Sprievodca výberom elektrickej kefky

Dentálna hygiena |

Ako si vybrať tú správnu elektrickú zubnú kefku

 

Starostlivosť o zuby je veľmi dôležitou súčasťou nášho života. Minimálne dvakrát do dňa by sme si mali zuby umývať, čo predpokladajme väčšina z nás robí, keďže to berieme skôr ako prevenciu pred prípadnými častými návštevami u zubára. Pre dosiahnutie kvalitnejšej ústnej hygieny si volíme elektrické zubné kefky, ktorých je teraz na trhu neúrekom. Zvyčajne sa zameriavajú na odstránenie povlaku zo zubov, na zdravé ďasná a bielenie. Je dôležité pri výbere kefky vedieť, na čo sa chcete zamerať. V nasledujúcich riadkoch sa zameriame na zubné elektrické kefky Philips Sonicare, kde si predstavíme jednotlivé kefky podľa toho, na čo sa špecializujú.

Sonicare FlexCare Platinum: Ak chcete mať tú najlepšiu kefku na odstránenie zubného povlaku

Je jasné, že povlak na zuboch je úhlavným nepriateľom zdravých zubov. Počas celého dňa sa usádza v ústach, čo vedie k poškodzovaniu zubov, dutín, ďasien a vytváraniu zubného kameňa. Preto je nevyhnutné ho denne odstraňovať. Tento typ kefky by ste si mali zvoliť, ak ste si všimli nasledovné:

 • Vytváranie povlaku pozdĺž ďasien
 • Drsný pocit na zuboch po prejdení jazykom
 • Váš zubár vás upozorní na známky povlaku v dutinách

Pokiaľ ide o boj s povlakmi, elektrická zubná kefka Philips Sonicare Flex Care Platinum je jasným esom v rukáve. Za jednu minútu vykoná 31 000 kmitov štetinami a za dve minúty, na ktoré sú nastavené, vykoná viac kmitov akoby vám manuálne kefky poskytli za mesiac.

Sonicare FlexCare+: Ak chcete najlepšiu kefku na starostlivosť o ďasná

Kvalitné zdravie ústnej dutiny nie je iba o čistých zuboch. Zdravé ďasná sú základom zdravých úst. Ak zvyknete mávať na kefke krv, môžu to byť príznaky zápalu ďasien. Nevčasné podchytenie sa môže vyvinúť k ochoreniu ďasien a neskôr môže mať širšie zdravotné dôsledky. FlexCare+ by ste si mali zvoliť, ak ste si všimli:

 • Krvácanie ďasien
 • Opuch alebo podráždenie ďasien

Ak vás zubár upozornil, aby ste venovali zvýšenú pozornosť a starostlivosť práve ďasnám, potom by vás táto kefka mohla dostať opäť do formy a to len vďaka technológii Sonicare, ktorá by v priebehu dvoch týždňov mohla zlepšiť stav vašich ďasien.

Sonicare Diamond Clean: Ak túžite po žiarivom úsmeve

Biele zuby nie sú iba kozmetickou záležitosťou, ale rozhodne dokážu zvýšiť sebadôveru. Zo všetkých jedál a nápojov, ako je čaj, káva a červené víno sa nám denne na zuboch usádzajú škvrny, ktoré musíme odstráni, aby sme zabránili zafarbeniu. Na bieliacu kefku sa treba zamerať ak:

 • Ste zaznamenali zmenu farby zubov
 • Pijete veľa čaju, kávy alebo červeného vína
 • Chcete si zvýšiť sebavedomie vďaka žiarivému úsmevu

Ak chcete odhaliť zdravší úsmev a pozdvihnúť sebadôveru, zubná kefka Sonicare Diamond Clean s bieliacou kefou vám pomôže pri odstraňovaní povrchových škvŕn. Dokonca pomáha aj udržiavať výsledky bieliacej úpravy.

Sonicare Diamond Clean Smart: Ak chcete mať všetko v jednom

Dobrou správou je, že sa nemusíte zamerať iba na jeden zo spomínaných problémoch pri zdraví ústnej dutiny. Jednou kefkou viete pokryť všetky oblasti. Sonicare DiamondClean Smart je skvelá pre komplexnú starostlivosť:

 • Ak pri čistení prepnete režim Premium Clean, odstránite až 10násobok povlaku z ťažko dostupných plôch – bude to viditeľné aj citeľné.
 • Režimom Premium Gum Care dosiahnete jemné a cielené čistenie pozdĺž línie ďasien
 • Pokiaľ ide o každodenné bielenie, táto zubná kefka prináša odstránenie až o 100 % viac škvŕn iba za 3 dni.

Navyše, toto všetko je možné prepojiť s aplikáciou, ktorá vám umožní získať personalizovaný tréning, prostredníctvom ktorého dosiahnete vaše ciele v oblasti dentálneho zdravia.

 

Nech sa páči Najlekaren.eu vám ponúka:

Vernostný programKaždým nákupom získavate body a môžete uplatniť zľavy
Doprava zadarmoPri objednávke nad 20 € máte poštovné zadarmo
Najnižšie ceny Naše ceny sú zostavené tak, aby vyhovovali každému
Odborná online poradňaNaši kvalifikovaní odborníci sú vám k dispozícii

PRIHLÁSTE SA K ODBERU NOVINIEK