Aniball lososový na precvičenie svalstva 1ks

Zdravotnícka pomôcka je určená k precvičovaniu svalstva panvového dna, príprave pôrodných ciest na prirodzený pôrod a k spevneniu svalstva panvového dna po pôrode

Odborná online poradňa
Najnižšie ceny
Overené zákazníkmi
Osobný prístup
Cena s DPH 46,87 €

Momentálne nedostupné

Cena s DPH 46,87 €
Nákupom získate 47 bodov Doprava zadarmo
EAN: 8594183710037
Odborná online poradňa
Najnižšie ceny
Overené zákazníkmi
Osobný prístup
Popis produktu
Hodnotenia (0)

Aniball na precvičenie svalstva

Obsah Aniball zdravotnícka pomôcka:

1ks

Charakteristika Aniball zdravotnícka pomôcka:

  • Na úplnom začiatku slúži k tomu, aby žena objavila svoje panvové dno, jeho silu a pochopila, na akom princípe funguje. Pozitívne stimuluje pošvové svalstvo a precvičuje napínanie a uvolňovanie hrádze behom predpôrodnej prípravy. Výsledkom cvičenia je uľahčenie vypudenia novorodenca (jednoduchší a rýchlejší priebeh tejto fázy pri pôrode), skrátenie 2. doby pôrodnej a významné zníženie rizika nástrihu hrádze.
  • Používaním pomôcky po pôrode docháza k regenerácii svalstva v panvovej oblasti, čo prispieva k obmedzeniu inkontinence v neskoršom období.
  • Patrí medzi efektívne pomôcky na posilenie panvového dna pre ženy trpiace inkontinenciou.

Obsah balenia:
nafukovací balónik z lekárskeho silikónu (materiál ELASTOSIL LR3003), mechanická pumpička, hadička, spojovacia redukcia, dvojsmerný ventil.

Použitie 

Pomôcku je vhodné začať používať od ukončeného 36. týždňa tehotenstva. Pre samotné cvičenie si vyhraďte približne 15 – 30 minút (prípadne viac času). Zaujmite polohu, ktorá Vám bude najviac vyhovovať (ležmo s mierne pokrčenými nohami, kľačiačky, v ľahu na boku, v stoji, v podrepe).
Pravidelným cvičením sa postupne dosiahne väčší obvod balónika. Ideálnym výsledkom je obvod 28-30 cm a to po 3 - 4 týždňoch používania, čo sa blíži rozmerom veľkosti hlavičky novorodenca pri priechode pôrodnými cestami. Meranie veľkosti balónika je skôr orientačné. Cieľom cvičenia nie je dosiahnutie konkrétneho obvodu, preto vždy cvičte iba po svoje pocitové maximum. Je tiež v poriadku, keď v priebehu niekoľkých dní dosahujete rovnaký výsledok. I napriek tomu v cvičení pokračujte, s blížiacim sa termínom pôrodu sa vďaka zvýšenej hormonálnej aktivite hrádza uvoľní.

Upozornenie:
Aniball je nutné používať výhradne s lubrikačným gélom na vodnej báze. Pri použití syntetického lubrikantu môže dôjsť k prasknutiu balónka.

Pomôcku nepoužívajte:
pri rizikovom tehotenstve - pri hroziacom predčasnom pôrode - pri akomkoľvek pošvovom krvácaní - pokiaľ je plánovaný pôrod Císarskym rezom - pri výskyte infekčnej patológie v pošve alebo v oblasti pošvového vchodu - pri zápale pošvy - pri genitálnom herpese - pri poranení pošvy - pri prekancerozách a patologiách čípku panvového dna.

Zvláštnu opatrnosť a cvičenie po konzultácii s lekárom je potrebné venovať:
pri varixoch v pošve a na vonkajšom genitále - v prípade nízko uloženej placenty - pri zníženej citlivosti pošvy a vonkajších genitálií (neurologické onemocnenie, užívanie liekov proti bolesti) - po preliečenom zápale pošvy (krátko pretrváva krehkosť pošvy) - po operáciách pošvy (jazvy nemusia dovoliť dostatočnú pružnosť pošvy) - pri lichen sclerosus vonkajšieho genitálu (chronické kožné ochorenie).
Akýkoľvek problém, na ktorý pri cvičení narazíte, konzultujte s lekárom.

Príbalový leták Aniball na precvičenie svalstva

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.

Vernostný programKaždým nákupom získavate body a môžete uplatniť zľavy
Doprava zadarmoPri objednávke nad 20 € máte poštovné zadarmo
Najnižšie ceny Naše ceny sú zostavené tak, aby vyhovovali každému
Odborná online poradňaNaši kvalifikovaní odborníci sú vám k dispozícii