomáhajú pri správnom trávení, zneškodňujú patogény a podieľajú sa na správnom fungovaní organizmu. Najčastejšie sú probiotikami baktérie mliečneho kvasenia (laktobacily), bifidobaktérie, enterobaktérie a kvasinky. V našej lekárni si môžete kúpiť najlepšie probiotiká s obsahom rôznych kmeňov baktérií.

Kedy užívať probiotiká?

V prvom rade je nutné vedieť, že probiotiká nemožno brať ako liečbu konkrétneho ochorenia. Ide iba o doplnkovú liečbu. Pomôcť môžu pri týchto ťažkostiach:

Aby ste užívaním probiotík dosiahli želaný účinok, vždy je nutné dodržiavať odporúčané užívanie, uvedené na obale produktu. Dozviete sa, či máte probiotiká užívať pred jedlom alebo po jedle, čím ich zapíjať, prípadne s akými liečivami sa nemôžu kombinovať.

Aké probiotiká si môžete vybrať?

V ponuke lekární sú probiotiká rôznych foriem. Najbežnejšie sú tieto:

  1. Tekuté probiotiká - napríklad kvapky ako ideálne probiotiká pre bábätká.
  2. Tablety – napríklad probiotiká pre deti, ktoré sa ľahko rozpustia v ústach aj bez zapíjania a majú rôzne príchute, prípadne žuvacie tablety ako Lactoseven Kids.
  3. Kapsule – tradičná forma. Často sa dajú otvoriť a obsah kapsuly sa môže pridať do jedla alebo nápoja.
  4. Vaginálne probiotiká – sú to probiotiká pre ženy, ktoré sa zavádzajú lokálne do pošvy, napr. Vagilact.
  5. Ampulky s roztokom na pitie.

Probiotiká je možné užívať v každom veku. Vhodné je prispôsobiť formu, napríklad probiotiká pre deti vo forme žuvacích tabliet. Samozrejme, pre podporu imunity a trávenia sa odporúča užívať aj prírodné probiotiká, ktoré nájdete napríklad v jogurte, kefíroch, acidofilnom mlieku, či kvasenej kapuste.

 

Filter
-

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 24 z 108 produktov

Filter
REVICOLIN 30cps
Akcia + -28 %
36 €
25,80 €

25,80 €
36 €

NeuraxBiotic Spectrum 30x1,1 g
-12 %
25,60 €
22,50 €

22,50 €
25,60 €

ENTERINA Probiotikum 8 x 10 ml
-29 %
11,90 €
8,40 €

8,40 €
11,90 €

Vitabalans LACTOSEVEN Kids 50tbl
-20 %
11,20 €
8,99 €

8,99 €
11,20 €

MOVit Probiotiká cps 90 ks
-9 %
14,80 €
13,40 €

13,40 €
14,80 €