Manganistan draselný - Hypermangán na čistenie a hojenie rán 1000 g
19,90 €
Detail
Detail

Manganistan draselný - Hypermangán na čistenie a hojenie rán 1000 g

Značka: Hypermangan

Manganistan draselný - Hypermangán sa používa ako antiseptikum, na potieranie ekzémov plesní na nohách.

Cena s DPH 19,90 €

Momentálne nedostupné

Nákupom získate 20 bodov

Alternatívny produkt:

KAWAR SOĽ Z MŔTVEHO MORA
KAWAR SOĽ Z MŔTVEHO MORA
Popis produktu
Hodnotenia (0)

Obsah Manganistan draselný - Hypermangán

Manganistan draselný - Hypermangán na čistenie a hojenie rán 1000 g

Charekterisitka Manganistan draselný - Hypermangán

Manganistan draselný alebo hypermangán, chemicky KMnO₄, je čiernofialová lesklá kryštalická soľ. Je veľmi dobre rozpustná vo vode, pričom vzniká, v závislosti od koncentrácie, ružovofialový až tmavofialový roztok.

1., Hypermangán je v prvom rade vhodný na dezinfekciu a čistenie rán. Možno ním ošetriť vredy, pľuzgiere, opary, odreniny, škrabance, kožné zápaly, akné, preležaniny, ale aj štípance od hmyzu. Táto látka má antimikrobiálne účinky, ničí baktérie aj vírusy a znižuje riziko rozvoja sekundárnej infekcie. Na ošetrenie kože používame veľmi slabý roztok.

Do vody pridáme len pár zrniek hypermangánu (nejakou malou naberačkou alebo špachtľou, nie rukou!) a necháme ich dostatočne rozpustiť. Roztok by mal mať len veľmi svetlú ružovkastú farbu, ak je tmavší, treba ho ešte viac zriediť vodou. Do roztoku namáčame vhodnú handričku a následne ošetríme postihnuté miesta. 

2., Hypermangán je skvelým bojovníkom nielen proti vírusom a baktériám, ale pomôže aj pri plesňových, respektíve hubových ochoreniach, teda mykózach. Pri mykóze v intímnej oblasti je možné vyskúšať sedacie kúpele, ktoré pomôžu zmierniť i nepríjemné sprievodné príznaky ochorenia, ako pálenie, svrbenie či začervenanie sliznice. Pri príprave sedacieho kúpeľa rovnako používame len pár zrniek hypermangánu, vďaka čomu vytvoríme svetlo ružový roztok. Kúpeľ by mal trvať asi 15 minút. 

3., Plesňové ochorenia sa netýkajú len intímnej oblasti, ale často postihujú napríklad aj pokožku nôh či nechty na nohách. Pri nechtovej mykóze alebo kožnej plesni na nohách doprajte chodidlám pravidelne kúpeľ s manganistanom draselným, a to aspoň 2 či 3 razy týždenne v dĺžke 15 minút. Prípadne môžete do roztoku namáčať handričku a pravidelne ním ošetrovať postihnuté miesta. Opäť pripomíname, že i v tomto prípade používame len slabý roztok s jemne ružovkastou farbou. Silnejší roztok môže zafarbiť kožu, rovnako ju popáliť!

4., Hypermangán je ďalej veľmi účinný pri problémoch s nadmerným potením rúk alebo nôh. Rovnako sa uplatňujú kúpele aspoň raz týždenne. Do lavóra nalejte vodu, pridajte trochu manganistanu draselného, aby vznikol slaboružový roztok a máčajte si v ňom potiace sa chodidlá alebo ruky aspoň 10 minút.

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.

Vernostný programKaždým nákupom získavate body a môžete uplatniť zľavy
Doprava zadarmoPri objednávke nad 39 € máte poštovné zadarmo
Najnižšie ceny Naše ceny sú zostavené tak, aby vyhovovali každému
Odborná online poradňaNaši kvalifikovaní odborníci sú vám k dispozícii