BIOLEVOX Neuro s kyselinou listovou a vitamínom B, 30tbl

Biolevox s obsahom uridínu monofosfátu a vitamínov B3, B6, B1, B12 a kyseliny listovej. B1, B3, B6 prispievajú k správnemu fungovaniu nervového systému. Keď ochádzajú nervy a chrbtica, prichádza Biolevox neuro.

Odborná online poradňa
Najnižšie ceny
Overené zákazníkmi
Osobný prístup
Akčná cena s DPH 14,55 € Pôvodna cena 15,67 €
Zľava 1,12 €
SKLADOM > 3 ks
Akčná cena s DPH 14,55 € Pôvodna cena 15,67 €
Zľava 1,12 €
Nákupom získate 15 bodov
EAN: 5902020847595
Odborná online poradňa
Najnižšie ceny
Overené zákazníkmi
Osobný prístup
Popis produktu
Hodnotenia (0)

Biolevox na správnu funkciu nervového systému

Obsah Biolevox neuro 30 tbl:

30 tabliet

Charakteristika Biolevox neuro 30 tbl:

Biolevox neuro prispieva k správnej funkcii nervovej sústavy, vhodný aj pre tehotné ženy. 

Biolevox Neuro predstavuje doplnok výživy s obsahom vzácnych vitamínov B1, B3, B6, B12, uridinu monofosfátu a kyseliny listovej. Uridín monofosfát priaznivo pôsobí na správnu činnosť nervových vlákien a efektívne regeneruje nervové štruktúry. Skupina vitamínov B prispieva k syntéze cysteínu, funkcii imunitného a nervového systému. Kyselina listová sa zúčastňuje na procese bunkového delenia. Podporuje syntézu aminokyselín. Biolevox Neuro je vhodný pri ťažkostiach s chrbticou a periférnych nervov. Osoby bez zdravotných problémov sa po užívaní výživového doplnku Biolevox Neuro cítia lepšie a pocítili aj mnoho ďalších pozitív.

  • Vitamín B1(tiamín) a B3 (niacín) podporujú správnu funkciu nervového systému.
  • Kyselina listová a zúčastňuje na procese bunkového delenia.
  • Uridín monofosfát priaznivo pôsobí na správnu činnosť nervových vlákien.
  • Vitamín B12 pomáha stimulovať proces delenia buniek. Zvyšuje imunitu.
  • Vitamín B6 priaznivo pôsobí na činnosť nervovej sústavy. Podporuje imunitu a správnu produkciu cysteínu.

 

Uridín - nukleotid s významom v neuroregenerácii

Neuropatia nie je zriedkavým problémom pacientov a zároveň je veľmi často sprevádzaná chronickou bolesťou. Obvyklá liečba zameraná len na liečbu príznakov ako napr. strata alebo zmena citlivosti či bolesť. Nemenej dôležitá je aj podpora regenerácie nervových zakončení. Neuropatia je degeneratívne ochorenie nervov, ktoré sa môže iba spomaliť, nie však vyliečiť. 

Pre správne vedenie nervového vzruchu nervovou bunkou je okrem iného dôležité, aby bol nervový výbežok chránený špecifickým tukovým obalom (myelínová pošva) Tento obal tvoria veľmi špecifické bunky zvané Schwannove. Zohrávajú v údržbe a regenerácii tohto tukového obalu významnú úlohu. Pri poškodení uvedeného obalu dochádza k„obnaženiu" samotného nervového výbežku (viďobrázok vľavo hore), ktorý následne prestane správne viesťnervový vzruch. K takémuto poškodeniu dochádza z rôznych dôvodov, napr. vekom, zranením alebo často aj cukrovka. Strata nervu viesťsprávne nervový vzruch vedie k rozvoju typickej neuropatie, ktorá sa často prejavuje zmenami citlivosti, brnením,„mravenčením" v postihnutom mieste a tiež aj neuropatickou bolesťou (napr. aj bolesťchrbtice). 

Z pohl'adu podpory výživy nervov už tradične zohrávajú významnú úlohu niektoré vitamíny skupiny B. Ich účinok ovplyvfiuje správnu výživu nervov, vitamíny skupiny B tak pomáhajú potláčať prejavy neuropatie, nie však liečiť ochorenie.

Okrem vitamínov skupiny B sú zaujímavé v boji s neuropatiou aj nukleotidy, ktoré sú stavebnou zložkou ribonukloevých kyselín (RNA). Medzi ne patrí aj URIDIN. Uridín zohráva podstatný význam v procese obnovy nervov. URIDIN „aktivuje" špecifické Schwannové bunky, ktoré tvoria„tukový" obal nervového výbežku. Takto„aktivované" Schwannové bunky sa presúvajú do poškodených miest nervového výbežku, rastú a delia sa, a tým sa podiel'ajú na„oprave" tukovej myelínovej pošvy' (viď obrázok vpravo hore).

Význam uridínu v obnove nervov sa podarilo dokázať aj v niekolkých experimentálnych skúšaniach, ktoré ukázali, že užívaním uridínu došlo k zvýšeniu počtu nervových spojení (synapsií) v mozgovom tkanive, ako aj hodnôt látok, ktoré sú spojené s tvorbou nového nervového tkaniva.'• Pravdepodobne aj tieto experimenty viedli k teórii, že nukleotidy, osobitne URID04, môžu mať dôležitý vyznam nie len v obnove, ale aj v novej tvorbe nervovych buniek, čo je sl'ubný predpoklad využitia pri zmiernení klinických príznakov napr. u pacientov s Alzheimerovým ochorením.

V roku 2010 bola publikovaná klinická štúdia, ktorej ciel'om bolo preveriť, či vonkajší prísun špecifickej potraviny (nápoja) s obsahom omega-3 mastných kyselín, uridínu, vitamínov skupiny B a antioxidantov, môže ovplyvniť pamäťové funkcie pacientov s l'ahšou formou Alzheimerovej choroby. U pacientov sa hodnotila schopnosť tzv „oneskorených slovných spomienok". V tejto štúdii, ktorá prebiehala 12 týždnov sa podarilo preukázať, že príjem potraviny s obsahom uridínu a vitamínov skupiny B viedol k významnému zlepšeniu pamäte v porovnaní so skupinou pacientov, ktorá takýto nápoj neužívala. Z toho môžeme usúdiť, že URIDiN prispieva k neuroregenerácii nervových buniek.

Výhody užívania kombinácie vitamínov skupiny B a nukleotidov (vrátane uridínu) sa študovali aj vo viacerých klinických skúšaniach, ako napr. pri neuralgii (nervová bolest) spôsobenej„stlačením" nervu z dôvodu úrazu alebo ortopedického problému,tiež pri bolestivosti krížovej oblasti chrbtice (tzv. lumbago), ako aj pri operáciách „vyskočenej" medzistavcovej platničky'. Užívanie kombinácie vitamínov skupiny B s URIDiNOM v spomenutých štúdiách významne znížilo najmä bolestivosťspôsobenú uvedeným problémov a zvýšilo celkovú kvalitu života pacientov.

Význam nukleotidov, osobitne URIDÍNU, v procese obnovy nervových buniek, sa javí ako dôležitý, preto jeho užívanie pri tradičných neuropatiach ako bolesť chrbtice, lumbago, „vyskočená" medzistavcová platnička, má svoje opodstatnenie. Rovnako je vhodný aj pri indikáciách ako syndróm karpálneho tunela, syndróm N. Ischiadicus, polyneuropatiach (diabetická, alkoholová), či herpes zoster. (autor: odborne spracoval MVDr. Peter Blaško)

 

 

Zloženie Biolevox neuro 30 tbl:

Plniaca látka: mikrokryštalická celulóza, účinné látky: kyanokobalamín (vitamín B12), kyselina listová - folát (vitamín B9), kyselina uridín-5´-fosforečná (UMP), niacín (vitamín B3), pyridoxín (vitamín B6), tiamín (vitamín B1), poťahovacie látky: hydroxypropylmetylcelulóza, hydroxypropylcelulóza, mastenec, miglyol, farbiaca látka: oxid titaničitý, glazúrovacie látky: horečnaté soli mastných kyselín, oxid kremičitý.

Dávkovanie Biolevox neuro 30 tbl:

1 tabletu denne zapiť dostatočným množstvom vody. Dodržujte doporučené dávkovanie.

 

 

Príbalový leták Biolevox

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.

Vernostný programKaždým nákupom získavate body a môžete uplatniť zľavy
Doprava zadarmo Pri objednávke nad 25 € máte poštovné zadarmo
Najnižšie ceny Naše ceny sú zostavené tak, aby vyhovovali každému
Odborná online poradňaNaši kvalifikovaní odborníci sú vám k dispozícii