Celiakia a fenylketonúria

Celiakia ako definícia

Túto chorobu označujú odborníci rôznymi názvami. Poznáme ju aj ako malabsorpčný syndróm, gluténová enteropatia, idiopatická steatorea, netropická sprue, Herterova–Heubnerova choroba, intestinálny infantilizmus. Vo svojej podstate ide o autoimunitnú chorobu, ktorá je podľa súčasných poznatkov spôsobená trvalou alebo dočasnou neznášanlivosťou nášho imunitného systému voči gluténu (lepku). Choroba postihuje hlavne tenké črevo.

Príčiny celiakie

Príčinou ochorenia celiakia je abnormálna reakcia imunitného systému tela, ktorý spôsobí poškodenie tenkého čreva vtedy, keď v ňom indikuje prítomnosť lepku, ktorý chybne považuje za škodlivý.

Prejavy a vznik celiakie

Celiakia sa môže vyvinúť v akomkoľvek veku, viac u žien ako u mužov. Predpokladá sa aj to, že veľká časť postihnutých celiakiou o tejto poruche nevie. Častou príčinou tejto choroby je aj genetická predispozícia, ći nadmerný stres.

Liečba celiakie

Jedinou účinnou liečbou je trvalé a dôsledné dodržiavanie diéty bez prítomnosti lepku ako antigénu.

Produkty vhodné pri celiakii

Široký sortiment výrobkov zameraných na bezlepkovú diétu.V dnešnej dobe sa popri alergiách objavujú aj iné rozličné autoimunitné ochorenia ako celiakia, ktoré sa vyznačuje nezášanlivosťou organizmu na pšeničný lepok - glutén.


Vernostný programKaždým nákupom získavate body a môžete uplatniť zľavy
Doprava zadarmoPri objednávke nad 25 € máte poštovné zadarmo
Najnižšie ceny Naše ceny sú zostavené tak, aby vyhovovali každému
Odborná online poradňaNaši kvalifikovaní odborníci sú vám k dispozícii