Proti poteniu


Proti poteniu


Potenie a nadmerné potenie (hyperhidróza)

Všetci sa potíme. Každý z nás má medzi 3 až 4 milióny potných žliaz pokrývajúcich naše telá, tieto žľazy vie vyprodukovať až neuveriteľných 11 litrov potu počas 24 hodín. Telo produkuje pri potení dva druhy tekutiny: eccrine, čo je čistá tekutina bez zápachu, vyskytujúce sa po celom tele. Reguluje našej telesnú teplotu a zároveň nás ochladzuje (termoregulácie): a apocrine, viskóznější substancia, ktorá je produkovaná žľazami v miestach ako sú podpazušné jamky a triesla. Ecrrine aj apocrine sú bez zápachu, kým baktérie na povrchu kože nezačnú spracovávať enzýmy v tekutine, ktoré potom zapáchajú.

Proti poteniu

Antiperspiranty

Antiperspiranty obsahujú väčšie percentuálne množstvo Aluminium chloridu alebo Aluminium Chlorohydratu, ako kľúčový aktívne ingrediencie, ktorá vždy pomáha v prípadoch nadmerného potenia a problémoch so zápachom. Aplikácia antiperspirantu večer pred spaním, na čistú suchú pokožku podporuje jeho funkčnosť. Niektoré antiperspiranty môžu byť veľmi agresívne, ale napriek tomu veľmi učinný. Ak vám váš antiperspirant nevyhovuje, alebo nie je vašej koži prijemný - aplikujte po zaschnutí antiperspirantu na koži hydratačný krém. Nikdy nenanášajte antiperspirant na čerstvo oholenú kožu alebo po kúpeli, vaše póry sú otvorené.

Dezodoranty

Dezodoranty nie sú vyvinuté, aby zabránili poteniu. Iba maskujú zápach ako vedľajší efekt potenia. Prírodné dezodoraty z kryštálov kamenca draselného, sú tvorené z prirodzene sa vyskytujúcich minerálnych sulfátov. Kamenec draselný má sťahujúce a antiseptické účinky, a môže tak byť použitý ako veľmi účinný deodorant, ktorý brzdí rast baktérií spôsobujúcich potné zápach.

Prípravky proti poteniu

Rad výrobkov so sťahujúcimi účinkami na potné žľazy, neutralizujúce pach, obmedzujúce potenie v rôznych aplikačných formách : sprej, guličkový aplikátor, krém a zásyp. Z vybraných značiek sú to najmä Driclor, Excipial deoforte, Bioderma Sensibio...

Vernostný programKaždým nákupom získavate body a môžete uplatniť zľavy
Doprava zadarmoPri objednávke nad 20 € máte poštovné zadarmo
Najnižšie ceny Naše ceny sú zostavené tak, aby vyhovovali každému
Odborná online poradňaNaši kvalifikovaní odborníci sú vám k dispozícii

PRIHLÁSTE SA K ODBERU NOVINIEK