Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Dojčenské mlieko a výživa detí

Každá mamička chce pre svojho drobca 👶 len to najlepšie. Po ukončení výhradného dojčenia alebo ak dojčenie už z akýchkoľvek dôvodov nie je možné príde na rad otázka voľby náhradnej mliečnej dojčenskej výživy 👩‍🍼 a postupného dopĺňania mliečnej dávky zeleninovými, mäsovými a ovocnými príkrmami, kašami a inými výrobkami detskej výživy. Sortiment týchto produktov je naozaj veľmi pestrý. V našom portfóliu produktov nájdete okrem iných bohatý výber náhradnej mliečnej výživy a príkrmov od značiek ako Sunar, HiPP, Hami a Babybio.

Dôležité je hlavne dbať na to, aby detská strava bola predovšetkým pestrá, zdravá a primeraná veku dieťaťa. U tých najmenších je veľmi dôležité dbať na výber surovín a zaraďovať do ich jedálnička dostatok ovocia 🍎 a zeleniny 🥕,ktorá zodpovedá vysokým hygienickým a ekologickým normám. V našej ponuke nájdete bohatý výber tých najkvalitneších výrobkov s označením BIO.

Dôležité zásady správnej výživy detí

✶ Dojčite svoje dieťa čo najdlhšie, ideálne aspoň do ukončeného 6 mesiaca.

✶ Ak je to možné, pokračujte v dojčení aj po zavedení príkrmov.

✶ Pri príprave pokrmov pre drobca dbajte na vhodný výber kvalitných surovín.

✶ Ovocné pokrmy a šťavy neprisladzujte.

✶ Do pokrmov nepridávajte kuchynskú soľ.

✶ Raz pripravené dojčenské mlieko či príkrm už znova neohrievajte a nepodávajte.

✶ Kaše či iné jedlá, ktoré obsahujú glutén (lepok), nepodávajte deťom mladším ako 17 týždňov. Dojčené dieťatko by sa malo s lepkom oboznámiť v malom množstve medzi 17. a 26. týždňom života. Odkladanie gluténu až po 8. mesiaci, či dokonca po roku nie je výhodou. Naopak, zavedenie malého množstva lepku v období medzi 4. a 7. mesiacom života je prevenciou alergie na lepok a celiakie.

✶ Vždy sa držte presne návodu na prípravu a neprekračujte stanovené dávkovanie.

Postupne ako naše detičky rastú objavujú samozrejme aj čaro rôznych sladkých a slaných dobrôt vo forme sušienok, chrumiek, ovocných tyčiniek. So správnym výberom chutnej a zdravej maškrty Vám vieme rovnako poradiť 😊. A určite netreba zabúdať ani na pitný režim. Pomôžeme Vám rýchlo a jednoducho vybrať z bohatej ponuky čajov, ovocných štiav a džúsov pre dostatočné podávanie tekutín počas celého dňa, či už doma alebo niekde na výlete.

  •  
Filter
-

Zobrazených 24 z 1215 produktov

Filter