Advocate spot-on pipeta pre veľké mačky proti parazitom 3x0,8 ml

Advocate pipeta proti parazitom pre veľké mačky a fretky s hmotnosťou do 4 - 8kg chráni mačky zvonka aj zvnútra. 

Odborná online poradňa
Najnižšie ceny
Overené zákazníkmi
Osobný prístup
Cena s DPH 37,95 €
SKLADOM viac ako 3 ks
Cena s DPH 37,95 €
Nákupom získate 38 bodov
EAN: 4007221028079
Odborná online poradňa
Najnižšie ceny
Overené zákazníkmi
Osobný prístup
Popis produktu
Hodnotenia (3)
Priemerné hodnotenie
5 / 5
Hodnotené 3×
5
4
3
2
1

Advocate pre veľké mačky proti parazitom

Obsah Advocate pre veľké mačky:

3 x 0,4ml pipeta

Charakteristika Advocate pre veľké mačky:

Bayer Advocate poskytuje pohodlnú, nepretržitú a širokú ochranu proti početným parazitom ohrozujúcim pohodu, zdravie a v niektorých prípadoch dokonca aj život domácich miláčikov.

Imidakloprid účinkuje proti larválnym štádiám aj dospelým bĺchám. Larvy bĺch v prostredí zvieraťa sú usmrtené po kontakte s ošetreným zvieraťom. Moxidektín je paraziticíd účinný proti mnohým vnútorným aj vonkajším parazitom. Moxidektín účinkuje proti larválnym štádiám (L3, L4),Dirofilaria immitis. Pôsobí aj proti gastrointestinálnym nematódam. Po topickej aplikácii lieku je imidakloprid rýchlo distribuovaný po koži zvieraťa v priebehu jedného dňa od aplikácie. Na povrchu tela sa nachádza počas celej doby liečby. Moxidektín sa absorbuje kožou a maximálne koncentrácie v plazme dosahuje približne 1 až 2 dni po liečbe u mačiek. Po absorpcii kožou sa moxidektín distribuuje do celého tela a je pomaly eliminovaný plazmou, čo je dokázané detekovateľnými koncentráciami moxidektínu v plazme počas celého liečebného intervalu jedného mesiaca.

  • rýchle pôsobenie
  • jednoduché použitie
  • odolné voči vode
  • komplexná ochrana

 

 

Zloženie Advocate pre veľké mačky:

Advocate pre veľké mačky (> 4-8 kg):
Imidaclopridum 80 mg, Moxidectinum 8 mg v 1 dávke 0,8 ml.

Spôsob použitia Advocate pre veľké mačky:

Nakvapkať priamo na kožu medzi lopatkami. Aplikácia na bázu lebky minimalizuje možnosť pre mačku olízať liek. Aplikovať len na nepoškodenú kožu.

Krátky kontakt zvieraťa s vodou raz alebo dvakrát medzi mesačnými aplikáciami pravdepodobne neredukuje účinnosť lieku. Ale časté šampónovanie alebo kúpanie zvieraťa po aplikácii môže znížiť účinnosť lieku. Zabrániť kontaktu s kožou, očami a ústami. Po aplikácii si dôkladne umyť ruky. V prípade náhodného poliatia kože, umyť miesto okamžite mydlom a vodou. V prípade náhodného zasiahnutia očí, vypláchnuť oči dôkladne vodou. Advocate sa nesmie vypustiť do vodných zdrojov, pretože to môže byť nebezpečné pre ryby a ďalšie vodné organizmy.

 

advocate pipeta proti parazitom

 

1. vyberte pipetu z balenia držte ju zvyslo a dajte dole vrchnáčik

2. otočne vrchnáčik a prekonajte ním tesnenie pipety

3. stlačením naneste priamo na pokožku

Dávkovanie Advocate pre veľké mačky:

Minimálne odporučené dávky sú 10 mg/kg ž.hm. imidaklopridu a 1,0 mg/kg,ž.hm. moxidektínu, čo odpovedá 0,1 ml/kg ž.hm. Advocate pre mačky. Liečebná schéma sa musí založiť na miestnej epidemiologickej situácii. Mačka <= 4 kg použiť Advocate pre malé mačky 0,4 ml.
Mačka 4-8 kg použiť Advocate pre veľké mačky 0,8 ml.
Mačka > 8 kg použiť Advocate - vhodná kombinácia pipiet.


Liečba a prevencia infestácie blchami

Jedna aplikácia zabráni infestácii blchami po dobu 4 týždňov. Existujúce kukly bĺch v prostredí sa môžu vyliahnuť počas 6 týždňov alebo dlhšie od začiatku liečby v závislosti na klimatických podmienkach. Preto môže byť potrebné skombinovať liečbu Advocate s ošetrením prostredia, aby sa prerušil vývojový cyklus bĺch v okolí. Táto kombinácia môže urýchliť redukciu blšej populácie v domácnosti. Liek je nutné aplikovať,v mesačných intervaloch, ak je používaný ako súčasť liečby alergickej dermatitídy po blšom pohryzení.


Liečba napadnutia pôvodcom ušného svrabu (Otodectes cynotis)

Podáva sa jednorazová dávka lieku. Odporúča sa ďalšie veterinárne,vyšetrenie 30 dní po liečbe, ak niektoré zvieratá vyžadujú druhú liečbu. Neaplikovať priamo do zvukovodu.

 

Prevencia napadnutia srdcovými červami

Mačky v endemických oblastiach na srdcové červy alebo tie, ktoré sa,pohybovali v oblastiach s výskytom srdcových červov, môžu byť infikované,dospelými srdcovými červami. Preto pred aplikáciou Advocate je treba mať,na zreteli

Upozornenie

K ochrane pred napadnutím srdcovými červami sa musí aplikovať Advocate v pravidelných mesačných intervaloch počas roka v období výskytu komárov (medzihostiteľ prenášajúci larvy srdcových červov). Liek môže byť aplikovaný celý rok, alebo aspoň mesiac pred prvým očakávaným výskytom komárov. Liečba musí byť opakovaná raz za mesiac a trvať ešte aspoň,mesiac po skončení výskytu komárov. Je odporučené aplikovať liek každý,mesiac v rovnaký deň, aby sa zaviedla pravidelná liečba. Ak Advocate nahradzuje iný liek v preventívnom programe proti srdcovým červom prvá aplikácia s Advocate musí byť do jedného mesiaca po poslednej dávke predošlého lieku.
V ne-endemických oblastiach nie je riziko výskytu mačiek so srdcovými,červami. Z toho dôvodu môžu byť liečené bez zvláštnych opatrení.

 

Liečba nematodózy

V oblastiach s výskytom nákaz srdcovými červami môže byť pri liečbe raz,za mesiac výrazne znížené riziko reinfekcie vyvolanej škrkavkami,a machovcami. V oblastiach bez výskytu srdcových červov môže byť liek,použitý ako súčasť preventívneho programu proti blchám,a gastrointestinálnym nematódam.

 

Anonym,
5

Klady
Zápory

Anonym,
5

Klady
Zápory

Anonym,
5

Klady
Zápory
  • Rýchly účinok
  • Vysoká cena
Vernostný programKaždým nákupom získavate body a môžete uplatniť zľavy
Doprava zadarmoPri objednávke nad 25 € máte poštovné zadarmo
Najnižšie ceny Naše ceny sú zostavené tak, aby vyhovovali každému
Odborná online poradňaNaši kvalifikovaní odborníci sú vám k dispozícii