Chováme hlodavce - pár rád na začiatok

Veterina |

Užitočné rady, ako postupovať pri starostlivosti o vášho domáceho miláčika.

V domácich podmienkach väčšinou chováme zvieratá, ktoré sú bežne dostupné na našom trhu a to už buď v chovateľských predajniach, alebo od rôznych predajcov na inzertných portáloch.

škrečok

Najviac chované sú hlavne škrečky, morčatá, menšie druhy králikov, činčily, potkany, myši, alebo napríklad aj pieskomyl a degu čílsky.

Preto, aby sa u nás zvieratko malo dobre, musíme mu vopred prichystať správne podmienky od klietky až po vybavenie ako sú misky, napájačky, vyvážené krmivo a rôzne vitamíny, či maškrty.

Domček pre hlodavceŽuvacie rolky pre hlodavce

Hygiena v chove je tak isto nesmierne dôležitá a preto používame ako podstielku rôzne materiály, najčastejšie sú využívané väčšie hobliny, drevené pelety, alebo špeciálna podstielka ASAN. Škrečky a menšie hlodavce určite privítajú vo svojej klietke aj kolotoč, alebo rôzne typy hračiek na spestrenie bežného dňa, ktoré veľmi radi využívajú.

Klietka pre hlodavceHračka pre hlodavce

Pre správnu funkčnosť svojho chrupu potrebujú všetky hlodavce materiál na obrusovanie svojich zubov a to buď v podobe rôznych drevených hračiek, alebo aj výberom vhodného krmiva ako je seno, rozličné typy granúl a minerálnych blokov. Čerstvá zelenina, ovocie, alebo sezónne byliny ako púpava, ďatelina a lucerna sú tak isto veľmi príjemným spestrením jedálnička hlodavcov..

Musli pre hlodavceKrmivo pre hlodavce

Na záver netreba zabúdať ani na ošetrenie nášho zvieratka voči rôznym vnútorným, alebo vonkajším parazitom, na trhu niesú prípravky konkrétne určené pre hlodavce, napriek tomu je možné použiť v malých dávkach komplexné prípravky vo forme pipiet, ako napríklad prípravok Advocate, ktorý sa nanesie na kožu na krk a zvieratko následne nemá problémy s vnútornými ani vonkajšími parazitmi, výhodou je aj fakt, že spomínaným prípravkom nieje možné zvieratko predávkovať. Tak isto nezabúdame ani na ošetrenie uší a strihanie pazúrikov.. U starších samcov morčiat je taktiež potrebné občasné vyčistenie mazovej žľazy, ktorá sa nachádza v zadnej časti tela nad zadočkom. Na tento účel môžeme použiť prípravok na rozpúšťanie ušného mazu.

NÁŠ TIP:

U nás nájdete kompletnú ponuku produktov potrebných pre úspešný chov vašich domácich miláčikov

Pozrieť ponuku

 
Vernostný programKaždým nákupom získavate body a môžete uplatniť zľavy
Doprava zadarmoPri objednávke nad 39 € máte poštovné zadarmo
Najnižšie ceny Naše ceny sú zostavené tak, aby vyhovovali každému
Odborná online poradňaNaši kvalifikovaní odborníci sú vám k dispozícii