Artelac Splash MDO očné kvapky s kyselinou hyalurónovou 1x10 ml
13,51 €
Detail
Detail

Artelac Splash MDO očné kvapky s kyselinou hyalurónovou 1x10 ml

Očné kvapky s kyselinou hyalurónovou. Artelac Splash je ideálny prípravok pre okamžitú pomoc. Obsahuje prirodzenú zvlhčovaciu zložku, kyselinu hyaluronovú (vo forme hyaluronátu sodného), ktorá sa nachádza v zdravom ľudskom oku a v prirodzenom slznom filme. Používa pre zvlhčenie suchých očí a okamžitú a dlhotrvajúcu úľavu od príznakov suchého oka.

Cena s DPH 13,51 €

Momentálne nedostupné

Nákupom získate 14 bodov
EAN: 4030571004905

Popis produktu
Hodnotenia (0)

Artelac Splash MDO očné kvapky s kyselinou hyalurónovou 1x10 ml

Obsah Artelac Splash MDO

1x10 ml

Číry očný roztok vo forme očných kvapiek s obsahom 2,4 mg/ml kyseliny hyalurónovej (ako hyaluronát sodný).

Charakteristika Artelac Splash MDO

  • Používa pre zvlhčenie suchých očí a okamžitú a dlhotrvajúcu úľavu od príznakov suchého oka.
  • Prirodzene upokojuje a osviežuje suché oči a zmierňuje príznaky unavených, podráždených a slziacich očí.
  • Je vhodný na zvlhčenie očí a opakované zvlhčovanie mäkkých aj tvrdých kontaktných šošoviek, citeľne spríjemňuje ich nosenie počas celého dňa.
  • Neobsahuje konzervačné látky a preto je veľmi dobre znášaný.

Kvapky sú dodávané vo viacdávkovej fľaštičke.

Zloženie: 2,4 mg/ml kyselina hyalurónová (vo forme sodnej soli). Pomocné látky: chlorid sodný, chlorid draselný, hydrogénfosforečnan sodný, dodekahydrát; hydrogénfosforečnan sodný, dihydrát, vodu na injekciu. 

Použitie Artelac Splash MDO

Odporúčané dávkovanie: 1 kvapka do oka podľa potreby. Možno používať každý deň tak často, ako je potrebné. Dĺžka používania nie je obmedzená.

  1. Pred každým použitím prípravku sa umyjú ruky. Pootočením sa zloží biele priesvitné ochranné viečko z koncovky fľaštičky.
  2. Pred prvým použitím a v prípade, ak fľaštička nebola používaná dlhšiu dobu: Fľaštička sa drží hore dnom a palcom sa približne 7x stlačí opierka (prípadne sa stláča dovtedy, kým sa v aplikátore neobjaví prvá kvapka).
  3. Palec sa položí na ergonomickú opierku a dvoma prstami sa fľaštička uchopí v jej spodnej časti.
  4. Hlava sa mierne zakloní a fľaštička sa podrží nad okom vo zvislej polohe. Pomocou ukazováka voľnej ruky sa zľahka odtiahne dolné viečko smerom nadol a zároveň sa pevne stlačí opierka pre palec a vkvapne sa 1 kvapka do oka. Potom sa oko zatvorí a jemne sa ním zakrúži, aby sa kvapka optimálne rozšírila po celom oku. Pre dodatočnú oporu a lepšiu presnosť možno použiť druhú ruku.
  5. Celý postup sa zopakuje aj pre druhé oko.
  6. Ihneď po použití sa nadbytočné kvapky roztoku oklepú z fľaštičky a nasadí sa ochranný uzáver späť na hrot fľaštičky. Deklarovaný objem roztoku vo fľaštičke môže byť použitý, avšak vzhľadom na konštrukciu fľaštičky malý zvyšok roztoku zostáva vo fľaštičke.

Prípravok možno po otvorení používať po dobu 6 mesiacov.

Upozornenie: Nepoužívajte, pokiaľ ste alergický na ktorúkoľvek zložku prípravku. V zriedkavých prípadoch boli zaznamenané lokálne alergické reakcie. Ak sa u vás vyskytnú, ukončite používanie prípravku. Bezpečnostné informácie pre pacientov s ťažkým poškodením rohovky: pri užívaní prípravkov s obsahom fosforečnanu vápenatého bolo vo veľmi vzácnych prípadoch zaznamenané ukladanie fosforečnanu vápenatého na rohovke. Pred použitím iného očného prípravku počkajte približne 15 minút. Nedotýkajte sa hrotom fľaštičky povrchu oka, aby ste predišli prípadnému zraneniu oka alebo kontaminácii (znečisteniu) roztoku. Po otvorení fľaštičku nezdieľajte s inými používateľmi. Neopatrné používanie prípravku v rozpore s návodom na používanie môže viesť k vykĺznutiu fľaštičky z ruky a spôsobiť zranenie oka. Po aplikácii straste možné prebytočné kvapky. Nepoužívajte po dátume exspirácie. Výrobok zlikvidujte 6 mesiacov po otvorení. Nepoužívajte v prípade poškodenia fľaštičky. Uchovávajte fľlaštičku mimo dohľadu a dosahu detí.

Príbalový leták

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.

Vernostný programKaždým nákupom získavate body a môžete uplatniť zľavy
Doprava zadarmoPri objednávke nad 39 € máte poštovné zadarmo
Najnižšie ceny Naše ceny sú zostavené tak, aby vyhovovali každému
Odborná online poradňaNaši kvalifikovaní odborníci sú vám k dispozícii