Otrivin 0,1% sprej do nosa 10 ml

Znižuje nadmerné prekrvenie nosovej sliznice.

Kategória:
Značka: Otrivin
Odborná online poradňa
Najnižšie ceny
Overené zákazníkmi
Osobný prístup
Cena s DPH 5,19 €
SKLADOM viac ako 3 ks
Cena s DPH 5,19 €
Nákupom získate 5 bodov
EAN: 7680449399502
Odborná online poradňa
Najnižšie ceny
Overené zákazníkmi
Osobný prístup
Popis produktu
Hodnotenia (0)

Otrivin 0,1 %

Obsah Otrivin 0,1 %:

aer nao 1x10 ml (dávkovač)

Charakteristika Otrivin 0,1 %:

Liek je nosový dekongestant (znižuje nadmerné prekrvenie nosovej sliznice), obsahuje liečivo xylometazolíniumchlorid. Obsahuje tiež zvlhčujúce a upokojujúce zložky, ktoré pomáhajú predchádzať suchosti a podráždeniu sliznice nosa. Je určený pre dospelých a dospievajúcich od 12 rokov. Používa sa:

  • na obnovenie priechodnosti upchatého nosa pri nádche z prechladnutia, sennej nádche alebo iných druhoch alergickej nádchy a pri zápale prinosových dutín (sinusitída). Rýchlo uvoľní upchatý nos, napomáha odchodu sekrétu a uľahčí dýchanie.
  • po podaní do nosa pri ušných zápaloch na zníženie opuchu nosohltanovej sliznice (výstelka nosových prieduchov a hrdla).
  • na odporučenie lekára pred odborným vyšetrením nosa (rinoskopia).

Dávkovanie Otrivin 0,1 %:

Dospelí a dospievajúci nad 12 rokov:

Aplikuje sa 1 vstrek do každej nosovej dierky 1-3x denne podľa potreby. Odstup medzi jednotlivými dávkami má byť minimálne 8-10 hodín. Odporúča sa, aby sa posledná dávka aplikovala krátko pred spaním. Neprekračovať celkovo 3 aplikácie denne do každej nosovej dierky.

Liek sa nemá používať dlhšie ako 10 po sebe nasledujúcich dní.
Medzi jednotlivými cyklami používania lieku je nutné počkať aspoň 7 dní s použitím tohto alebo podobného lieku.

Použitie Otrivin 0,1 %:

Liek je určený len na použitie do nosa. Pred prvým použitím sa má naplniť dávkovač opakovaným stlačením, dokiaľ sprej nevystrekne do vzduchu. Takto pripravený dávkovač zostane naplnený na každodenné pravidelné používanie. Ak nedošlo k vystreknutiu aerodisperzie alebo v prípade, že liek nebol používaný počas niekoľkých dní, je potrebné pumpu znova pripraviť na použitie štyrmi stlačeniami ako pred prvým použitím. Sprej sa aplikuje do vyčisteného nosa. Fľaška sa drží vo zvislej polohe, palcom sa drží dno fľašky a tryska sa vloží medzi dva prsty. Pacient sa predkloní mierne dopredu a vloží trysku do nosovej dierky. Vstrekne sprej do nosa a zároveň sa zľahka nadýchne nosom. Pred nasadením ochranného viečka sa má očistiť a vysušiť tryska. Aby sa minimalizovalo riziko šírenia infekcií, liek môže byť používaný iba jednou a tou istou osobou.

Upozornenie Otrivin 0,1 %:

U detí mladších ako 12 rokov sa liek nesmie používať.
Počas tehotenstva sa použitie lieku neodporúča.
U dojčiacich žien je použitie lieku nutné konzultovať s lekárom. Nie je známe, či sa xylometazolíniumchlorid vylučuje do ľudského materského mlieka.
Liek je určený iba na krátkodobé použitie. Dlhodobé alebo nadmerné používanie môže spôsobiť opätovný dlhodobý opuch nosovej sliznice po vysadení lieku, vykazujúci známky závislosti.
Liek sa nesmie použiť pri suchom zápale nosovej sliznice s tvorbou chrást a u pacientov s atrofickou rinitídou.
Liek sa môže používať len po konzultácii s lekárom u pacientov s kardiovaskulárnym ochorením (napríklad ischemická choroba srdca, hypertenzia), s feochromocytómom, s metabolickými ochoreniami (hypertyreóza, diabetes mellitus), s hypertrofiou prostaty a u pacientov, ktorí boli v predchádzajúcich 2 týždňoch liečení inhibítormi monoamínooxidázy (IMAO). U pacientov s glaukómom s úzkym uhlom sa liek nesmie použiť.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.

Vernostný programKaždým nákupom získavate body a môžete uplatniť zľavy
Doprava zadarmoPri objednávke nad 25 € máte poštovné zadarmo
Najnižšie ceny Naše ceny sú zostavené tak, aby vyhovovali každému
Odborná online poradňaNaši kvalifikovaní odborníci sú vám k dispozícii