Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Olej zo škorice cejlónskej (kôra) 100% Bio Alteya 5 ml

Esenciálny olej zo škorice. Zobraziť viac

Olej zo škorice cejlónskej (kôra) 100% Bio Alteya 5 ml
Olej zo škorice cejlónskej (kôra) 100% Bio Alteya 5 ml
Olej zo škorice cejlónskej (kôra) 100% Bio Alteya 5 ml
Olej zo škorice cejlónskej (kôra) 100% Bio Alteya 5 ml

Číslo položky

0662

Olej zo škorice cejlónskej (kôra) 100% Bio Alteya 5 ml

Olej zo škorice cejlónskej (kôra) 100% Bio Alteya 5 ml

Škorica je známe korenie, ktoré sa široko používa nielen na kulinárske, ale aj na terapeutické účely a ako tradičná a bylinná medicína. Tento éterický olej pochádza z malého vždyzeleného stromu, ktorý sa nazýva Cinnamomum Zeylanicum. Kôra stromu sa destiluje s parou, aby sa získal olej, čo je časovo a pracovne náročný proces. Náš organický olej zo škoricovej kôry má silnú, výraznú, veľmi teplú a korenisto-sladkú arómu, ktorá pripomína známu vôňu škoricového korenia. Vyznačuje sa vysokou koncentráciou cinnamaldehydu, vďaka ktorej je tento olej pomerne silný, preto vyžaduje nižšiu rýchlosť riedenia pri lokálnej aplikácii. Je známe, že olej zo škoricovej kôry má antioxidačné vlastnosti, vďaka čomu je prospešný pre predčasné starnutie pokožky. Esenciálny olej sa často používa v difuzéri, na čistenie vzduchu a na podporu imunity v zimných mesiacoch. Teplá a intenzívna aróma, ktorá sa široko používa v aromaterapii, dodáva energiu zmyslom a inšpiruje tvorivosť.

Metóda extrakcie: parná destilácia

Aromatický profil: silný, veľmi teplý, korenisto-sladký, drevitý

Dobre sa mieša s: harmanček, klinček, kadidlo, zázvor, levanduľa, mandarínka, pomaranč, pačuli, borovica, ruža, rozmarín, santalové drevo, ylang-ylang

Výhody:

Nabité silnými antioxidantmi, ako sú polyfenoly, ktoré pomáhajú chrániť telo pred oxidačným poškodením spôsobeným voľnými radikálmi, často zodpovednými za predčasné starnutie. Predpokladá sa, že stimuluje krvný obeh. Pri topickom nanášaní zriedeného oleja je priaznivý pocit oteplenia. Je známe, že jeho silná aróma stimuluje zmysly (afrodiziakum) a inšpiruje tvorivosť. Olej zo škoricovej kôry údajne pomáha v zimných mesiacoch čistiť vzduch a podporovať imunitný systém.

Použitie:

Difúzny olej zo škoricovej kôry na čistenie vzduchu a na podporu imunitného systému v zimných mesiacoch. Pridajte niekoľko kvapiek do domáceho čistiaceho prostriedku pre domácich majstrov, aby ste zlepšili jeho čistiace vlastnosti a rozšírili teplú škoricovú arómu Pridajte 1 - 2 kvapky na základový olej a jemne votrite na pokožku. Táto zmes môže pozitívne ovplyvniť krvný obeh a pomôcť uvoľniť napäté alebo unavené svaly. Zmiešajte napríklad s kokosovým olejom a použite na zahriatie a stimuláciu masáže pokožky hlavy

Upozornenie: Škoricový olej je vysoko koncentrovaný éterický olej. Vždy riedte. Možná citlivosť pokožky.

Uchovávajte mimo dosahu detí.

Ak ste tehotná, dojčíte alebo ak ste v starostlivosti lekára, poraďte sa so svojím lekárom. Zabráňte kontaktu s očami, sliznicami a citlivými oblasťami.

Olej zo škorice cejlónskej 100% Bio Alteya je certifikovaný ako bio produkt.

Vyrobené z 100 % organických zložiek overených Ceres GmbH (USDA NOP)

Certifikáty a ocenenia:

 • UNaTrue Certified Organic
 • Vegan (Vegánske  - čisto rastlinná strava bez živočíšnych produktov)
 • No Animal Testing (Bez testovania na zvieratách) 
 • Non-GMO (Bez geneticky modifikovaných látok) 
 • Gluten-free (neobsahujú lepok) 

Špecifikácia

 • Vôňa
  škoricova
 • Konzistencia
  olej
 • Problémy
  podpora imunity
 • Typ pokožky
  suchá pokožka
 • Objem
  5 ml