Bolesť semenníkov | Poradňa - Spýtajte sa

Autor Príspevok
Neregistrovaný zákazník
14.01.2021

Dobrý deň Chcem sa informovať ak pociťujem bolesť semenníkov ktorá prechádza až do podbruška ale nieje je permanentná iba občas zosilnie ale semenníky mám stále citlivé a teraz mi náhle opuchol semenno vod alebo teda tá časť nad semenníkom, mám tam hrčku. Občas ráno ma bolia kríže ale nie každý deň, pri močení nepociťujem bolesť taktiež iba občasne a veľmi málo. Dočítal som sa že to môže byť zapalu močového mechúra. Momentálne som mával pravidelný sex s partnerkou a ona pociťuje jemné pálenie pri močení väčšinou (skôr iba) ráno. Nepraktikovali sme análny sex iba orálny. Už riešime návštevu odborného lekára. Ale chcem vedieť čo by to mohlo znamenať? Ďakujem

Najlekáreň
04.02.2022

Dobrý deň,

 

podľa príznakov, ktoré opisujete by sa mohlo jednať o začínajúci zápal semenníkov, nadsemenníkov prípadne o zväčšenie uzliny v dôsledku zápalu.

Úplne sa nedá vylúčiť ani zápal močového mechúra. 

Treba čím skôr navštíviť urológa, ktorý Vás odborne vyšetrí.

Proti opuchu a bolesti môžete použiť voľnopredajné analgetiká ( Ibalgin, Nalgesin, ..).

Pokiaľ neabsolvujete odborné vyšetrenie, určite treba obmedziť sexuálny styk. 

 

 

Mgr. Katarína Mečiarová


Najlekáreň
Neregistrovaný zákazník
26.06.2022
Dobry vecer,chcem sa opytat prosim vas na problem,moj manzel sa zacal stazovat na bolest laveho semennika,ma ho aj opuchnuty,bolest vyviera do slabin a noh.Teploty nema,ani problem s mocenim a tak tiez ani problem pri sexe.Boli ho to tak cca mesiac.chysta sa navstivit urologa,ale chcela by som vediet co to moze byt.vopred dakujem.
Neregistrovaný zákazník
29.11.2022

Dobrý deň chcem sa opýtať.mojho syna operovali pred 7 mesiacmi mal torziu semeniki a zoperovalimu zároveň aj druhé aby sa mu to  nevrátilo lenže ho to  teraz začalo bolieť a po dvoch h prestalo ale mal dosť bolesť prosím  chcem vedieť či sa mu to môže vrátiť ďakujem za odpoveď.

Neregistrovaný zákazník
26.12.2022

Dobrý deň chcem sa informovať začal ma bolieť praví semenik trošku boli nie na dotiky ustupujúca bolesť bruchu ma nebolí nemocim krv ani ma nič nerez nahmatala si na semeniku zdureninu ako by to bol opuch nie je to hrčka bicyklujem veľa ďakujem za info 

Neregistrovaný zákazník
06.01.2023

Dobrý deň chcem sa spýtať na bolesť ľavého semenníka bol som na urologii dva krát urobili mi tam sono odobrali moč a všetko ok a stále mato boli 

Neregistrovaný zákazník
22.03.2023

Zdravím! Píšem Vám, lebo tiež som mal problém s bolesťou semenníkov. Najprv som si myslel, že ide o prechladnutie, lebo som bol s kamarátmi stanovať a dosť sme zmokli. V noci bolo celkom chladno a dosť často som chodil močiť. Riešil som to urologickým čajom a liekmi od bolesti. Keď to však ani po týždni neprechádzalo, začal som surfovať po internete, čo by to mohlo byť. Nechcel som ísť k lekárovi, lebo som sa hanbil, zato som našiel zaujímavý článok, tento https://zdravoteka.sk/priznaky/bolest-semenikov/ a veru, že ma to trošku aj vydesilom keď som zistil že môže ísť aj naozaj o niečo vážne. Tiež tam boli napísané aj iné dôvody, ktoré som vylúčil, napríklad prenos pohlavným stykom. Mňa bolesti trápili pri močení a niekedy pri sedení. Nakoniec som sa predsa len rozhodol ísť radšej k lekárovi, ten ma poslal na vyšetrenia k urológovi. Našli mi menšie močové kamene a tiež mi odporučili nosiť voľnejšiu spodnú bielizeň aj nohavice, lebo vraj bolesti môžu spôsobovať aj tieto veci. Lekár mi nasadil liečbu a keďže kamene neboli veľké, nebolo to treba riešiť operačne a po pár týždňoch až mesiacoch som sa ich úspešne zbavil. Odvtedy si dávam pozor na to, čo jem a pijem, aby som znížili riziko ďalších kameňov a pijem preventívne urologický čaj. Ak by mal niekto podobný problém, skúste si pozrieť spomínaný článok, možno vám to spolu s touto poradňou pomôže tak, ako mne!


Späť

Odpovedať

Vernostný programKaždým nákupom získavate body a môžete uplatniť zľavy
Doprava zadarmoPri objednávke nad 39 € máte poštovné zadarmo
Najnižšie ceny Naše ceny sú zostavené tak, aby vyhovovali každému
Odborná online poradňaNaši kvalifikovaní odborníci sú vám k dispozícii