Starostlivosť o mužskú pokožku

Pokožka a vlasy |

Starostlivosť o mužskú pokožku

Pre mnohých mužov je slovné spojenie starostlivosť o mužskú pleť iba dačo, čo ledva obsahuje ich slovná zásoba, nieto ešte ich kúpeľňová skrinka. Mužskou bežnou rutinou v rámci starostlivosti je použitie sprchovacieho gélu, prípadne nejakého antiperspirantu alebo spreju, ktorý bol súčasťou darčekovej vianočnej kazety od príbuzných. Niektorí si len ťažko pripúšťajú, že by nejaká starostlivosť o pleť mohla byť u mužov podstatná a iní si už stihli uvedomiť, že to že je tento druh starostlivosti výlučne ženskou záležitosťou je mýtus, a tak ako u žien rovnako aj u mužov je to podstatnou súčasťou každodenného života. Nečistoty vonkajšieho prostredia útočia rovnako na mužskú ako aj na ženskú pokožku.

Starostlivosť o mužskú pleť

V zásade nie je veľmi odlišná od tej ženskej. Avšak na rozdiel od žien, muži už desaťročia považujú peniaze vložené do rôznych prípravkov zameraných na čistenie alebo hydratovanie ako obyčajné plytvanie tvrdo zarobených peňazí. Čo sa však týka bežného čistenia pleti, stačí keď si tvár opláchnu vlažnou vodou, dokonca postačí ak si ju pretrú pri sprchovaní. Teplá vody otvorí póry a vypláchne nečistoty po celom dni. Studená voda zasa zmenší póry a zabrní ich novozaneseniu a masteniu pleti. Platí, že používaniu mydla pri čistení by sa malo vyhýbať, nakoľko prevažná väčšina z nich obsahuje chemikálie, ktoré vysušujú pleť a narušujú jej prirodzenú PH. Pamätať treba aj na to, že postačujúce je umývať si tvár maximálne dvakrát denne, aby sa nevysušila. V prípade, ak by ste chceli povýšiť svoju starostlivosť, nevynechajte tvárový peeling vykonávaný 1-2krát týždenne. Odstránia sa tým odumreté bunky pokožky.

Okrem čistenia pleti má význam aj hydratácia, ktorá udržuje jej dobrý a zdravý vzhľad, zabraňuje starnutiu, vzniku vrások alebo nadmernej produkcii mazu. To závisí od druhu krému, ktorý si zadovážite. Nezabúdajme však, že v letných slnečných mesiacoch by mali naše krémy obsahovať aj ochranný faktor pred poškodením slnkom.

Starostlivosť o pokožku zaťažovanú holením

Neoddeliteľnou súčasťou mužov je ich brada. Závisí už na každého preferenciách, či sa bude holiť do hladka, zastrihávať si strnisko alebo si ju nechá zarastenú. Aj pri starostlivosti o bradu sa muži dopúšťajú chýb, ktoré nemusia byť práve prvoplánové. Jednou z najväčších je, že muži často opakujú holiace techniky otcov, ktoré im boli odovzdané. To však znamená, že sa nikdy nezbavia zlých návykov. Častou chybou je aj prílišné dráždenie pokožky. Je nevyhnutné ho minimalizovať, to znamená vyhýbať sa parfumovaným produktom a vodám po holení s obsahom alkoholu. Presne od takýchto prípravkov musíme abstrahovať aj v bežnej starostlivosti o pokožku. Pozornosť treba venovať aj správnosti holenia. Či sa už používa britva alebo elektrický holiaci strojček, holenie by sa malo vždy vykonávať v smere rastu chlpov. Vtedy dochádza k najmenšiemu podráždeniu pórov na pokožke. Pri rozhodovaní aký nástroj použiť na holenie je dôležitá otázka preferencií a očakávaného výsledku. Pre dosiahnutie hladkej pokožky je dobré použiť britvu, pre docielenie strniska zasa elektrický holiaci strojček a pre úpravu brady je zasa potrebné použiť zastrihávač. Podstatnou chybou je zabúdanie na starostlivosť ihneď po holení. Pokožka potrebuje extra pozornosť, aby nedošlo k zarastaniu chĺpkov, k jej začervenaniu – podráždeniu. Na trhu sú rôzne produkty špeciálne vyvinuté pre takúto starostlivosť, aby pokožka aj po holení zostala jemná, nepodráždená a zároveň aj hydratovaná.

 

Nech sa páči pár tipov od Najlekaren.eu:

Vernostný programKaždým nákupom získavate body a môžete uplatniť zľavy
Doprava zadarmo Pri objednávke nad 25 € máte poštovné zadarmo
Najnižšie ceny Naše ceny sú zostavené tak, aby vyhovovali každému
Odborná online poradňaNaši kvalifikovaní odborníci sú vám k dispozícii