Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

CarnoMed Sulforafan EXTRA XL aktívna ochrana buniek 120 kapsúl

Výrobca: CARNOMED

Sulforafan EXTRA pôsobí ako účinná prevencia proti onkologickým ochoreniam, podporuje prirodzené detoxikačné procesy v bunkách, znižuje hladinu cukru a inzulínovú rezistenciu u diabetikov.

Zobraziť viac

CarnoMed Sulforafan EXTRA XL aktívna ochrana buniek 120 kapsúl

Číslo položky

8B64DC5E-D4B7-4DA1-B413-C922E020AE82

CarnoMed Sulforafan EXTRA XL aktívna ochrana buniek 120 kapsúl

CarnoMed Sulforafan EXTRA

 

Obsah CarnoMed Sulforafan EXTRA XL

 CarnoMed Sulforafan EXTRA XL aktívna ochrana buniek 120 kapsúl

Charakteristika CarnoMed Sulforafan EXTRA XL 

Výživový doplnok obsahuje glukorafanín, ktorý je aktivovaný enzýmom myrozináza, metabolizuje a vstrebáva sa v tenkom čreve ako sulforafan.

Sulforafan je diétna chemopreventívna látka, ktorá poskytuje ochranu pred chronickými ochoreniami. Je to izotiokyanátová organická zlúčenina síry s množstvom liečivých účinkov.

Účinnú látku ako vôbec prvá na svete objavila, koncom 50. rokov 20. storočia slovenská vedkyňa Prof. RNDr. Katarína Horáková, DrSc., ktorá skúmala protirakovinový účinok prírodného sulforafanu, na ľudských rakovinových bunkách in vitro.

Carnomed Sulforafan ochrana proti onkologických ochoreniam

Pôsobí ako prevencia proti onkologickým ochoreniam

Pastilky proti fajčeniu

Podporuje detoxikačné procesy v bunkách

Pomáha oslabenej imunite

Pomáha pri oslabenej imunite a chronických zápaloch

Chráni telo pred oxidačným stresom a zápalom

Chráni telo pred oxidačným stresom a zápalom

Prírodný zdroj sulforafanu

Sulforafan sa nachádza v surovej alebo minimálne uvarenej brokolici, ktorá nesmie byť upravovaná pri teplote vyššej ako 45°C. Bohatým zdrojom sulforafanu sú tiež klíčky brokolice. Má fyziologický prínos a poskytuje ochranu pred chronickými ochoreniami. V brokolici sa nachádza vo forme glukorafaninu.

Pre využitie účinkov je nutná prítomnosť enzýmu myrozináza. Tá glukorafanin premení v tele na sulforafan a umožní využiť jeho výhody.

„Vedeli ste, že 1 kapsula CarnoMed Sulforafan EXTRA XL obsahuje toľko účinnej látky ako 5 kíl čerstvej brokolice?“

Sulforafan bráni vzniku, rastu a expanzii viacerých druhov rakoviny, vrátane rakoviny prsníka, prostaty, hrubého čreva, kože, pľúc, žalúdka a močového mechúra.

Štúdie dokázali, že riziko chorôb, ako je cukrovka, srdcovocievne ochorenia, žalúdočné ochorenie, neurodegeneratívne ochorenie, očné ochorenie a choroby dýchacích ciest, sa znižuje úmerne so spotrebou sulforafanu.

Sulforafan v boji proti rakovine

Sulforafan tvorí všeobecný protirakovinový ochranný štít - blokuje niekoľko krokov (alebo kaskádu krokov) spoločne sa podieľajúcich na tvorbe rakoviny. Sulforafan útočí na vznik a rast rakoviny z niekoľkých strán súčasne. Je vhodný aj pri suplementárnej – doplnkovej liečbe niektorých typov rakoviny. Okrem uvedených mechanizmov boja proti rakovine sulforafan tiež výrazne zvyšuje účinnosť niektorých bežne používaných protirakovinových liekov.

Pozitívne ovlyvňuje aj poruchy správania detí postihnutých autizmom, ktoré výrazne redukuje pri pravidelnom užívaní sulforafanu.

Imunitný systém a ako ho posilniť

 

Imunitný systém a ako ho posilniť

Čo je imunitný systém?

Systém, ktorý je tvorený špeciálnymi bunkami, molekulami, tkanivami a orgánmi, ktorý nás každodenne chráni pred chorobami a rôznymi škodlivými mikroorganizmami, predstavuje takzvaný imunitný systém.

Ak správne funguje – nie je ničím narušený – vykonáva skvelú prácu pri udržiavaní zdravia ľudí a predchádza infekciám. Ak však nastanú problémy s imunitným systémom, môžu nastať závažné zdravotné problémy. Čítať ďalej.

 

Aké sú pozitívne účinky CarnoMed Sulforafan EXTRA XL?

 • Pôsobí ako prevencia proti niektorým onkologickým ochoreniam (rakoviny prsníka, prostaty, hrubého čreva, kože, žalúdka, pľúc, močového mechúra).
 • Používa sa na liečbu niektorých typov onkologických ochorení.
 • Podporuje detoxikačné procesy v bunkách.
 • U diabetikov znižuje hladinu cukru a inzulínovú rezistenciu.
 • Pomáha pri oslabenej imunite a chronických zápaloch.
 • Je účinný pri poruchách autistického spektra.
 • Je prevenciou neurodegeneratívnych chorôb.
 • Chráni telo pred oxidačným stresom a zápalom.

Prečo práve CarnoMed Sulforafan EXTRA XL?

Na trhu je viacero výživových doplnkov s výťažkami z brokolice a s obsahom glukorafaninu. Avšak bez aktívnej myrozinázy tieto výživové doplnky neposkytujú takmer žiadny sulforafan, keďže sulforafan sa v dostatočnom množstvo tvorí iba vtedy, keď glukorafanin príde do kontaktu s enzýmom myrozináza. CarnoMed Sulforafan obsahuje glukorafanin v spojení s aktívnou myrozinázou a je tak bohatým zdrojom sulforafanu.

Kto stojí za spoločnosťou CarnoMed?

CarnoMed je spoločnosť s dôrazom na zdravý životný štýl a výživu. Ponúka vedecky overené výživové doplnky a nutraceutiká, ktoré pomáhajú zlepšiť zdravie buniek a celkovú kondíciu organizmu. Okrem toho poskytuje analýzu variability srdcového rytmu, ktorá umožňuje monitorovať a optimalizovať zdravie buniek. Spoločnosť CarnoMed vznikla aj vďaka príbehu rodiny Genčíkovcov, kde karnozín zohral dôležitú úlohu pri zlepšovaní zdravotného stavu syna Ilju, ktorý trpel hypotóniou a problémami so svalmi a komunikáciou. S dôrazom na vedecký prístup a osobné skúsenosti spoločnosť CarnoMed pomáha ľuďom starostlivosť o svoje zdravie a zlepšovať kvalitu života prostredníctvom výživových doplnkov a analýz buniek.

Zloženie CarnoMed Sulforafan EXTRA XL

Aktivovaný glukorafanín, vyrobený z klíčkov semien brokolice (Brassica oleracea italica) s obsahom glukozinolátov a myrozinázy.

Čo CarnoMed Sulforafan EXTRA XL neobsahuje?

Kapsuly neobsahujú glutén, kvasnice, pšenicu, kukuricu, vajíčka, pridaný cukor, škrob, konzervačné látky, orechy, ryby a kôrovce. Sú tak vhodné aj pre alergikov alebo ľudí s potravinovými intoleranciami.

Použitie CarnoMed Sulforafan EXTRA XL

Sulforafan sa užíva 1 kapsula denne s jedlom.

Upozornenie

Nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Odporúčaná denná dávka sa nemá presiahnuť. Výživový doplnok nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy. Skladujte na chladnom a suchom mieste pri teplote do 25°C.

Príbalový leták CarnoMed Sulforafan EXTRA XL

Špecifikácia

 • Forma
  Kapsuly
 • Kapsule
  120 kaps.