Všetko o predmenštruačnom syndróme. Čo to je a ako s ním bojovať?

Každá žena sa s ním iste aspoň raz stretla. Výkyvy nálad, bolesti hlavy a pŕs, nevoľnosť, únava... jednoducho nočná mora! Aj tak by sa dal charakterizovať predmenštruačný syndróm (ďalej len PMS). O čo vlastne ide? Čo je to PMS syndróm, aké má PMS symptómy a ako s ním bojovať?

Crohnova chorba. Aké sú možnosti liečby?

Prejavy tohto ochorenia môžu byť mierne, ale aj závažné. Príznaky sa môžu časom meniť a vyústiť až do život ohrozujúceho stavu. Reč je o Crohnovej chorobe. Čo je Crohnova choroba a aké sú možnosti liečby?

Aké druhy liečiv poznáme a ako ich užívať?

Aby sme mohli nejaké liečivo užívať, musí mať správnu liekovú formu a musíme vedieť ako ho užiť. Každé liečivo je jedinečné a po množstve skúmania a testov sa zistí, aká lieková forma je najlepšia, aby dané liečivo účinkovalo čo najefektívnejšie.

Ashwagandha – zázračná rastlina z Indie

Počuli ste už o Ashwagandhe? Ašvaganda, známa aj ako „indický ženšen“ je rastlina, ktorá sa v ajurvédskej medicíne používa už tisícročia. A to nielen preto, že udržiava vnútorné prostredie tela v rovnováhe. Ashawagandha má množstvo pozitívnych účinkov tak na psychiku, ako aj na fyzické zdravie človeka.

Cvičenie počas choroby. Je vhodné?

Ak trénujete pravidelne, je pochopiteľné, že choroba môže byť pre vás „škrt cez rozpočet“. Naruší rozbehnutý tréning a môže viesť k strate svalovej hmotnosti. Mnohí športovci sa preto pýtajú, či sa cvičenie a choroba vzájomne vylučujú. Je cvičenie počas choroby vhodné? Ak áno, za akých podmienok?

Vernostný programKaždým nákupom získavate body a môžete uplatniť zľavy
Doprava zadarmoPri objednávke nad 39 € máte poštovné zadarmo
Najnižšie ceny Naše ceny sú zostavené tak, aby vyhovovali každému
Odborná online poradňaNaši kvalifikovaní odborníci sú vám k dispozícii