Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Mursalský čaj, ranhoj horský, - vňať - Sideritis scardica - Herba sideritis scardica

Výrobca: Bioruža

Dokážete si predstaviť iný záver dňa ako so šálkou horúceho čaju? Ak nie, vynikajúci mursalský čaj nemôže chýbať vo vašej kuchyni! Mursalský čaj je známy pre svoje posilňujúce, antimikrobiálne a protizápalové účinky. Ak vás trápi vysoký tlak, tento čaj vám ho pomôže znížiť a rovnako zníži aj hrozbu srdcového infarktu. Okrem toho je to antioxidant, ktorý sa postará aj o prečistenie vášho organizmu. Zobraziť viac

Mursalský čaj, ranhoj horský,  - vňať - Sideritis scardica - Herba sideritis scardica
Mursalský čaj, ranhoj horský,  - vňať - Sideritis scardica - Herba sideritis scardica

Číslo položky

P02835

Mursalský čaj, ranhoj horský, - vňať - Sideritis scardica - Herba sideritis scardica

Ranhoj horský, mursalský čaj - vňať - Sideritis scardica - Herba sideritis scardica

Bylinný čaj z rastliny Ránhoj horský (Sideritis scardica Griseb). Rastie iba na určitých miestach pohoria Rodopi (Bulharsko) - obyvatelia sú známi svojou dlhovekosťou a životaschopnosťou. Pochádza z oblasti prirodzeného výskytu z okolia dedinky Trigrad v Bulharsku (lokalita Durduga - Mursalica) vo výške 1500 m n.m, z ekologicky čistej krajiny.

Okrem tonizačného účinku má aj posilňujúci, antianemický, antimikrobiálny a protizápalový účinok. Znižuje krvný tlak a tým znižuje riziko srdcového infarktu a mozgovej príhody. Zabraňuje rozvoju rakovinových buniek a rozvoju aterosklerózy. Je dokázané, že je to antioxidant, t.j. prečisťuje organizmus.

Obsahuje železo, meď, kobalt, zinok, draslík, horčík, sodík atď. Obsahuje veľké množstvo flavonoidov, ktoré sú hlavnými účinnými látkami s antimikrobiálnymi a antioxidačnými účinkami. Obsahuje tiež triesloviny a éterické oleje. Lekári ho odporúčajú na liečbu dýchacieho ústrojenstva (kašeľ, bronchitída) a na liečbu močového ústrojenstva. Je obzvlášť účinný pri liečbe močových ciest a prostatitídy, ochorení pečene a obličiek. V poslednej dobe je Mursalsky čaj známy aj ako „bulharská viagra“. Čaj má veľmi silnú špecifickú chuť.

Príprava

Jedno steblo čaju sa vloží do 250 ml čerstvej vody. Zahreje sa na teplotu varu. Varte 5 minút, kým sa neobjaví zlatá farba. Preceďte a pite osladené, najlepšie s čistým medom. Po príprave má sladkú chuť a ľahké tóny mäty.

V prípade záujmu o väčšie množstvo alebo o veľkoobchodnú spoluprácu, nás neváhajte kontaktovať. Kontakty na našich obchodných zástupcov a viac informácií nájdete tu: https://www.bioruza.sk/velkoobchodny-predaj

Špecifikácia

  • Forma čajov
    sypané čaje