Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Cumlíky

Úloha cumlíka v živote novorodencov, ale aj starších dojčiat či batoliat je jasná: uspokojiť sací reflex bábätka a dopomôcť mu k lepšiemu a pokojnejšiemu spánku 😴 Nie každé dieťa cumlík vyžaduje, najmä dojčené deti si častokrát postačia len s prsníkom a je to úplne v poriadku. Naopak, nesprávne zvolený cumlík môže dojčenie narušiť kvôli tvaru a potreby odlišného sania, preto pri dojčených bábätkách vyhľadajte taký typ cumlíka, ktorý sa svojim tvarom najviac pripodobňuje bradavke 🤱

Kritéria pri výbere cumlíka

🔅 Materiál – na trhu sú silikónové alebo latexové cumlíky. Silikónové sú vhodné aj pre novorodecov, sú vyrobené z číreho lekárskeho silikónu – stačí ich opláchnuť pod horúcou vodou alebo sterilizovať. Latexové cumlíky z prírodného kaučuku sú vhodné skôr pre deti, ktorým už začali rásť zúbky. Pozor však, sú nachýlnejšie na vysoké teploty.

🔅 Tvar – pri dojčených deťoch by mal cumlík svojim tvarom čo najviac pripomínať bradavku matky. Mimo toho je dôležité siahnuť najlepšie po cumlíkoch, ktoré majú ortodonticky prispôsobený tvar, aby nebránili prirodzenému vývoju chrupu, ďasien a celej ústnej dutiny. 

🔅 Vek – veľmi dôležité pri výbere cumlíka je vek dieťaťa, pre ktorý je cumlík určený. Pre vývoj detského chrupu je potrebné zvoliť správnu veľkosť. V bočnom filtri si viete zvoliť vek dieťaťa, podľa ktorého vám nájde len tie cumlíky, ktoré sú preň v tomto období vhodné. Základné delenie väčšiny cumlíkov je 0 – 6 mesiacov, 6 – 12/18 mesiacov, 12/18 mesiacov a viac.

🔅 Špeciálne vlastnosti – viaceré cumlíky disponujú "vychytávkami" pre rodičov. Obľúbené sú napríklad fosforujúce cumlíky, ktoré rýchlo nájdete počas noci a utíšite dieťa bez zbytočného zažínania lampy 💡 Cumlíky s displejom zas ukazujú telesnú teplotu dieťaťa, pozor však, slúžia len orientačne, nie ako plnohodnotná náhrada teplomera.

🔅 Farba a motív – zohráva čisto estetickú rolu. Vyberte si kľudne taký cumlík, ktorý sa páči vám, prípadne sa hodí ku kočíku, outfitu bábätka či perinke. V našej ponuke nájdete mnoho krásnych zemitých a pastelových farieb, ale aj cumlíky s detskými rozkošnými motívmi. Pred vzhľadom však vždy najprv uprednostnite vyššie spomenuté parametre 🙏

 

Filter
Filtrovať podľa ceny
-

Zobrazených 24 z 248 produktov

Filter