Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Proteíny

ProteínyŠportujete a potrebujete efektívne zvýšiť príjem bielkovín? V tom prípade vám pomôžu proteíny, ktoré nájdete v našej ponuke. Vybrať si môžete vegan proteín, živočíšny proteín, rastlinný proteín, a to z mnohých značiek kvalitných proteínov.

Proteín a jeho účinky v tele

Proteíny sú koncentrované zdroje bielkovín. To znamená, že ak budete užívať proteín, ľahko a efektívne doplníte potrebné bielkoviny do organizmu. Proteín je dôležitý najmä pri zvýšenej fyzickej záťaži. Vtedy by mal človek prijať až 1,2-2 g bielkovín na kilogram svojej hmotnosti, a to každý deň. Získavať bielkoviny zo stravy môže byť v takom prípade ťažké. Pomôže teda kvalitný proteín.

Aké sú úlohy proteínu v organizme?

  1. Pomáha schudnúť a zrýchliť metabolizmus. Bielkoviny majú vysoký termický efekt, čiže telo na ich spálenie potrebuje viac energie. Tým sa zrýchľuje metabolizmus a vďaka tomu sa urýchľuje aj chudnutie. Proteín na chudnutie, ktorý vám pomôže pri strate hmotnosti a formovaní postavy, je napríklad proteín Kompava Body Fit. Je to špeciálny ženský proteín, vyvinutý extra pre potreby ženského tela.
  2. Prispieva k efektívnejšiemu rastu svalov. Bielkoviny sú základným stavebným prvkom svalov a ich dostatočný príjem pomáha budovať svalovú hmotu. Proteín na rast svalov je napr. Proteín Whey – Pro Fusion.
  3. Urýchľuje regeneráciu – čo je dôležité najmä po intenzívnom tréningu a cvičení. Vyskúšajte napr. vegánsky proteín VanaVita.
  4. Znižuje chuť na jedlo – po konzumácii proteínu vydržíte dlhšie sýty. Takýto proteín ocenia najmä dámy pri úprave hmotnosti. Vyskúšajte Proteín Yum Yum, obohatený o vitamíny a minerály, potrebné pre ženy.
  5. Podporuje zdravie kostí – bielkoviny sú pre zdravie kostí veľmi dôležité. Ak chcete nabrať svalovú hmotu a mať zdravé kosti, vyberte si proteín na pribratie Gainer Mutant Mass.

Druhy proteínov

Proteíny vo všeobecnosti delíme na rastlinné proteíny a živočíšne proteíny.

  • Živočíšne proteíny sa vyrábajú z mliekasrvátkový proteín, označovaný aj proteín whey, ďalej z hovädzích bielkovín – beef proteín, čiže hovädzí proteín, prípadne z vajec – egg proteín. Poznáme tiež viaczložkový proteín, ktorý vzniká kombináciou rýchlo a pomalšie vstrebateľných živočíšnych bielkovín.
  • Rastlinné proteíny sa vyrábajú z rastlinných zdrojov, ktoré sú bohaté na bielkoviny. Najčastejší je konopný proteín, ryžový proteín, sójový proteín, hrachový proteín, ale takisto aj viaczložkový proteín z viacerých rastlinných zdrojov.

V našej ponuke nájdete tak živočíšne, ako aj rastlinné a viaczložkové proteíny. Vybrať si môžete napríklad aj chutný proteín shake, čiže hotový proteínový nápoj. Okrem toho ponúkame tiež proteíny pre vegánov, proteíny pre ženy, či nočné proteíny.

 

Filter
Filtrovať podľa ceny
-

Zobrazených 24 z 128 produktov

Filter