Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

DNA Test Metabolism and Lifestyle + Vitamins and Minerals - GenePlanet

Výrobca: Geneplanet

Obsahuje dva jednoduché domáce DNA testy zo slín, ktoré vám na základe analýzy génov prezradia, ako upraviť životný štýl v súlade s vašou DNA. 

Zobraziť viac

DNA Test Metabolism and Lifestyle + Vitamins and Minerals - GenePlanet
DNA Test Metabolism and Lifestyle + Vitamins and Minerals - GenePlanet

Číslo položky

53179

DNA Test Metabolism and Lifestyle + Vitamins and Minerals - GenePlanet

Obsah DNA Test Metabolism and Lifestyle + Vitamins and Minerals - GenePlanet:

DNA Test Metabolism and Lifestyle + Vitamins and Minerals - GenePlanet

Charakteristika DNA Test Metabolism and Lifestyle + Vitamins and Minerals - GenePlanet:

DNA Test Metabolism and Lifestyle + Vitamins and Minerals vám na základe analýzy vašich génov poradi, ako upraviť jedálniček tak, aby ste prijímali optimálne množstvo všetkých kľúčových vitamínov a minerálnych látok. Ďalej môže pomôcť odhaliť aj intoleranciu na lepok alebo laktózu a riziká prepuknutia závislosti na alkohole alebo nikotíne. Každý človek má totiž odlišnú genetickú výbavu a čo je dobré pre jedného, nemusí byť dobré pre všetkých. Tieto revolučné DNA testy rozlúštia tajomstvá vašich génov a ponúknu unikátnu príležitosť upraviť životný štýl v súlade s individuálnymi potrebami.

DNA Test Metabolism and Lifestyle vyhodnotí celkovo 6 špecifických skupín génov, ktoré zohrávajú dôležitú rolu v metabolizme kofeínu, alkoholu alebo lepku či laktózy. Vďaka tomu sa dozviete, ako dobre dokážete metabolizovať kofeín, alkohol, alebo či máte genetické predispozície predurčené k väčšiemu riziku vzniku závažných problémov súvisejúcich s lepkom či laktózou. Budete tak môcť robiť ďaleko kvalitnejšie a informovanejšie rozhodnutia súvisiace s výberom potravín, vďaka čomu sa môžete cítiť podstatne lepšie. Rovnako tak môžete prispôsobiť svoj životný štýl na základe výsledkov analýzy génov súvisiacich s vysokým rizikom vzniku závislosti na alkohole alebo nikotíne. To vám môže pomôcť skvalitniť váš každodenný životný štýl a činiť správne rozhodnutia, ktoré môžu mať obrovský dopad na kvalitu vášho života.

 

DNA Test Metabolism and Lifestyle + Vitamins and Minerals - GenePlanet

 

DNA Test Vitamins and Minerals vyhodnotí celkovo 12 špecifických skupín génov, ktoré zohrávajú dôležitú rolu v metabolizme mikroživín. Ich optimálny príjem na čele s vitamínmi a minerálnymi látkami je kľúčový pre nespočetné množstvo biochemických reakcií odohrávajúcich sa v ľudskom organizme. Napríklad vitamíny B6 a B12 sú dôležité pre energetický metabolizmus, správne fungovanie nervového alebo imunitného systému a zároveň prispievajú k zníženiu vyčerpania a únavy. Ďalej sa v poslednej dobe ukazuje čím ďalej tým väčšia dôležitosť dostatočnej hladiny vitamínu D, ktorý je kľúčový pre správnu funkciu svalov a imunitného systému a zároveň prispieva k udržaniu zdravých kostí a zubov. V súvislosti s hladinou vitamínu D v organizme bolo napríklad zistené, že gény označené ako DHCR7 a CYP2R1 majú schopnosť ovplyvňovať hladinu práve tohto vitamínu. Analýza variantov génov CA1, PPCDC a NBDY ďalej pomôže prispôsobiť príjem zinku, ktorý sa podieľa na viac než 300 biochemických procesoch v organizme. Je napríklad dôležitý pre silný imunitný systém, zdravú hladinu testosterónu v krvi alebo zdravé vlasy, nechty i pokožku. Z výsledkov testov sa dozviete aj to, či máte predpoklady k nadmerného oxidačnému stresu, nedostatku, alebo naopak nadbytku železa.

 

DNA Test Metabolism and Lifestyle + Vitamins and Minerals - GenePlanet

 

V cene produktu je naviac zdarma zahrnutá 30 minútová osobná online konzultácia s výživovým a športovým špecialistom firmy GenePlanet v angličtine. Ten vám pomôže lepšie porozumieť výsledkom genetickej analýzy a aplikovať personalizované odporúčania vzhľadom k tým najlepším zmenám životného štýlu vhodných práve pre vás. Balenie produktu a návod na použitie je iba v anglickom jazyku, rovnako ako výsledky testu a osobná konzultácia s odborným špecialistom.

DNA Test Metabolism and Lifestyle + Vitamins and Minerals a jeho výhody

 • je revolučný domáci DNA test zo slín

 • k jeho použitiu nie sú potrebné žiadne invazívne metódy

 • je užívateľsky prívetivý a jednoduchý na použitie

 • súčasťou produktu je 30 minútová online konzultácia s odborným špecialistom

 • analyzuje 6 starostlivo vybraných skupín génov vo vzťahu k metabolizmu a životnému štýlu

 • analyzuje 12 starostlivo vybraných skupín génov vo vzťahu k vitamínom a minerálnym látkam

 • prezradí genetické predispozície k závislosti na alkohole alebo nikotíne

 • pomôže identifikovať prípadné problémy s lepkom alebo laktózou

 • môže zlepšiť váš životný štýl

 • prezradí, ako si vaše telo dokáže poradiť s kofeínom a alkoholom

 • môže pomôcť nájsť príčinu nafukovania a ďalších tráviacich problémov

 • poskytne personalizované odporúčanie k zmene životného štýlu

 • poradí, aké potraviny a doplnky stravy užívať pre optimálny príjem mikroživín

 • pomôže upraviť jedálniček a prijímať dostatočné množstvo mikroživín

Ako to funguje?

 1. Akonáhle vám po zakúpení príde váš test, vytvorte si na stránkach výrobcu GenePlanet účet a zaregistrujte svoj test pomocou čiarového a bezpečnostného kódu.

 2. Následne odoberte vzorku slín podľa návodu, starostlivo ju zabaľte a uložte mimo dosah detí na suché miesto pri izbovej teplote. Odobrané vzorky sa nesmú skladovať v chladničke!

 3. Vzorku si od vás bezplatne vyzdvihneme prostredníctvom kuriérskej služby, akonáhle kontaktujete našu zákaznícku linku (info@gymbeam.sk, +421 02 33 057 087), ktorá sa s vami dohodne na termíne vyzdvihnutia. Zákaznícku linku ohľadom vyzdvihnutia vzorky kontaktuje prosím čo najskôr, a to ideálne v rovnaký alebo nasledujúci deň odo dňa vykonania testu podľa návodu. Od vykonania testu a vyzdvihnutia vzorky by nemalo uplynúť viac než 7 dní. Iba tak môžete získať svoje výsledky čo najrýchlejšie.

 4. Zhruba do 7 týždňov vás prostredníctvom e-mailu informujeme akonáhle budú vaše výsledky k dispozícii v online aplikácii, ku ktorej sa jednoducho dostanete pomocou vášho účtu na stránkach výrobcu GenePlanet, ktorý test podľa prísnych protokolov a bezpečnostných pravidiel vyhodnotí.

 

 

DNA test Metabolism and Lifestyle + Vitamins and Minerals obsahuje celkovo 18 DNA analýz:

 1. metabolizmus alkoholu

 2. metabolizmus kofeínu

 3. intolerancia laktózy

 4. citlivosť na lepok

 5. závislosť na nikotíne

 6. závislosť na alkohole

 7. vitamín B6

 8. vitamín B9

 9. vitamín B12

 10. vitamín C

 11. vitamín D

 12. vitamín E

 13. železo

 14. sodík (soľ)

 15. draslík

 16. zinok

 17. selén

 18. oxidačný stres

Upozornenie:

Test nie je vhodný pre neplnoletých. Produkt skladujte mimo dosah detí na suchom mieste pri izbovej teplote. DNA test obsahuje stabilizačnú kvapalinu, ktorá je netoxická a nie je určená k požitiu. Aplikovaný test neskladujte v chladničke. Inštrukcie k testu a tiež jeho výsledky sú iba v angličtine. Analýzy GenePlanet sú vykonané podľa najprísnejších profesionálnych štandardov a GenePlanet venuje zvláštnu pozornosť zabezpečeniu laboratórií a uchovávaných dát. Všetky dáta sú ukladané a spracovávané v súlade s európskou a miestnou legislatívou s najvyššími štandardmi.

Špecifikácia

 • Druh
  Test