Prodigestan pre prežúvavcov 100g

Liek patrí do skupiny veterinárnych ruminatórií, ktorý podporuje rumináciu a pohyby predžalúdkov u prežúvavcov.

Odborná online poradňa
Najnižšie ceny
Overené zákazníkmi
Osobný prístup
Cena s DPH 2,08 €

Momentálne nedostupné

Nákupom získate 2 bodov
EAN: 8586014120511
Odborná online poradňa
Najnižšie ceny
Overené zákazníkmi
Osobný prístup
Popis produktu
Hodnotenia (0)

Obsah balenia:

100g

Zloženie - účinné látky:

Natrii propionas 506,6 mg, Calcii propionas 308 mg, Mangani sulfas, monohydricus 2 mg, Cupri sulfas pentahydricus 1 mg, Cobaltosi chloridum, hexahydricum 0,08 mg, Zinci sulfas heptahydricus 0,08 mg v 1 g.

Zloženie - pomocné látky:

Lactosum monohydricum.

Charakteristika:

Liek patrí do skupiny veterinárnych ruminatórií, ktorý podporuje rumináciu a pohyby predžalúdkov u prežúvavcov, stomachikum podporuje trávenie, sekrečnú a motorickú činnosť žalúdka u ošípaných a ostatných druhov zvierat.

Použitie:

Gastrointestinálne dysfunkcie u prežúvavcov vznikajúce z nadmerného prívodu ľahko stráviteľných glycidov, pri náhlej zmene kŕmnej dávky a pri nadmernom skrmovaní bielkovinových koncentrátov, pri nevyhovujúcej štruktúre krmív (malá veľkosť častíc), v začiatočnej fáze laktácie, prípadne na zlepšenie príjmu krmiva: jednoduchá indigescia, atónia bachora, intoxikácia z krmiva, zápaly gastrointestinálneho traktu prežúvavcov, ošípaných, primárna acetonémia-ketonúria-hypoglykémia.
Podporná terapia pri: steatóze pečene, otrave amoniakom, popôrodnej, paréze, špecifických a nešpecifických črevných zápaloch, sepse a horúčke, anorexii spojenej s hnačkou alebo zápchou, chudnutí a zaostávaní v raste, pohybových poruchách a horúčke, nedostatku minerálnych látok, antibiotickej terapii, dehydratačných stavoch, rachitíde, u psov pri proktokolitíde.

Kontraindikácie:

Nepriechodnosť tráviacej trubice pri podávaní lieku sondou.

Nežiadúce účinky:

Nie sú známe.

Upozornenie:

U hovädzieho dobytka sa počas liečby doporučuje diéta s vyšším obsahom sena a okopanín. Jadrové krmivo z kŕmnej dávky vylúčiť a postupne pridávať po zlepšení zdravotného stavu.

Dávkovanie:

Dospelému hovädziemu dobytku 2krát denne 100-150 g počas 2-5 dní, ošípaným 2krát denne 20-25 g počas 2-5 dní, u psov 2krát denne 5 g po dobu 2-5 dní. U ostatných zvierat sú dávky úmerne zmenšené podľa hmotnosti.

Spôsob použitia:

Podáva sa dobre rozpustený zásadne v teplom nápoji (vode, harmančekovom čaji) pažerákovou sondou priamo do bachora, alebo z fľaše do ústnej dutiny, prípadne zamiešaný v krmive.

Ochranná lehota:

Bez ochrannej lehoty.

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.

Vernostný programKaždým nákupom získavate body a môžete uplatniť zľavy
Doprava zadarmoPri objednávke nad 30 € máte poštovné zadarmo
Najnižšie ceny Naše ceny sú zostavené tak, aby vyhovovali každému
Odborná online poradňaNaši kvalifikovaní odborníci sú vám k dispozícii