Ovulačné a tehotenské testy


Výber z diagnostických testov

Diagnostických testov existuje celá rada. Používajú sa k rýchlemu stanoveniu diagnózy, určenie konkrétnych látok v krvi a moči, pre stráženie stavu chorých.

Presnosť testov

Diagnostické testy sú spravidla určené pre domáce použitie. Preto je nutné brať výsledok testu v určitých ohľadoch ako orientačné. V prípade hrozby závažných ochorení či potvrdenie tehotenstva je nutné navštíviť lekára, ktorý vykoná odbery a zaistí laboratórne vyšetrenie vzoriek. Tieto testy často môžu odhaliť chorobu a vďaka tomu zaistiť včasné liečenie.

Ako hodnotiť presnosť testov

Pokiaľ ide o presnosť diagnostických testov, berú sa do úvahy dva ohľady. Prvým je senzitivita testu = ako často je test pozitívny u chorých ľudí. Druhým je špecificita testu = ako často je test negatívny u osôb bez danej choroby. Tieto dve hľadiská sa teda určujú podľa pacientov, ktorí majú danú chorobu alebo diagnózu, a podľa ľudí, ktorí určitou chorobou netrpia.

Delenie diagnostických testov

Pre prehľadnosť je možné diagnostické testy rozdeliť na jednotlivé skupiny. Záleží, čo konkrétne majú test zistiť alebo pravidelne sledovať. V takom prípade je dobré si zmerané hodnoty zaznamenať. Testy môžu byť na špecificky ženské či mužské oblasti, ich prostredníctvom sa dá zistiť stav určitých látok v moči a krvi, môžu poukázať na začínajúcu chorobu, zisťujú obsah alkoholu a drog v tele, pomáhajú pri určovaní otcovstva.

  • pre ženy: ovulačný, tehotenský, test na vaginálne kvasinky, menopauza test
  • pre mužov: test mužskej plodnosti
  • konkrétne diagnóza: mononukleoza test, syfilis test, test na detekciu celiakia
  • pre diabetikov: diabetes test, test na meranie hladiny cukru v krvi, test na diagnostiku syndrómu diabetickej nohy
  • analýzy krvi a moču: test na zistenie krvnej skupiny, testy na analýzu moču, test na zistenie prítomnosti krvi v moči, test okultného krvácania
  • testy alkoholovej a drogovej
  • genetické testy: test otcovstva, test pôvodu materskej línie a test pôvodu otcovskej línie

Aké testy nájdete u nás ?

Diagnostické testy slúžia na domáce overenie tehotenstva, potravinovej intolerancie, pohlavia dieťaťa či celiakia test. A všetky hore uvedené. Otestujte sa rýchlo a spoľahlivo.

Vernostný programKaždým nákupom získavate body a môžete uplatniť zľavy
Doprava zadarmoPri objednávke nad 20 € máte poštovné zadarmo
Najnižšie ceny Naše ceny sú zostavené tak, aby vyhovovali každému
Odborná online poradňaNaši kvalifikovaní odborníci sú vám k dispozícii