Recenzia La Roche-Posay Toleriane peniaci čistiaci gél

Pokožka a vlasy |

Čistenie pleti je bezpochyby najdôležitejší krok v rámci rutiny. Pre mňa je nemysliteľné, aby som išla spať nalíčená, alebo hoci aj neumytá.

Prečo je čistenie pleti také dôležité?

Pravidelné čistenie pleti nie je len otázkou hygieny. Je to dôležité aj z hľadiska zdravia a krásy pokožky. Pravidelné ranné a čistenie pleti je totiž pre pokožku významné aj z týchto dôvodov:

  • Je to prevencia tvorby akné. Čistením z pokožky odstraňujete prebytočný maz, odumreté kožné bunky a iné nečistoty. Ak sa tieto nečistoty hromadia v póroch, nadmerne sa tu tvoria baktérie a dochádza k zápalom a tvorbe akné.
  • Minimalizuje sa tvorba rozšírených pórov. Hlboké a široké kožné póry na tvári sú nevzhľadné. Ak ich budete čistiť a odstraňovať z nich nahromadený maz, póry sa začnú zužovať.
  • Čistenie je dôležité z hľadiska hydratácie pleti. Len vyčistené póry a vyčistená pokožka dokáže absorbovať všetky živiny a hydratáciu z kvalitných kozmetických produktov.
  • Čistá pleť sa lepšie nalíči. Kozmetické produkty a mejkap sa oveľa lepšie aplikujú na čistú a zdravú pleť.
  • Vyčistená pokožka jednoducho vyzerá lepšie! Pretože je žiarivá a nadobúda mladistvý vzhľad.

Recenzia La Roche Posay Toleriane peniaci čistiaci gél

Čistenie citlivej pleti

Zvláštnu pozornosť treba venovať čisteniu citlivej a problematickej pokožky. Pri citlivej pokožke by mal byť produkt na čistenie síce silný a účinný, ale najmä jemný a šetrný k takémuto typu pokožky. To znamená, že by nemal obsahovať žiadne dráždivé látky. Ideálne sú produkty La Roche Posay pre citlivú pokožku s optimálnym zložením, ktoré vytvárajú na pokožke ochrannú bariéru a zamedzujú alergickým reakciám.

Čo poviete, oplatí sa venovať každý deň pár minút čisteniu pleti? Určite áno. Takto vyzerá moja rutina pri očiste pleti.

Recenzia La Roche Posay Toleriane peniaci čistiaci gél

Dvojkrokové čistenie pleti s La Roche Posay

Čo sa týka odlíčenia, som verná dvojkrokovému čisteniu. Pleť najprv odlíčim a potom umyjem gélom. Momentálne používam gél od La Roche Posay z radu Toleriane.

NÁŠ TIP:

V našej ponuke nájdete množstvo produktov značky La Roche Posay

Pozrieť ponuku

Recenzia La Roche Posay Toleriane peniaci čistiaci gél

Je vhodný na citlivú pleť a keďže je bez parfumácie, môže ho používať naozaj každý, aj tí s najproblematickejšou pleťou. Ide o penivý gél takže po vyčistení mám pocit totálneho vyčistenia.

Pleť po ňom neštípe, je krásne hydratovaná a necítim ani pocit pnutia ako po iných géloch.

Gél je obohatený o glycerol, ktorý pleť hydratuje a zároveň povrchovo aktívne aminokyseliny a jemné povrchovo aktívne látky, ktoré pleť dokonale vyčistia.

Už som skúšala mnoho gélov, no tento zaraďujem určite medzi top 3 produkty.

Čistiaci gél La Roche Posay kúpite tu

Kristína Maricáková

Kristína Maricáková
Volám sa Kristína a vyštudovala som farmáciu na Univerzite Komenského v Bratislave a venujem témam o zdraví a liekoch. Veľmi rada čítam, cestujem, fotografujem, pečiem a spievam. Rada skúšam nové veci, hlavne čo sa týka kozmetiky.
Viac o mne ➡

 
Vernostný programKaždým nákupom získavate body a môžete uplatniť zľavy
Doprava zadarmoPri objednávke nad 39 € máte poštovné zadarmo
Najnižšie ceny Naše ceny sú zostavené tak, aby vyhovovali každému
Odborná online poradňaNaši kvalifikovaní odborníci sú vám k dispozícii