Ako nepribrať na Vianoce? Máme pre vás niekoľko zaujímavých tipov

Chudnutie a DETOX |

Máme pre vás niekoľko zaujímavých tipov ako schudnúť


Na Vianoce praskajú stoly pod množstvom dobrého jedla. Kapustnica, zemiakový šalát, ryba, koláčiky – to všetko sa podpisuje k zbytočným kilám navyše. Pýtate sa, ako nepribrať na Vianoce? Nie je to až také ťažké.

Ako nepribrať na Vianoce a poriadne si ich užiť

Počas najkrajších sviatkov roka si každý dopraje trochu viac ako inokedy. Nechýbajú ťažké a mastné jedlá, údeniny, lupienky alebo iné slané dobroty, syry a vysmážané ryby i mäso. 
Povedať nie je veľmi ťažké  a aj preto sa mnohí po sviatkoch na váhu radšej nepostavia. Tieto jedlá obsahujú veľa soli. Spôsobuje to zadržiavanie vody v organizme a tiež vyšší tlak. Preto je lepšie menej soliť a jedlá kombinovať tak, aby soľ ani nebola potrebná. 

Doprajte si pohyb

Možno sa vám nebude chcieť ísť hneď do posilňovne. Nemusíte tam utekať hneď 27.12., aby ste so seba mali lepší pocit. Úplne postačí, ak nebudete celý deň sedieť pri rozprávkach s taniermi jedla. 
Veľa kalórií a málo pohybu spôsobia pár vianočných kíl navyše a pravdepodobne budete v januári posúvať dierku na opasku. Prechádzka, joga, lyžovanie, prípadne turistika – vyberte si, čo máte radi a bežte na čerstvý vzduch. 

Nebuďte hladní

Mnohé diéty fungujú na tom, že jednoducho nejete. Možno prispejú k rýchlemu chudnutiu, ale rovnako rýchlo sa dostaví aj neželaný jojo efekt. Preto sa nebojte normálne najesť a pokojne si zobnite zo všetkého trochu. 

Ak je človek hladný, obyčajne to vedie len k večernému vyjedaniu chladničky, kedy padne za obeť všetko, čo je po ruke a celodenná snaha je tak preč. Netrápte seba, svoje telo ani okolie hladom. Jesť sa dá predsa aj s rozumom.

Zdravšie jedlá

Veľa ľudí na svete podľa trendu jesť čo najmenej cukru. Ten je totiž v mnohých potravinách a do mnohých sa ešte pridáva. Kilá potom pribúdajú omnoho rýchlejšie a pridávajú sa aj rôzne iné zdravotné komplikácie. 
Ak nechcete pribrať na Vianoce, skúste overené recepty našich starých mám vylepšiť. Biely cukor sa dá nahradiť jednoducho. Dnes sú v ponuke rôzne sladidlá ako stévia, sirup z agáve či kokosový cukor, ktoré síce sladko chutia, ale sú zdravé. 
Piecť sa dá tiež bez zbytočného cukru a rýchlo prídete na to, že sa bez neho dá celkom dobre žiť. Počas Vianoce nezabúdajte ani na prísun čerstvej zeleniny a ovocia. Tiež vás zasýtia a telu dodajú to, čo potrebuje. 

Jesť treba pravidelne

Myšlienka, že cez deň si dáte len niečo drobné a večer zjete všetko, nie je veľmi zdravá. V menších porciách treba jesť viac razy a ideálne tak, aby ste nepodľahli veľkému hladu. 
Raňajky aj počas Vianoc môžu byť pestré a výživné. Rôzne kaše si pripravíte na sladko alebo na slano a do obeda hladní nebudete. Vyvarujete sa tak príležitostnému odjedaniu či už z koláčov alebo vareného jedla.
Ak sa chystáte na návštevu, pokojne sa najedzte doma. Nebudete potom hladní a neprejete sa tam žiadnych dobrôt. Jeden – dva koláčiky si dať môžete, ale na viac už nebudete mať chuť. 
Ak si doprajete všetkého s mierou a nebudete sa prejedať len preto, že sú Vianoce, priberaniu sa môžete vyhnúť.

Dôležitý je aj pitný režim

Na Vianoce sa bežne stretnete so zaujímavým fenoménom – ľudia majú v supermarkete plné košíky sladených nápojov. Nielenže úplne neuhasia smäd, ale niekoľkonásobne pokryjú dennú dávku cukru. 
Preto sa im skúste vyhnúť a radšej si dajte minerálnu vodu alebo čaj. Ak sa vám predsa len žiada niečo sladké, tak čajík si môžete osladiť zdravými sladidlami. Nielenže sa z nich nepriberá, ale ešte vám aj zachutia. 
Podobne je to aj s alkoholom. Kalórie z alkoholu spomaľujú metabolizmus a častejšie potom cítite hlad. Ak si ho doprajete aj s niečím slaným ako oriešky, lupienky alebo syry, kalórie sa ukladajú do zásoby vo forme tuku.


 

Vernostný programKaždým nákupom získavate body a môžete uplatniť zľavy
Doprava zadarmo Pri objednávke nad 25 € máte poštovné zadarmo
Najnižšie ceny Naše ceny sú zostavené tak, aby vyhovovali každému
Odborná online poradňaNaši kvalifikovaní odborníci sú vám k dispozícii