Starostlivosť o mužskú pleť po holení

Pokožka a vlasy |

Starostlivosť o pleť po holení

Všeobecne platí, že ak sa rozoberá starostlivosť o pleť, reč je o umývaní si tváre micelárnymi vodami, penami, používaní hydratačných produktoch, očných krémov a ďalších výrobkoch určených na starostlivosť o pleť. Avšak málokto sa zmieňuje o starostlivosť o pleť – mužská pleť – po oholení, čo by malo byť tiež súčasťou balíčka starostlivosti o ňu. Mnoho kožných neduhov u mužov, ktoré zapríčiňujú akné sú spôsobené aj nesprávnou starostlivosťou o pleť v rámci holenia, či pri samotnom holení alebo po ňom. Väčšina mužov má zachované tradície od svojich otcov, čo nie vždy je zodpovedá aktuálnemu prostrediu a spôsobu života. Používajú nesprávne krémy alebo gély na holenie a po holení a taktiež jednorazové žiletky. Aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá aj pleť mužov je citlivá, preto je na čase začať investovať peniaze a aj čas do správnej starostlivosť, aby sa vyhlo prípadným neželaným návštevám u dermatologičky. V nasledujúcich riadkoch si spomenieme zopár tipov a rád ako predchádzať podráždenej pokožke po holení.

Ako predchádzať podráždenej pokožke po holení

Budovanie dobrých zvykov

 - Holenie vykonávajte po horúcej sprche alebo kúpeli. Teplá sprcha zvlhčí pokožku, čím ju pripraví na šetrnejšie holenie so zníženým rizikom jej podráždenia. Vlhkosť a para spôsobujú, že chĺpky zmäknú a vystupujú proti pokožke a tým pádom sa aj jednoduchšie holia partie nie veľmi ľahko prístupné žiletke alebo strojčeku. Čím mäkšie sú chĺpky, tým ľahšie sa holia.

 - Pre mnohých zbytočnosť a strata času, ale odstránenie odumretých buniek pokožky je neodmysliteľným krokom holenia. Peelingom alebo scrubom sa zbavíme nepotrebnej a najmä odumretej kože a taktiež zarovná chĺpky pre rovnomerné oholenie. Ak toto vykonáte aj po holení, uvoľnia sa póry a zabráni sa zarastaniu chĺpkov.

 - Vždy používajte penu na holenie alebo akýkoľvek prípravok určený na holenie. Nikdy sa nehoľte iba čistou vodou, prípustnou alternatívou je ešte mydlo a voda, avšak ideálna by bola špeciálna starostlivosť na holenie pre citlivú pleť.

 - Hoľte sa v smere rastu chlpov. Holenie proti smeru rastu spôsobuje podráždenie a neželané vyrážky. Samozrejme, holenie proti rastu zabezpečí hladšie oholenie, avšak s väčším rizikom podráždenej pokožky.

 - Robte krátke a ľahké ťahy. Tieto dve veci tvoria tandem. Čím kratšie ťahy robíte, tým ľahší tlak vyvíjate na pokožku. To znamená, že holenie je šetrnejšie k vašej pleti.

 - Opláchnite tvár studenou vodou a osušte ju. Tak ako teplá voda póry otvára, studená voda ich uzatvorí a pripraví na aplikáciu krémov. Tvár po opláchnutí osušte iba priložením uteráka, nešúchate ho po pleti.

Používanie správnych produktov

 - Zaobstarajte si novú britvu/žiletku. Používanie tupého strojčeka alebo žiletky zbytočne dráždi pokožku. Namiesto toho, aby sa žiletka hladko kĺzala po pokožke, otupená ochlpenie ťahá a spôsobuje väčšie podráždenie. Pri dôkladnej starostlivosti o žiletku / britvu, vieme dosiahnuť aj jej viacnásobné použitie. Netreba ju nechávať mokrú, mohla by chytiť koróziu, čiže ju treba dôkladne osušiť a ideálne aj pretrieť vatovým tampónom s alkoholom, aby sa zničili všetky baktérie.

 - Po holení aplikujte krém. Na oholenú tvár aplikujete hydratačný krém, ktorý nie je parfumovaný. Znížite tým prípadné vysušenie pokožky, čo je spôsobené vplyvom holenia.

 

Nech sa páči pár tipov od Najlekaren.eu:

Vernostný programKaždým nákupom získavate body a môžete uplatniť zľavy
Doprava zadarmoPri objednávke nad 20 € máte poštovné zadarmo
Najnižšie ceny Naše ceny sú zostavené tak, aby vyhovovali každému
Odborná online poradňaNaši kvalifikovaní odborníci sú vám k dispozícii