Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Bergamotový olej 100% Bio Alteya 10 ml

Bio esenciálny olej z kvetu Citrus Bergamia. Zobraziť viac

Bergamotový olej 100% Bio Alteya 10 ml
Bergamotový olej 100% Bio Alteya 10 ml
Bergamotový olej 100% Bio Alteya 10 ml

Číslo položky

0665

Bergamotový olej 100% Bio Alteya 10 ml

Bergamotový olej 100% Bio Alteya 10 ml

Organický esenciálny Bergamotový olej je získavaný z drobných plodov kvetu Citrus Bergamia. Plody sú guľaté, krehké s povrchom a farbou podobným citrónu, o veľkosti 6 cm. Kôra ovocia obsahuje esenciálny olej, ktorý má sladkú citrusovú vôňu a zeleno-žltú farbu. Približne 200 kg Bergamotu je potrebných na výrobu 1 kg Bergamotového oleja.
Bergamotový olej je preslávený najmä v oblasti parfumérie a kozmetiky. Zároveň je však účinný v boji proti zápalom, používa pri liečbe rôznych infekcií a infekčných chorôb, akými sú chrípka, nádcha alebo zápal hrdla. Pri pravidelnom používaní má veľmi dobrý vplyv na pleť, najmä keď sa používa pri odstraňovaní nadbytočného mazu z pokožky. Bergamotový esenciálny olej sa môže využívať aj v kulinárstve ako dochucovadlo do sladkostí, džemov, marmelád, cukroviniek...
Účinky oleja sa zvyšujú, keď sa spojí so šalviou, mandarínkou, jasmínom, čiernym korením, cyprusom, pelargóniou, santalovým drevom a rozmarínovým olejom.

Terapeutické využitie:

Olej pôsobí ako antibiotikum, antiseptikum, spazmolytikum, sedatívum, analgetikum, antidepresívum, dezinfekcia, podporuje trávenie, udržuje zdravú pokožku, má zjemňujúci efekt v priebhu masáži.

Bergamotový esenciálny olej musí byť uschovaný v tmavých suchých miestach. Jedna zo zložiek bergamotového oleja môže byť silno toxická pri styku s priamym slnečným žiarením. Vyhnite sa pobytu na slnku minimálne 30 minút po použití Bergamotového oleja. Nie je vhodný pre epileptikov, deti do 6 rokov, ľudí s rôznymi intoleranciami a pre tehotné ženy. Pred použitím, olej otestujte pre zamedzenie vzniku alergie.

Bergamotový olej 100% Bio Alteya je certifikovaný ako bio produkt.

Vyrobené z 100 % organických zložiek overených Ceres GmbH (USDA NOP)

Certifikáty a ocenenia:

 • UNaTrue Certified Organic
 • Vegan (Vegánske  - čisto rastlinná strava bez živočíšnych produktov)
 • No Animal Testing (Bez testovania na zvieratách), 
 • Non-GMO (Bez geneticky modifikovaných látok), 
 • Gluten-free (neobsahujú lepok) 

Špecifikácia

 • Vôňa
  svieža
 • Konzistencia
  olej
 • Problémy
  vyčerpanie, stres
 • Typ pokožky
  suchá pokožka
 • Objem
  10 ml