Poznáte Cordyceps? Huba so zázračnými účinkami!

Imunitný systém a trávenie |

V tradičnej čínskej medicíne má huba Cordyceps dlhoročné zastúpenie. Je považovaná za veľmi účinné a vzácne liečivo. Čo je vlastne Cordyceps a ako vám môže pomôcť?

Čo je Cordyceps

Cordyceps je parazitická huba, ktorá rastie a vyvíja sa na larvách hmyzu. Na tele hostiteľa vyklíči do dlhých štíhlych stoniek, ktoré sa následne zbierajú, sušia a melú.

NÁŠ TIP:

Vyskúšajte Cordyceps - MRL

Pozrieť ponuku

Huba je vzácna, pretože sa vyskytuje len vo vysoko položených oblastiach Číny, Tibetu, Nepálu a Indie. Aj keď u nás a v západnej medicíne je pomerne neznáma, vo východnej medicíne sa používa po stáročia.

Takže čo je cordyceps? Parazitická huba, ktorá má však mimoriadne liečivé účinky. Z tejto huby, konkrétne z Cordyceps sinensis, sa vyrábajú výživové doplnky.

Prečo užívať Cordyceps?

Aké má Cordyceps účinky? Oplatí sa túto hubu vo forme výživových doplnkov užívať? Určite áno. Aj keď doterajšie výskumy jej účinkov boli zamerané prevažne na zvieratá, skúsenosti s užívaním Cordyceps sú pozitívne. Čo dokáže s ľudským organizmom?

  • Zlepšuje výkony pri cvičení a fyzickej námahe. Štúdie (1) preukázali, že po 12-tich týždňoch užívania výživového doplnku Cordyceps sa zlepšil fyzický výkon.
  • Obsahuje antioxidanty, ktoré bojujú proti starnutiu organizmu. Prejavuje sa to zlepšením pamäti, či zvýšením sexuálneho apetítu.
  • Môže pôsobiť proti rakovine. Niektoré štúdie (2) naznačujú, že vďaka hube Cordyceps rástli nádory omnoho pomalšie. Išlo najmä o rakovinu kože, pečene, hrubého čreva a pľúc. U ľudí však zatiaľ nie sú skúsenosti a sú potrebné ďalšie výskumy v tejto oblasti.
  • Kontroluje hladinu cukru v krvi. Cordyceps obsahuje špeciálny druh cukru, ktorý pomáha pri diabetes typu 2.
  • Zlepšuje funkciu obličiek. Pozitívny vplyv Cordyceps pri chronických chorobách obličiek bol preukázaný výskumom (3).
  • Vplýva pozitívne na zdravie srdca. V Číne je to dokonca schválené liečivo na nepravidelný srdcový tep. Môže za to obsah zlúčeniny adenozín.
  • Bojuje proti zápalom a potláča ich. Lokálne zmierňuje aj zápaly kože.

Je Cordyceps bezpečný?

Cordyceps je bezpečný. Nemali by ho však užívať ľudia, ktorí sú alergickí na huby. Neodporúča sa ani pre pacientov s autoimunitnými ochoreniami ako reumatická artritída alebo roztrúsená skleróza. Cordyceps pôsobí proti zrážaniu krvi a preto je nevhodný aj v prípade, ak užívate lieky proti zrážaniu krvi.

Najkvalitnejší Cordyceps prechádza prísnymi testami na prítomnosť ťažkých kovov a rádioaktivity. Je v bio kvalite a bez obsahu lepku a laktózy. Jeho užívanie je preto bezpečné aj pre alergikov a je vhodný pre vegánov.

Zdroj:

1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3110835/

2. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26263965/

3. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25519252/

https://www.healthline.com/nutrition/cordyceps-benefits#TOC_TITLE_HDR_2

Kompletná ponuka doplnkov výživy

Vernostný programKaždým nákupom získavate body a môžete uplatniť zľavy
Doprava zadarmoPri objednávke nad 30 € máte poštovné zadarmo
Najnižšie ceny Naše ceny sú zostavené tak, aby vyhovovali každému
Odborná online poradňaNaši kvalifikovaní odborníci sú vám k dispozícii