Chudokrvnosť


Chudokrvnosť


Ochorenia srdca, ochorenia ciev

Kardiovaskulárne ochorenia sú v širšom slova zmysle všetky ochorenia srdca a ciev. V užšom zmysle sa tento termín zvyčajne používa pre označenie chorôb spôsobených aterosklerotickými degeneratívnymi zmenami: ischemickú chorobu srdca, ischemickú chorobu dolných končatín a ischemickú cievnu mozgovú príhodu.

Rizikové faktory kardiovaskulárnych ochorení

Rizikové faktory kardiovaskulárnych ochorení sa zvyčajne delia do dvoch skupín: na neovplyvniteľné a ovplyvniteľné.

Neovplyvniteľné rizikové faktory

Vek, mužské pohlavie, genetické faktory, hypertenzia, osobná anamnéza (už prekonané kardiovaskulárne ochorenia), metabolický syndróm

Ateroskleróza

Ateroskleróza je dlhodobý proces, preto pravdepodobnosť jej manifestácie formou niektorého z kardiovaskulárnych ochorení vzrastá s vekom. Za rizikový sa považuje vek nad 45 rokov u muža a nad 55 rokov u ženy.

Ovplyvniteľné rizikové faktory

Fajčenie cigariet, dyslipidémia, cukrovka - diabetes mellitus typu 2, brušný typ obezity , psychosociálne faktory, nízka fyzická aktivitaNajčastejšou príčinou úmrtí v západných krajinách sú srdcovo- cievne ochorenia. Voľnopredajný sortiment sa zameriava na podporu krvotvorby. Tieto prípravky je výhodné užívať pri stavoch anémie. Formou prevencie je užívanie kyseliny listovej, železa a vitamínu B 12.

Vernostný programKaždým nákupom získavate body a môžete uplatniť zľavy
Doprava zadarmoPri objednávke nad 20 € máte poštovné zadarmo
Najnižšie ceny Naše ceny sú zostavené tak, aby vyhovovali každému
Odborná online poradňaNaši kvalifikovaní odborníci sú vám k dispozícii